Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Váratlanul szeretnek betoppann...

Váratlanul szeretnek betoppanni, "ellenőrizni", de ettől a hajam az égnek áll. Sértődés nélkül ezt, hogyan lehetne elmondani?

Figyelt kérdés

2évig magasról tett a fejemre az anyám. Már elkönyveltem magamban, hogy nem része az életemnek. A lányom születése óta megváltozott a hozzáállása, és jön. Ezzel semmi baj, örülök. Na de csak úgy betoppan. Nem érdekli, hogy esetleg a hátam közepére se kívánom.(nem csak őt, bárkit)

Mondván így nem tudok készülni. Na de nem mocsokban fetrengnek a gyereke, nincsenek lekötözve... nem is tudom mire számít, mit talál, meg ha jön, max kérésre főzök kvt, de nem állok neki készülni.


Most szombaton elszakadt a cérna, és elég is ebből. Ugyan a férjem bevállalta a szombatot, nem zavarták meg a családi életet, de nem este 6körül állítunk be váratlanul, és örültem hogy luk van a seggemen. Lehet csak sacc volt rend, meg nem sepertem fel, de örülök, hogy fel tudom venni a zoknim, és el kell látni a két gyereket, becsípődött a derekamnál vmi). És igen, ültem a vetetlen ágyon, amiben előzőleg a nagy aludt, a kicsi is ott bóbiskolt, kényelmes volt elnyúlni. Nem volt mosatlan, igaz a vacsi még nem volt készen, de amit készítettem az frissen jó....

Extrém eset, de most épp apával elvagyunk kettesben, ők meg kopogás nélkül becsörtetnek... No meg fürdetés előtt nemsokkal esnek be(munkából jön anyám), akkor a két gyerek teljesen megkergül, a nagy olyankor még bőven ébren van, amikor az apja hazajön(10-10:30), mert túlpörög.

Nekem ebből elég, mégis finoman, ezt hogy mondod el, hogy szóljanak már ide, hogy jönnek.


2011. júl. 25. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Akkor neked még viszonylag könnyű a helyzeted, nekem anyósom csinálja ezt. Az nehezebb dió, mert sértődékeny, szinte nem mondhatsz neki ellent, egy ideig nyugton marad, ha rápirítunk, de újrakezdi.

Ha az anyám lenne (ő meg sajna a másik véglet, hogy akkor se mer jönni, mikor jöhetne), biztos elmondanám pár kemény mondatban, hogy van egy olyan szokás, hogy illik bejelenteni a jöttünket, és családon belül is! Bunkóciéknál lehet működik a "laposkúszás", de nálatok nem! Hát ennyi:)

2011. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Világosítsd fel, ez a család már a Te családod. A Te és a férjed által elfogadott normák szerinti élettel.

Sajnos, olyan megoldás nincs, hogy neked is jó legyen és az édesanyád se sértődjön meg.Talán szerencséd van és jól veszi a lapot.

2011. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát sértődés nélkül nem nagyon fog menni, de ha olyanok, mint anyósék, akkor nem is ér semmit, hogy szólsz nekik...

Nálunk legutóbb, amikor meglepetésként betoppantak, éppen a gyerek lázát mértük, én még egy szál pólóban és bugyiban (kora reggel volt), párom is úgy kapott magára ruhát megnézni, ki az az állat, aki kora reggel csönget... Mire kettőt pillantottunk, már bent tobzódtak a lakásban (vetetlen ágy, hiszen még gyakorlatilag fel sem keltünk!), és ecsetelték, milyen klassz, hogy jöttek. Én meg közöltem, hogy a gyerek beteg, lesznek szívesek kimenni a szobából, míg felöltözök és felöltöztetem a gyereket, mert viszem az orvoshoz. Azóta nem volt ilyen eset, de semmi garancia sincs rá, hogy akár holnap nem toppannak be váratlanul, akár hajnalban (olyan is volt, hogy párom mondta nekik, hogy ne jöjjenek, mert nem leszünk itthon, aztán úgy alakult, hogy pár órával később indultunk, és hát nem csöngettek???).

2011. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szólj neki, jobb ha előtte 10ig elszámolsz magadban, utána talán nem lesz akkora sértődés. Te otthonom, Te családod, Te életed, senkinek semmi köze hozzá, ha éppen fut a lakás, vagy bármi. Szóval én biztosan beszélnék anyukámmal, röviden: ha jönnek, csörgessen meg, ez legyen a minimum!
2011. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, kemény dió... Én nyomatékosan megkértem mindenkit (még a terhességem alatt), hogy bejelentés nélkül senki se jöjjön! Hívjanak fel ELŐTTE VALÓ NAP, és ha nekem is megfelel, akkor úgy fogok készülni. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy ha nem jön senki, akkor szalad a lakás, halomban a mosatlan, nincs kaja. Errő szó sincs. De akkor is elvárom, a saját anyámtól is, hogy igenis közölje, hogy jönni szándékozik. Egyszer anyós valamilyen indíttatásból (gondolom ellenőrizni akart) váratlanul beállított. Beengedtem, de közöltem vele, hogy 15 perce van, ugyanis épp indulni készültünk a játszótérre. Erre kitalálta, hogy akkor jön ő is, mire én kerek-perec kijelentettem, hogy NEM. Sértődés szerencsére nem lett, és azóta nem is állított be váratlanul.
2011. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nálam jobban senki nem gyűlöli a váratlan vendégeket.

Ebben az évben már kétszer esett meg, hogy egy volt munkatársam, mondhatni barátnőm, akivel évente párszor lájuk csak egymást, bejelentés nélkül betoppant a családjával... Mindkétszer abszolút nem számítottam rá:(

Ez nagyon kellemetlen tud lenni. Én sem mindig készülök úgy, hogy bármelyik percben vendégeket szórakoztassak, itt a három gyerek. A múltkor pont lázas volt a kicsi nálunk is, épp nyugtattam, kúpoztam, mikor megjelentek. Közöltem, hogy beteg, erre: Ja, akkor nem zavarunk. Holott ha előtte napokkal szólnak, hogy ezen a héten itt nyaralnak a környékünkön, biztos, hogy megszervezem, hogy vendégül láthassam őket... nekem is nagyon kellemetlen volt.

Én soha senkihez nem megyek bejelentés nélkül. A legjobb barátnőmmel is úgy vagyok, hogy legalább 2 időpontot felajánlok neki, hogy mikor mehetek, neki mikor lenne jó.

2011. júl. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!