Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitol lehet? 1.5 eve szultem...

Mitol lehet? 1.5 eve szultem es azota minden peteereskor olyan pattanasos lesz az arcom mint egy tininek?

Figyelt kérdés

A terhesseg alatt el kedtem pattanasosodni (az elso 1.5 honap es az utolso 1 honap volt ilyen).Azota minden peteereskor nagyon ronda lesz a borom.1 nap alatt 15-20 pattanas is kijon rajtam csak az allamnal es a nyakamnal.

Sajnos meg is marad a helyik, pedig nem nyomkodom.Borgyogyasz ajnalott ra arclemosot es arckremet es azt hasznalom naponta 2*.

Van valaki akinek hasonlo problamaja lenne?

Mar nem tudok mit tenni, pedig alaposan megtisztitotam mindig (mar gyogyszert is szedtem ra).

Neked mi segitett?


2011. júl. 19. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia! Megoldást sajnos nem tudok, viszont hasonló problémával küzdök. Szerintem felborult a hormonháztartásunk a szüléstől. Nekem sosem volt semmilyen menstruáción előtti nyavalyám, se idegesség, se hasfájás, a bőröm mindig gyönyörű volt, most meg minden kijön rajtam havonta.

Remélem, valaki tud valami okosat mondani.

2011. júl. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sajnalom, hogy Te is ezzel kuzdesz :(

Mensikor eddig is kijott 1-1, de az nem volt zavaro...most pedig szornyu..borzalmas..gusztustalan ;(

pedig normalis markas arclemosot es arckremet hasznalok (la roche-posay effaclar duo).

2011. júl. 19. 20:18
 3/15 anonim ***** válasza:

De jó nektek, hogy csak idöszakosan! Nekem azóta minden nap kijönnek újak. Pedig normális az étkezésem, salátát, sovány húst és gyümölcsöket eszem. Semmi zsíros vagy olajos, mégis baromi ronda:(

Ilyen picik és mikor megnyomom elpattannak és csúnya gyulladt marad a helye.

Nektek is ilyen vagy más típusù? Én 11 hónapja szültem, fogalmam sincs mitöl van.

Ne haragudj, hogy érdemleges választ nem tudtam adni, de ha tudtok jò szert rá, akkor azt örömmel veszem:)

2011. júl. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

igaz, hogy csak akkor jonnek ki par napig, de nem mulnak el a kovetkezo peteresig :(

csomok maradnak amik pirosak.Nekem borsnyi nagysaguak es gyulladtak :(

A borgyogyasz, mar ismeri az egesz eletemet, mert amiota nem szoptatok minden honapban megyek :(

A szoptatas alatt azzal vigasztaltam magam, hogy majd elmulik stb de nem :(

2011. júl. 19. 20:38
 5/15 anonim ***** válasza:

Hormonháztartással lesznek gondok, nekem is ezzel van bajom. A legrosszabb az egészben, hogy nem találnak rá megoldást!

Sajnos rettentő csúnya lett a bőröm szülés után, ezért több kozmetikust, kozmetológus-bőrgyógyászt is felkerestem már, de semmi jó megoldást nem tudnak ajánlani! Azt mondták szedjek fogamzásgátlót, attól majd jobb lesz. Aha, talán jobb lesz, átmenetileg, de az nem tünteti el a probléma forrását, max. csak gátolja kicsit.

Felírtak már egy csomó arckrémet, gyógyszert, de hát kentem én már lósz@art is a fejemre, de semmi érdemi változás!

A legjobb az volt, amikor azt mondták, hogy ne aggódjak, majd "kinövöm" idővel. (?????)

Hát csajok, nem tudom...

2011. júl. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

ez nem kozmetikai eset...jol tudom hisz elektrokozmetikus vagyok :)

eddig miket probaltatok?

nekem a hormonjaim teljesen felborultak

nem rendszeres a peteeresem sem....

fogamzasgatlo kizart, mert osztol probalkozunk a kistesoval :)

2011. júl. 19. 21:01
 7/15 anonim ***** válasza:
Nézettetek TSH-t? Szülés után sokszor a pajzsmirigy lassul le, aminek elégtelen peteérés a következménye! Háziorvos adhat TSH-ra beutalót, 1 vérvételből kiderül!
2011. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

kulfoldon elek es itt a hazidokik eleg gyengek

o nem fog elkuldeni sehova

magan uton jarok borgyogyaszhoz, meg amikor otthon vagyok akkor a magyar borgyogyaszomhoz megyek

nem tudom, hogy neztek-e ilyet, de volt mar tobb vervetelem

2011. júl. 19. 21:20
 9/15 A kérdező kommentje:

emiatt lehet valaki hizekony is?

csak azert, mert dietazom (nem eszem cukrot es liszteset) es megis hizok.minden nap setalunk eleg sokat, meg a gyerek es a haztartas mellett meg van a napi mozgasom

2011. júl. 19. 21:21
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanott jonnek pattanasok a masodik szules ota, ahol neked. Nyakamon, allamon, neha oldalt az arcomon. Es igy, mint neked: 1-2 nap alatt megszamlalhatatlanul sok. Kisebb, nagyobb, de mind fajdalmas es csunya.


A kulonbseg annyi, hogy nekem teljesen szabalyos 28 napos ciklusom van, kozepideju peteeres minden honapban (erzem is rendesen, korabban nem ereztem) es nem peteereskor jonnek a pattanasok, hanem mensi elotti heten es kb ket hetig tartanak. Minden mensi vegevel megyek kozmetikushoz is par honapja, azota annyi van, hogy honaprol-honapra egyre kevesebb jon, de akkor is jonnek.

En is probaltam mar sok mindent, vegul azt mondta a doki, hogy fogamzasgatlot kellene megprobalni.

De azt nem szedhetek, mert a majam mar lanykoromban sem birta.

Ez van.

Baromira utalom a dolgot. Lassan megyek vissza dolgozni es aggaszt a borom. En egesz nap emberek kozott vagyok, meghozza komoly emberek kozott, itt nem csak az esz a fontos, hanem a megjelenes is. Nem fogok emiatt alapozot hasznalni naponta, de mar most latom, hogy milyen gyonyoru leszek elegans ruhaban, szep hajjal, szep korommel es olyan ragyas arccal, mintha kamasz lennek. Szuper.

2011. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!