Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Korai lenne éretségi után a...

Korai lenne éretségi után a családalapítás?

Figyelt kérdés

Helló mindenki 18 vagyok és jövőre éretségizek.Mivel van egy komoly kapcsolatom a párommal szeretnénk kisbabát csak attól tartunk túl fiatal vagyok hozzá!Annyira szeretem a gyerekeket és már én is nagyon vágyok egy kis lurkóra a párommal,hiába tudjuk hogy nagyon nagy felelőség meg sok gond jár vele de szeretnénk már megállapodni.Szerintetek ez nagy gáz?Már jegyesek vagyunk csak a szüleinknek meg nem adtuk be.Mit gondoltok túl korai?Várjunk még vele?Nemtudom mitévő legyek...

18/L


2011. júl. 19. 11:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Milyenek az anyagi körülmények?

Nem akarsz továbbtanulni?

Nem akarsz legalább 12 évet dolgozni, hogy babával normális pénzt kapjál?


Én nem mondom, hogy nem lehet 18 évesen babát vállalni, mert lehet, de szerintem várj még pár évet, és akkor is még fiatal anyuka leszel, de legalább több lesz már mögötted. Az anyaság nem csak abból áll, hogy szereted a gyereket. etetni, ruházni kell és kell hozzá azért némi háttér is. Nem kacsalábon-forgó palotáról beszélek, csak azért legyenek meg a minimális körülmények (ami nem a nagyszülők segítségét jelenti).


Amúgy nem gáz, amit gondolsz. Sőt, pozitív, hogy neked ez a legfontosabb, de azért nem baj, ha még vártok egy kicsit.

2011. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

12 évet= 1-2 évet

bocs elírtam

így vicces lett :):):):)

2011. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
hát tulajdonképpen anyagi háttér mgvan,és nem 18 évesen szeretném hanem csak jövőre éretségi után.egyenlőre ezen a gondolkodási elven vagyok lehet 1 év múlva másképp fogom látni a dolgokat!nem csak azért szeretnénk mert mind a ketten szeretjük a gyerekeket hanem szeretnék már normális életet ha eddig nem tudták nekem boztosítani,biztosítani akarom én a saját picimnek.párom is már arra vár hogy csak ketten legyünk.köszönöm a válaszodat :)
2011. júl. 19. 11:20
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én is azt tudom csak javasolni,hogy várjatok kb.2évet,dolgozz,hogy kapj gyedet,gyes nagyon kevés ....

Addig is éljetek,nem vagytok elkésve :)

Minden jót :)

2011. júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
*bocsi kihagytam : továbbtanulni nem akarok hiszen saját bizniszbe akarok majd fogni aminek a megvalósítása már sorra került!
2011. júl. 19. 11:23
 6/18 anonim ***** válasza:

Egy apróság, mielőtt belevágtok legyen munkád, tapasztalatod.

8év gyakorlat után elég hátul van az önéletrajzom, mert gyerekem van...


Amúgy nem gáz, hogy szeretnél családot. Tisztességben nevelni nem csak 30felett lehet.

2011. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad le milyenek az anyagi körülményeitek,a párod dolgozik-e.Én is bevállaltam volna már 18évesen is a babát,ennek ellenére 26évesen szültem nem késtem le semmiről.Ezt végül is ti tudjátok de szerintem még várjál 1-2 évet,bulizd ki magad.
2011. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
első válaszolónak elöl írtam hogy megvan az anyagi háttér nincs vele gond!páromnak fix állása van azzal sincs gond!lehet hogy a saját családunkból kiindulva szeretnék már most babát.de addig még van 1 évem meglátjuk milesz :)
2011. júl. 19. 11:30
 9/18 anonim ***** válasza:

Most minden szép és jó, gondolom a rózasazn ködben lebegtek, de szerintem nyugodtan várj 5-10 évet, hidd el semmiről sem maradsz le.

tanulj tovább, uzagassatok, bulizzatok, szórakozzatok, legyetek kettesben.

2011. júl. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Az az egy ev meg valoban sok mindent eldont.

Nem baj, hogy ilyen hamar eszedbe jut, vegulis ez normalis jelenleg.

Nalam is volt hasonlo, igaz, hogy en picit kesobb, 20 evesen ereztem azt, hogy jo lenne csaladot alapitani.

Hala Istennek annyi idot en is megengedtem magamnak, hogy a foiskolat befejezzem. Azalatt a ket ev alatt annyi minden tortent (tobbek kozott valoban felnott lettem), hogy vegul nem csak gyeremeket nem akartam az akkori paromtol, hanem Ot sem. Felkotottem a nyulcipot.

Igy volt jo. Megismertem azt az embert, aki valoban az igazi parom, tarsam, osszehazasodtunk, 26 es 27 evesen igy is vallatunk gyereket, igy is fiatalon lettunk szulok, de megis sikerult a jo emberrel osszekotni az eletemet, sok mindent kiprobaltunk, utaztunk, eltunk elotte, benott a fejem lagya is.

Az sem mellekes, hogy dolgoztam is (nem keveset, mert a foiskola mellett 19 evesen kezdtem dolgozni es az elso gyerek megszuleteseig vegig aktiv munavallalo voltam, valtogattam is a helyem, szakmailag is fejlodtem sokat).

Az, hogy dolgozz elotte nem csak az aktualis jovedelem miatt fontos, hanem hosszu tavon is jobb dontes. Gondolj bele: ha nulla tapasztalat utan babat vallalsz es kiesik harom ev, akkor nem biztos, hogy fognak utanad kapkodni friss munkakeresokent. Raadaul sokan 3 ev kulonbseggel vallalnak gyereket, nem tudod, hogy ti nem-e lesztek pont igy, akkor kb 6 evet lennel otthon. Nem lenne tul konnyu dolog 25-26 evesen erettsegivel, 2 pici gyerekkel es nulla nap munkatapasztalattal a hatad mogott munkat talalni.

Ez tenyleg egy hosszu tavu dontes.

2011. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!