Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi időre van szükségük a...

Mennyi időre van szükségük a gyerekeknek beszokni a bölcsibe? Kisfiam 2 éves lesz.

Figyelt kérdés

Szeptember végén tölti be kisfiam a 2. évét. Szeptember elejétől menne bölcsibe. Nekem vissza kell mennem dolgozni, már csak az lenne a kérdés, hogy mikortól vetessem vissza magam a dolgozói állományba, mikortól vegyem ki a gyed alatt felgyülemlett szabadságomat? 29 napom van, illetve onnantól is jár, hogy visszamegyek, de azt év végére meghagynám. Mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Mennyi időre van szükségük, hogy megszokják a bölcsit, mennyi napra van szükség otthon lenni?

Alapvetően könnyen alkalmazkodó, nagyon okos, értelmes a kisfiam. Szépen beszél már mondatokban, a szobatisztasággal még hadilábon állunk, de szerintem ez ott meg fog oldódni.

Előre is köszönöm, ha megosztjátok velem a tapasztalataitokat.


2011. júl. 13. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém októberben megy, itt az a szabály, hogy két hét a beszoktatás.
2011. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a bölcsiben alapvetően 2 hetet szánnak beszoktatásra, ez elég is volt nekünk. Kb 4/5. napon már ott aludt, és utána már egyre hosszabb ideig maradt ott délután. Tehát igazából 5 nap alatt beszokott, a végén már csak növeltük az ott töltött időtartamot.
2011. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem kérdés. A mi bölcsinkbe 2 hét a beszokás, se több, se kevesebb. Én úgy csinálom, hogy azzal a nappal lemondom a DYED-et, amikor kezdi a beszokást a bölcsibe. Onnastól a felgyülemlett szabit használom el. Mivel nálunk ki kell venni a szabadságot, azzal kell kezdeni. Van olyan munkahely, ahol ezt a szabit később is ki lehet venni. Dejó...
2011. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk alapból 2 hét,de a bölcsöde vezető szokott adni 3-4 hetet.Ez gyerekenkét változó,de a 2 hét elég szokott lenni.
2011. júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor elvileg szeptember elejétől már én is lehetek dolgozói állományban (ez egyébként magánbölcsi lesz, az államiba nem vették fel, szerintem így itt nagyon szabály sincs). De az a 29 nap szabi csak elég lesz a beszoktatásra...

Nálunk is a szabival kell kezdeni mindenképpen.

Még egyszer köszi mindenkinek!

2011. júl. 13. 13:19
 6/7 ava87 ***** válasza:
Nálunk is két hét volt a standard. De ez nálunk (meg még sok másik gyereknél is) úgy nézett ki, hogy az első héten még bent voltam, igaz, a hét második felében már egyre kevesebb időt, a második héten meg már annyi volt, hogy hétfőn és kedden menjek érte ebéd után, utána már ott is aludt. Nem volt belőle semmi gond, nem volt semmi sírás meg ilyesmi.
2011. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon köszönöm a választ. Akkor tutira szept. elején "kezdek" a munkahelyemen. :)
2011. júl. 13. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!