Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségek vannak két...

Milyen lehetőségek vannak két kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
A szüleimmel lakok jelenleg a két kisgyerekemmel. 2 és 7 évesek. Gyesen vagyok még egy évig. Van valami lehetőség szerintetek arra hogy külön lakásba költözzek? Tudtok arról hogy lennének olyan önkormányzati lakások amik olcsóak Eger környékén? 60e ftot kapok. Semmi gyerektartást mert nincs az exemnek jövedelme...ebből kellene kijönnöm. Már nagyon sürgős a költözés mert nem jövök ki a szüleimmel....
2011. júl. 13. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

En ugyan az orszag masik feleben lakom, de szerintem menj el az onkormanyzatra, beszelj valaki illetekessel. Szoktaak lenni onkormanyzati berlakasok, amik olcsobbak, mint egy alberlet. Ezen kivul igenyelj tamogatast, azt hiszem rendszeres gyermekvedelmi tamogatas, vagy valami ilyesmi a neve. Ehhez az is jar, hogy a suliban a nagyobbik gyermeked ingyen etkezhet, es talan meg a konyvek is ingyen vannak. Hasznalj ki minden lehetoseget!

Nagyon durva, hogy ilyen helyzetbe kerultel. :-( Sajnalom, nagyon.

2011. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ava87 ***** válasza:
Én anno egy gyerekkel próbáltam igényelni önkormányzati lakást, de nem kaptam :S Azzal indokolták, hogy nagyon sokan várnak lakásra, akik már sokkal régebben adtak be igénylést, és kevesebb a jövedelmük/több a gyerekük, meg hogy kevés az önkormányzati lakás, hacsak nem akarok kiköltözni a város szélére, szoba-konyhás lakásba, ahol nincs se vezetékes víz, se áram, se betonozott út (voltam már ott más okból kifolyólag, az egy igazi, klasszikus nyomortelep). Hát, nem akartam.
2011. júl. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! A gyermekvédelmi támogatást már megkaptuk. Próbálok minden lehetőséget kihasználni, mert tényleg nagyon nehéz helyzetbe kerültem...és fogalmam sincs, hogy mi lesz ezután...teljesen kétségbe vagyok esve...
2011. júl. 15. 21:36
 4/4 ava87 ***** válasza:
Ha esetleg külön tudtok költözni, akkor majd igényelhetsz lakásfenntartási támogatást. Nem egy nagy összeg, de sok kicsi sokra megy. Egy éve még kaptam, akkor kb. 4000 forint volt havonta, de ez függ a lakás méretétől meg az egy főre eső jövedelemtől, meg hogy hány fő/nm. Más sajnos nem igazán van, maximum az egyes önkormányzatoknál lehetnek eltérések, van, ahol ennél többet is tudnak adni, de azt hiszem, államilag ennyi.
2011. júl. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!