Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség miatt kialakuló,...

Terhesség miatt kialakuló, szülés, szoptatás után is megmaradó pattanásos arcbőrödön segített fogamzásgátló szedése?

Figyelt kérdés
2 hónapja hagytam abba a szoptatást, 1 hó után mintha javult volna, de most megint "visszaestem". Kisebb, de nagyon piros és sok pattanás van az arcomon, a terhességem kezdete óta. Valaki fogamzásgátlót javasolt, de nem tudom segít-e, és mi van, ha segít, és utána abbahagyom a gyógyszert. Megint előtör? Nagyon rossz, mert előtte sosem voltam pattanásos.
2011. márc. 27. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Minden beképzeltség nélkül állíthatom, hogy nekem gyönyörű bőröm volt........tényleg egy évben vagy kétszer ha megjelent rajtam egy nagyobb darab pati.

Amíg nem terveztük a babát, fogamzásgátló tablettával védekeztünk. A tervezés után abbahagytam, és kivártuk a 3 hónapot, majd az első éles hónapban teherbe estem.

Na ne tudd meg, hogy a terhességi hetek előrehaladtával, hogy néztem ki. Az orvosom is azt mondta, hogy ő még ilyet nem látott. Az arcomon egy épp bőrfelület nem volt, még a szemhéjamon is nőttek pattanások. Ezek leterjedtek a nyakamra, vállamra, mellkasomra, hátamra. A szoptatás alatt ez úgy elburjánzott, hogy már a fenekemig leért a pattanások sora, de mondom ezt ne úgy képzeld, hogy pár darab, hanem konkrétan extrán tele. Az mind semmi, hogy esztétikailag nem is tudom, hogyan minősítsem magam, de ezek marhára fájtak, és ilyen nem normális kinyomható pattanások voltak (nem is nyomkodtam volna).

Ma, 9 hónappal a szoptatás abbahagyása után és 6 hónap fogamzásgátló, és havi egy 10 perces szolárium után újra a régi vagyok. Sehol egy pattanás, viszont a hátamon maradtak hegek, nem tudom miért.

Borzasztóan megkeserítették a terhességem a pattanások, mind lelkileg, mind esztétikailag. Egy darab, homályos képem van, amin az arcom is látszik. Na meg a szülés utáni közvetlen képek. Ha mutatnék neked egy olyat és egy mostanit, azt mondanád nem is én vagyok a képen.

Szóval kérdésedre a válasz: Határozottan segíthet szerintem a fogamzásgátló tabletta. Én személy szerint nem vagyok tabletta ellenes, és mivel a védekezés más formája nálunk amúgy se nagyon megy, így nekünk ez a célszerű fogamzásgátló eszköz. E mellett tudom, hogy nem lesz nem kívánt terhességem, hisz gondosan ügyelek a rendeltetésszerű használatára.

2011. márc. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló nekem nem sokat segített abban, hogy szép legyen a bőrön, pedig nekem is azt ajánlották. Én szedtem is (bár elsődlegesen védekezés céljából), és talán egy kicsit enyhített rajta, de nem tüntette el a pattanásokat.

Mondjuk ettől még neked beválhat.

2011. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!