Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsis babátokhoz kell még...

Bölcsis babátokhoz kell még éjjel kelni? Hogy bírjátok így a munkát? Tudtok ugyanúgy teljesíteni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 10:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha rosszat álmodik, vagy beteg, én vele alszom, mert így kényelmesebb, de 2 év alatt megedződtem, az éjszakázás nem visel meg, itthon nehezebb lenne vele egész nap egy rossz éjszaka után, mint a munkában teljesíteni.
2011. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Hát, ha rosszat álmodik, akkor fel szokott ébredni, ha beteg, akkor meg szinte nem is alszik, szóval akkor szinte egész éjjel fenn vagyunk mellette, felváltva pihenünk le a férjemmel, így azért tűrhető a másnap.
2011. júl. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha beteg,rosszat álmodik,szomjas- akkor volt,hogy megébredt.Én az első 2évben hozzászoktam,hogy néha fel kell kelni.Nekem nem volt gond a munkám során az éjszakai ébredés másnap időben lefeküdtem.
2011. júl. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Az enyém még szopik éjjel. Ki kell bírni, és kész. Mit csinálnék? Hagyjam üvölteni? Ez is elmúlik, mint minden más.
2011. júl. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Inkább arra gondoltam, hogy esetleg kerületek már kellemetlen helyzetbe, hogy többet hibázhat az ember a munkájában, vagy ásítozik egész nap a munkahelyén. Én számokkal dolgoztam, így is becsúszott időnként, hogy elrontottam valamit, hát még kimerülten, még inkább nem tud az ember koncentrálni. Vagy szétszórt, dekoncentrált valaki.
2011. júl. 26. 15:38
 6/23 anonim ***** válasza:

Nekem volt, hogy nem tudtam bemenni dolgozni masnap.

Mondjuk az en tortenetem annyival cifrabb volt, hogy 5 honapos volt a nagyobbik baba, amikor megfogant a kisteso, terhesen is vissza kellett mennem dolgozni. A munkam sem volt konnyu, alltam egesz nap, fizikai munka volt es faraszto.

26 hetes terhes voltam kb, amikor a kint levo babam beteg lett. Semmi komoly, csak natha, viszont bedugult az orra, kb 10 percenkent felsirt emiatt, egesz ejjel ot ringattam, orszivoztam, hajnali negykor aludtunk el.

5-kor csorgott az ebresztom (hatra jartam dolgozni), nem birtam felkelni, a gyereket szivesen hagytam volna ott, szoval irtam sms-t a fonoknek.

Nem volt gond belole, mindenki megerette.

2011. júl. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Az én fiam már 4 éves, és sajnos még mindig fel kell hozzá kelni éjjelente, nem is egyszer. Amikor bölcsis volt, akkor is ez ment. De reggel 4.45-kor keltettem, öltöztettem, mentünk a bölibe, mert 5.00-kor indult a buszom. Én abban az időszakban aludtam mindenhol, ahol csak lehetett. Buszon be, buszon haza, főzés közben, WC-n, stb. Pokoli volt. Én nagyon koncentráltam, hogy ne hibázzak, ennek ellenére néha becsúszott egy-két baki, de nálam ez úgy zörgött inkább le, volt olyan, hogy hazafelé "elfelejtettem" felülni a buszomra. Láttam, hogy jön, és nem tudom miért hagytam elmenni, utána gondolkodtam, hogy normális vagyok én? Tehát annyira fáradt voltam, hogy egyszerűen nem voltam "a földön". Azt elfelejtettem, amit az előző PILLANATBAN mondtam, csináltam. Ezeket az időket nem kívánom senkinek.

A mostani fáradtságot úgy próbálom túlélni, hogy nekiálltam magnézium, B6 vitamint szedni. Érzem jótékony hatását. Csak azt nem értem, hogy a gyerekem hogyan bírja??????

Senkinek nem kívánom.

2011. júl. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Miért kell kelni hozzá éjjel? Szomjas, vagy felsír, vagy talán eszik még? Könnyen vissza alszik? Az a 4:45 nagyon durva!
2011. júl. 29. 21:24
 9/23 anonim válasza:
34%
Már pár hónaposan illene egy babának átaludnia az éjszakát. Ahogy idősödik, egyre több órát tölt éjszaka alvással. Persze mindig történhet valami: melege van, szomjas, beteg, jön a foga, stb. Ha egy babához rendszeresen kelni kell éjszaka, akkor az minden esetben a szülő(k) hibája. A baba, a gyerek a szokások rabja, és a szokást a szülők alakították ki bennük a kezdetektől. Minél idősebb a baba, annál nehezebb a berögzült rossz szokáson változtatni. Minden bizonnyal nehéz másnap helytállni a munkahelyen, ha az éjjelek egy részét a gyerek mellett töltjük, de a megoldás az lenne, ha a gyermeket (fokozatosan) leszoktatnánk az éjszakai ébredésekről, és akkor nem lenne probléma másnap a munkahelyen sem.
2011. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ez nagyon okos válasz volt, de azt is leírhatnád, hogy kell kivitelezni a gyakorlatban. Sokaknak segítenél itt. ???
2011. júl. 30. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!