Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől érzitek magatokat jó...

Mitől érzitek magatokat jó feleségnek, jó anyának? Tanuljunk egymástól :-)

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 09:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

A "jó feleség" kifejezéstől a falra mászok, számomra olyan megalkuvóan hangzik.



Hogy jó any vagyok-e, azt (majd) a gyerekeim eldöntik, megmondják, nem tartom magam se igazán jónak, se rossznak.

Tizstában vagyok hibáimmal, iygekszem javítani rajtuk, de nehezen sikerül, viszont nem adtam fel teljesen a magamat, azért mert van 2 gyerekem..

nekem is vannak vágyaim , álmaim és igen néha lehet kicsit önző vagyok

2011. júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Általában attól, hogy van négy jólnevelt gyerekem, de most egy hétig egyedül vagyok velük, mert anyós nyaral, párom nyaral, a srácok extra nyűgösek, úgyhogy most épp nem érzem magam meggyőzve, hogy jó anya lennék. :S
2011. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nincs egyáltalán segítségem, nincs mama meg rokon és mégis mindent megoldok a két pici mellett. Ügyes vagyok és kész. :D
2011. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

utolsónak:

Ha a párod nyaral, ti miért nem nyaraltok??

2011. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk már, kettesben is (gyerekek a nagyinál), és családilag is. Most a haverjaival ment egy külföldi fesztiválra.
2011. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Hát én nem érzem magam jó anyának,de jó feleségnek sem(mindíg jobbra törekszem).De a párom pont mulkor monta,hogy miért tart engem annak.Egész nap egyedül vagyok a babával(foglalkozom vele),mosok,mindent kivasalok,minden nap takarítok.Este ha a baba lefeküdt főzők.Ha ejszaka többször kell kelni sem vagyok fáradt,és általában míndíg jó kedvem van.
2011. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

első:

nem vasalok, nem takarítok minden nap, déleőtt főzök, de nem este , vagy éjjel(inkább a kedvvenc sorozatomat nézem meg a felvevőről, vagy valami filmet, ha mér mindeki alszik), beülök kádab olvasni..ilyenek


20 éve vagyunk együtt a párommal(nem házasokként) van 2 gyerekünk

2011. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kisfiam arcán látom a sugárzó mosolyt,az elégedettséget,boldogságot,akkor érzem,hogy jó anya vagyok.Ha hisztizik,mert nem kaphat meg valamit,akkor nem érzem,de olyankor a férjem mondja,hogy igenis az vagyok,mert ő ezt nem bírná egész nap hallgatni(sajnos vannak ilyen napjaink).

Jó feleség nem akarok lenni,igazán azért,mert nem tudom mit jelent ez igazából,viszont jó nő akarok lenni,és mindent meg is teszek érte,hogy a férjemet ne egy lestrapált háziasszony várja otthon,mikor a munkából hazamegy.Heti fél "szabadnapom" van,olyankor néha elmegyek fodrászhoz,kozmetikushoz,vagy csak sétálni,hogy kicsit magam legyek.És ez jót tesz nekünk,hiszen nem telik el nap,hogy ne mondaná,mennyire szerelmes belém.

Hát talán ettől vagyok jó feleség is,nem tudom:)

Gyermekem este 8-kor alszik,utána csak kettőnké az idő.

Ha szalad a lakás,akkor szalad,ha nem főztem aznap,csak a gyereknek,akkor nem főztem,ezek számomra kevésbé fontosak,mint az együtt töltött minőségi idő.

Lehet,hogy ettől meg rossz vagyok,tényleg nem tudom:)

2011. júl. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az első válaszoló tökéletesen leírta a lényeget.Így nem írom le újra!!!
2011. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Jó feleségnek érzem magam, mert odafigyelek a kedvesem igényeire, tiszta ruháira stb, és törődöm vele. Az esetek nagy többségében jó anyának is, mert a gyerekem okos, közvetlen, bizalommal van felém.

De gondolom mindenki így van ezzel. Jól írták, nem attól leszek jó feleség vagy anya, mert feladom magam, sőt pont attól mert nem. Így, hogy magammal is törődök jobb anya és feleség vagyok, mert több a türelmem, kisimultabb vagyok.

2011. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!