Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell ennyi ajándék?

Miért kell ennyi ajándék?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki ha látogatóba jön hozzánk, zavarbaejtően sok ajándékot hoz a gyerekeknek. Kínosnak és feleslegesnek tartom. Úgy érzem, nekem is ennyit kellene viszonoznom feléjük.

Szerintetek miért ilyen az ismerősöm?

Ti értitek ezt?


2009. ápr. 3. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes,az én ismerőseim max csak a nagyobb alkalmakkor hoznak valami kicsit-kivéve a leendő keresztanya.

Anno én is mindig vittem valamit az unokaöcsémnek,de csak apróságokat(üveggolyó,mondókás füzet,édesség)Én mondjuk szeretem ha örül a gyerkőc.

De nem várom el,hogy az én babócámnak is össze vásároljanak mindent

2009. ápr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem, ha elhalmozzák a gyermekem ajándékkal. Én ha látogatóba megyek, akkor süteményt sütök, olyat, amilyet a gyermek is megehet, vagy gyümölcsöt viszek. Szerintem ennek jobban örülnek, mint a 10. kisautónak. Sőt nekem a csokikból van elegem, mindenki azt hoz. Már volt olyan, hogy szóltam valakinek, ne hozzon többet, hozzon almát. Azóta azt hoz :-)
2009. ápr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt ilyen, de én mindenkinek mondom előre, ne hozz semmit, csak gyere! De nehogy vegyél valamit épp elég hogy h meglátogatsz, csak siess, várunk! Persze valamit úgyis hoz de ebből értik h minimális jelképes csekélységet.
2009. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy kicsit túlzásba van estve a szeretettel. Vagy nem tudja másképp kifejezni. Mond neki hogy finoman hogy ne hozzon ennyi mindent. Mert egy te nem tudod viszonozni, másik pedig a gyerek ettől a szüleit másnak látja, mivel tőlük kevesebbet kap. Próbáld úgy irányítani hogy inkább vigye el, vagy menjetek el közösen állatkertbe vagy vidámparkba vagy ilyesmi helyre, itt is költheti a pénzt. Magyarázd el neki finoman hogy egy együtt töltött szórakozás mennyivel több élményt ad a gyermekednek és mennyi más érzést alakít ki a kicsiben iránta, mint ha mindig tárgyakat hoz. Persze aranyos tőle, de nem szabad, mert mi lesz ha nagyobb lesz a gyerek és követelni fogja tőle. Erre is gondoljon az illető! Én értem hogy aranyos akar lenni, de oldja meg másképp. A másik pedig hogy a szülőt kellemetlen helyzetbe hozni elég csúnya dolog, és ő ezzel ezt teszi, pláne a gyerek szemébe.
2009. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ja és egy apróbb játék többször nagyobb öröm és több megbecsülést tanul belőle a gyerek. Vagy gyümölcs, süti esetleg. Mégsem csoki. Persze csak 1-2 db nem egy tepsi.
2009. ápr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!