Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szomszéd kislány nagy...

A szomszéd kislány nagy bajban van, 13 éves, teherbe esett, az anyja erre kirugdosta belőle a gyereket, majd kitagadta. Segíteni akarok neki. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
röviden leírom mit történt:a szomszéd lány (13 éves)teherbe esett.elmondta az anyjának aki erre szó szerint kirugdosta belőle a gyereket.most kórházban van.kivették a méhét szegénynek.az anyja nem látogatja és kitagadta.haza nem mehet a kórházból.én látogatom és gondoskodok róla.haza is hozzám fog jönni.de sajnos sokáig én sem tudom befogadni.nem rendelkezem olyan anyagi helyzettel meg albérletben lakom.az anyját a korház feljelentette.állítólag nem teheti meg hogy nem engedi haza.de ha haza megy mi vár arra a szerencsétlen gyerekre?engem nem hallgat meg.szó szerint bevágja az ajtót előttem.már majdnem tettlegességig fajult a dolog.se testvérei se nagyszülei nincsenek mert nem saját gyereke.nem igazán szeretik.ő egy félrelépett kapcsolatból született(az apa lépett félre).ők nevelték de az apa meghalt.azóta nagyon hányattatott sorsú szegény.mit kéne tennem?segítenem kell neki.nagyon kérlek benneteket segítsetek!valami tanácsot adjatok!kétségbe vagyok esve.
2008. febr. 28. 23:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%
Szia. Hát ez valami eszméletlen. Mindenképp új szűlők után kellene nézni neki. Azt a nem normálist szerintem elítélik súlyos testi sértésért,ezen kívűl miután maradandó károsodást okozott a kislánynak, kártérítési pert is indihattok. Inditsatok is mindenképp.Egyszerűen nem jutok szóhóz.Én a helyedbe a médiát is felkeresném, hogy ilyen történhet ebbe az országba. Gyámügyi hívatal az első lépés, mivel kiskórú, először keresd fől a helyileg illetékes gyermekvédelmi szolgálatot, ők folyák értesíteni a gyámügyet, és segítenek is mindenbe.A feljelentést, és a kártérítési pert se felejtsd el mondani a gyermekvédelmi szolgálatnál.Nekem van gyermekvédelmi szolgálatos ismerősőm. Ha kommentbe megírod az e-mailed, megpróbálom a mai nap fől venni vele neten a kapcsolatot, és megkérdem hogy milyenek a lehetőségek.Nagyon sajnálom a kislányt. Apai ágról nincs valami örökség?
2008. febr. 29. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
93%
Szegény leány ebben a korban szerintem még nem is gondol bele, hogy mi történt vele? Itt mindenki próbálkozik a gyerekkel és bíunk, hogy lesz, de ő tőle még a reményt is elvette egy szemétláda. Szerintem így se úgy se nevelheti tovább mert remélem rácsot kap. Nevelő szülők lennének a legjobbak mert az intézet az neki még rosszabb, no meg pszichológus, de azt a gyámügy úgyis kirendel mellé. Ez hihetetlen, kora reggel ez az első bejegyzés amit elolvastam, a hideg is ráz. Hová valósiak vagytok?
2008. febr. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
93%
Semmiképpen sem mehet vissza ahhoz a nőhöz!!!!Meg akarod ölni?Szerintem keressetek valakit,aki befogadná,bár én ezzel úgy vagyok ahol egy elfér,elfér mégegy,tehát amíg nincs valami normális család tuti magam mellett tartanám.Lehet hetente kétszer zsíroskenyeret kell enni ebédre is,de intézetbe nem engedném.Ilyen apa félrelépett kapcsolatából született nevelt gyereket ismerek én is,és ott sem túl áldásos a helyzet.Talán jobb is ha elkerül onnét.Az anya meg kapni fog egy kis büntit,persze ha éppen a magyar államnak lesz jobb dolga is,mint 10 deka liszteket lefoglalni terrorcselekmény címén...
2008. febr. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
94%
kórház ha megtette a feljelentését, a rendőrség automatikusan értesíti a gyámügyet..de,mivel mindenhol más szokás uralkodik, ezért a legbiztosabb,h bemész a gyámügyre, lehet nem is tudnak az esetről..csak,h a gyámügy se igazán sok mindent tenni,max bedugja egy otthonba...az a helyzet magyarországon a családvédelem, gyermekvédelem stb, nemigazán áll a helyzet magaslatán..
2008. febr. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Nagyon szomorú a helyzet. Amit tehetsz: Elmész a gyámhivatalhoz, és elmondod mi a helyzet. Nagy valószínűséggel állami gondozásba fog kerülni, ha nincs valahol vér szerinti rokona. Haza csak azért nem érdemes mennie, mert az "anya" tette kimeríti a gyermekbántalmazás fogalmát, amit megspékelt még egy gyilkossággal is. Szerintem minimun 5-8 évet simán fog kapni, ezért nem lesz hová hazamennie a gyermeknek.

Ha azonban nincsenek vér szerinti rokonai, akkor te is kérvényezheted a gyámságot, és ebben az esetben kaphatsz utána ellátást, de erről a gyámhivatalban téged tájékoztatni kell. Kitartás!!! Az "anya" tettét nem minősítem, azt már megtették előttem. Remélem, hogy a bíróság majd igazságot fog szolgáltatni.

2008. febr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az utolsó válaszoló. Azt elfelejtettem mondani, hogy a gyermekvédelemben dolgozom. A gyámhivatal tudja a legtöbbet tenni az ügyben ezért javasoltam ezt. Ez a legrövidebb és legkönnyebben járható út. A Gyámhivatal úgyis értesíteni fogja a területileg illetékes gyermekjóléti szolgálatot, akik megteszik a szükséges lépéseket az ügyben, de gyermeket elhelyezni csak a gyámhivatal tud. A gyermekjóléti szolgálat csak javaslatot tehet. Remélem tudtam segíteni.
2008. febr. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
95%
Azzal a rohadék anyjával kellene ugyanezt tenni, mint amit ő tett azzal a szegény kislánnyal. Mégha egyenesbe is jön az élete, akkor sem lehet többet gyereke! Most annyira felidegesítettem magam, hogy ilyenek történhetnek!
2008. febr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, h az élet azért mindezt vissza adja annak a nőnek, mert hogy az ilyen nem anya!!!!!!!!!!4
2008. febr. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez már a határokon is túl megy...ez felháborító.A médiát mindenféleképp értesítsd,mert nem egy ilyen esetet láttunk már ahol a nézők segítettek hasonló esetben.Meg az a szemétláda is megkapná a büntetését,mert így nem tuda elbújni.Remélem hallok rólatok.
2008. febr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
83%
mindenképpen hívd fel/írj valamelyik tévének! ezt be kell mutatni okulásképpen!
2008. febr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!