Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem érzed magad néha lusta...

Nem érzed magad néha lusta anyának/feleségnek?

Figyelt kérdés

- szalad a ház

- már nagyon régen nem porszívóztál

- ablakot s kéne már pucolni

- főzni is kell

- fürdőt+wct takarítani

de ott van a gyerek is még, esetleg több gyerek, vagy háziállat, neked meg semmihez sincsen kedved, és ha lenne is rá időd, mert pl. alszik a gyerek, de tévét nézel, internetezel, olvasol, alszol, stb. Hm?? :))


2009. szept. 15. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem mindez csak beoszás/szervezés kérdése.

3 kisgyerekkel szereztem meg a második és harmadik diplomám, elég takarításmániás vagyok (családi ház 250 m2) mindennap főztem, heti legalább 1 vendégség volt nálunk.

Ha minden nap csinálsz egy kicsit, akkor egy hét alatt végigérsz a házon, ha mindent azonnal elpakolsz, akkor soha nincs rendetlenség.

2009. szept. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem is csak szervezés kérdése az egész. Pláne hogy aki alapból rendet tart annak nem kell mindig nulláról indulva végignyalnia a házat, nem úgy annak aki(jó esetben) 3 hetente csinál rendet.

Arra nincs bocsánat hogy azért nem tartasz rendet(pláne gyerek mellett), mert nincs kedved... Ja, egyébként férfi vagyok és otthon megosztjuk a tennivalókat fele-fele arányban.

2009. szept. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Kedves második!

Nagyon rendes férj lehetsz!


A párom nem csinál semmit, csak este a picit fürdeti.

De én megpróbálok rendet tartani egész nap, délelőtt főzök, mosok, majd altataom a picit, felmosok, mosogatok, a nagy hazajön a suliból, leckézünk.

Aztán uzsi, ismét mosogatok, vacsi, mosogatok, gyerekfektetés, még utána is pakolok játékokat, edényeket.

Ez így megy minden nap. Nehéz,

nem mondom, hogy nem.

De 2 gyerek mellett valahogy az ember már belerázódik.

Nem szeretem, ha koszos a lakás. Főleg, ha nincs felmosva.

2009. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Én közel sem vagyok ilyen tökéletes, mint az előzők... Előfordul, hogy

- szalad a ház

- már nagyon régen nem porszívóztam

- ablakot is kéne már pucolni

- főzni is kell

- fürdőt+wc-t takarítani.

De van, hogy nagyon nehezen veszem rá magam.

Persze nem esz meg a kosz minket :)

2009. szept. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

én első

Csak egy tapasztalatomat szeretném leírni.

Ismerősömnél voltam, 1 gyerek 1 év körüli. Lakás úszik. Ülünk a kanapén, tévé megy. Mondom neki, hogy gyere, nekiállunk, segítek egy pillanat alatt rendberakjuk a lakást. Válaszolja, hogy oké, csak megisszuk a kávét. A kávé után, hogy mindjárt, még 10 perc van kettőig, majd akkor. Aztán, hogy máris, negyed óra múlva leteszem a gyereket, majd akkor.

És akkor már vagy 2 órája ültünk a kanapén, időnként foglalkozott egy kicsit a gyerekkel, de igazából nem csináltunk semmit. De pihenni sem pihent, mert közben végig azon agyalt, hogy mennyi mindent kéne megcsinálni.

Szerintem sokan esnek ebbe a hibába. Én gyorsan megcsinálok mindent amit tudok, nem tologatom a munkákat magam előtt és akkor este nyugodtan ülhetek le egy könyv mellé vagy a tévé elé és rakhatom fel a lábam.

2009. szept. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Én is minden nap csinálok valamit, sosem szalad a ház. Egyik nap főzök, általában két napra. Másiknap kivasalok, meg porszívózok, meg mosok, stb. Nálam egy szabály van, amióta itthon vagyok, hogy hétvégén nem csinálok semmit, mert a nagylányommal is kell foglalkozni, játszani stb. Nem mondom, hogy patent minden, biztos van, akinél szebb és tisztább az ablak, de mi jól érezzük magunkat itthon. Ja, és mindent egyedül csinálok a két gyerekkel (9 éves és fél éves)mert a férjem külföldön dolgozik.
2009. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

3.vagyok

Nem az egyik barátnőmről írsz első?

Ő ugyanez.

5-kor megszólal kéne sütni bundás kenyeret.

De még kávézzunk, jajj átjött a szomszéd, ő is kávézik, beszélgetés, telefon, na még igyunk egy kis üdítőt, nézzük már meg a kertet...

És nem számít, hogy a gyerekek már éhenhelnak...

Jajj, nics itthon tojás, apa szaladj már ki a közértbe.

A vacsi kb. 8-ra készült el.:)

Imádom a barátnőmet, de ezt a stílust valahogy nem szeretem. Én nem ilyen vagyok.

2009. szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Köszönöm, de nem tartom rendesség kérdésének a dolgot, inkább azt mondanám hogy egy felnőtt, egyenlőségen alapuló kapcsolatban a felek meg kell hogy osszák egymással a feladatokat. Lehet hogy valakinél az jön be hogy a férj dolgozik és annyival ki is merülnek a teendői(miközben a feleség is ugyanúgy dolgozik), de az nem egyenlő kapcsolat, inkább asszony és ura társulás. Szerintem.

Egyébként nem értem azokat akik nem tudnak rendet, tisztaságot tartani. Mi olyan nehéz benne? Gyakorlatilag 1 óra alatt lehet végezni az alap dolgokkal(portörlés, posrszívózás, felmosás, fürdőszobatakarítás), ami már elég ahhoz hogy tisztaság legyen. Ha ez két ember között oszlik meg, még hamarabb lehet végezni. Ha a piszkos edényeket használat után rögtön elmossuk, akkor sosem kell az edényhalmoktól és az órányi mosogatástól tartani. Egy mosást bármelyik férfi be tudna rakni, meg kell nyomni 3 gombot és ki kell válogatni. 3 perc.

A nő "felelőssége" is hogy észrevegye élete párján még a kapcsolat elején, hogy segíteni fog -e vagy sem. Aki már az elején sem képes elmosni 1 edényt sem attól nem lehet majd túl sokat elvárni a jövőben sem..

2009. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Első! Néha úgy érzem, én is lennék az a bizonyos barátnő. Igaz, én minden héten takarítok, a babának én főzök (s időben el is készül az a hami), illetve épp a héten mertem bevállalni, hogy akkor vége az üzemi konyháról hétköznap hordott ebédeknek, s majd én főzök magunknak is. Végre sikerül egy kicsit tanulnom is nap közben. De ha a nagyszülőknél töltjük a hétvégét, s elmarad a takarítás, a rengeteg ruha kivasalása (én mindent vasalok, még az alsóneműket is) s mindez hétköznapra csúszik át, amikor egyébként is gyógytornára járunk, kétnaponta piacra, a pelenka itt olcsóbb, a popsitörlő ott, szóval rohangálunk szinte minden délelőtt, akkor néha én is nekikeseredem. Ilyenkor hívom fel anyukámat, hogy pár napra ugorjon fel, s vigyázzon a Törpére, míg én újra rendezem a soraimat. Na meg, ha épp bevallási, beszámolókészítési idő van. Akkor néha nálam is úszik a lakás. Ez viszont olyan szinten el tud kedvetleníteni, hogy ilyenkor csak az anyu segítsége s napközbeni megállás nélküli csacsogása az, ami ki tud rángatni a munkahalogatásból.

Szóval én abszolút meg tudom érteni mindként tábort.

2009. szept. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek.
2009. szept. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!