Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz a hir, hogy elveszik az...

Igaz a hir, hogy elveszik az alanyi jogon járó gyest? Ha igen, akkor kik fogják megkapni, mi alapján döntenek majd? Valaki hallotta már?

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy mos hogy lesz még nem tudom, de az első lányomat 18 évvel ezelőtt szültem és akkor sem járt alanyi jogon a gyes sem, munkahely függő volt. Tehát akinek járt a gyed járt a gyes is, aki nem dolgozott nem kapott semmilyen ellátást. Szerintem ezt szeretnék vissza állítani.
2009. márc. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
x idő munkaviszony esetén jár, nemtudom potosan, 180nap talán.
2009. márc. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk (Erdély) most is csak úgy jár, ha a kismama a szülés napjától visszaszámolva 12 hónapig volt megszakítatlan munkaviszonyban.
2009. márc. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én is erdélyi vagyok. Annak ellenére, hogy sokkal kevesebb juttatás jár a kismamáknak, meg gyerek után, sőt, kisebbek a bérek és nagyobbak az árak, itt is születnek gyerekek. Úgyhogy ne ijedjetek meg, lesz valahogy!
2009. márc. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!