Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósom soha sem a megfelelő...

Anyósom soha sem a megfelelő méretű ruhát veszi lányomnak, nálatok vannak ilyen gondok?

Figyelt kérdés
Természetesen örülök neki, hogy anyósom sokszor vesz (általában turizik) a lányomnak ruhát, csak hogy rendre 90%-ban nagyobbakat. "Ó, az nem gond, majd belenő, egy kicsit nagy.."-mondja ő, de egy fél szekrény olyan ruhánk van, ami jó ha 4-5 év múlva lesz jó a lányomra. Most a lányom átlag 92-es ruhákat hord, ezt már mondtam neki nem egyszer, hogy 104-esnél ne vegyen egyenlőre még nagyobbakat. Erre a múltkor postán küld (messze laknak) egy doboz ruhát, amik 122-15146-os(!!!) méretűek. Talán két darab volt benne, ami picit nagyobb, és még talán hordható, a többi óriási. A legjobb: van benne több mintás atléta 5-7 évesre, erre mondom neki, hogy az mi és mekkora gyermekre, mire leáll velem vitázni a telefonba, hogy az miniruha..Ja, derékig érő mell és hónalj kivágással.. Jó a kapcsolatom anyósommal, de képtelen vagyok rávenni, hogy vagy olyat vegyen, ami kell vagy inkább ne vegyen semmit. (Apósom már "megfenyegette", hogy elég már a vásárlásból, szatyor számra veszi ugyanis az ekkora rucikat, de én meg már nem tudom lassan hová pakolni sem..)
2011. júl. 26. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém meg rendre kicsit vesz! 2 éves a lányom, de ilyen 68-as, 74-es méretűeket szokott turizni. Én meg ettől akadok ki. Múltkor egy gyönyörű irha télikabátot kaptunk, de hát hova adjam rá? 0-3 hó van rá írva... :((
2011. júl. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos zavaró, hogy ezt csinálja az anyósod, de gondolj arra, rosszabb lenne, ha egyáltalán nem foglalkozna a gyerekekkel. Nálunk ez van. Nem vesz nagyobb ruhát, mert semmilyet se vesz. Nem azért, nem várom el, hogy ránk költse a pénzét, de abszolút nem is kíváncsi az unokáira. Szóval ennél az is jobb, ha nagy méretű ruhákat vásárol, nem? :-)

Amúgy egy megoldás: add tovább őket. Úgyse tudja az anyósod, tartsd meg azokat, amiket valószínűleg szívesen ráadsz majd a kicsire, ha belenő, a többit ajándékozd el, vagy csereberéld el - biztos vannak olyan anyukák akár a játszótéren is, akiknek meg kellene a nagyobb méretű ruha és szívesen odaadnák érte a kinőtt ruhákat. Ez csak egy ötlet, de talán segíthet valamelyest.

2011. júl. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fogd és add oda annak, aki örülne neki, hiszen nyilván vannak ilyen családok is.
2011. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is örülj neki, hogy egyáltalán vesz bármit is... Én 33 hetes vagyok, anyukám úgy várja a babát, mintha sajátját várná.

Anyósom meg sem említi, hogy venne valamit, vagy ezt vagy azt majd segít megvenni, esetleg ennyit vagy annyit szán majd a születésre, vegyük meg, ami hiányzik. Gondolom, ez utána sem fog változni... Próbáld meg valahol tárolni a rucikat, míg jó nem lesz!

2011. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ez teged nem vigasztal, de az en anyosom viszont mindig kicsit vesz. Durvan kicsit. :)

Pl 104 cm-es gyerekre 86-ost, a 92-es meretu gyerekemre 74-est.

Nalunk szuper a kapcsolat, eleinte nem mondtam ra neki semmit, de azzal is megbantanam, ha nem latna rajtuk soha a cuccokat.

Szoval en 2-3 alkalommal abban a pillanatban elmondtam neki viccesen, hogy ne haragudjon, de a kisebbikre jo talan az, amit a nagyobbikra vett, a kicsire vasarolt ruhakat pedig engedelmevel odaadnam a 3. unokajanak, mert ra meg jo lesz.

Csalodott volt, ez teny, de megertette.

Volt, hogy nem hitte el es rahuzta a gyerekre es bizonyhatni probalta, hogy normalis dolog, hogy a kisfiam koldokeig sem er le a polo. :D

Azota ha valamit venne, akkor elott kerdez meretet.

2011. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolso valaszolo vagyok.

Zuhanyozas kozben megvilagosodtam, ezen gondolkodtam, amit te irtal es amit en irtam a valaszomban.

Rajottem, hogy a ferjem anyukaja azert vesz mindig kisebb ruhakat, mert nem a meretet nezi, hanem a ruhaban kepzeli el a gyerekeket. Es konkretan o kisebb babakent/gyerekkent gondol rajuk a szive melyen, mint amilyenek.

Ha gondolkodtam volna ezen korabban is par percig melyebben, akkor siman rajohettem volna mar erre.

Nyilvanvalo nalunk, hogyha az unokaira gondol, akkor picikent kepzeli el oket a mai napig.

Pl a masfel evesem mar siman eszik egyedul is, sot, hasznalja mar a villat, elvezi. De Anyosom meg mindig etetni akarja ot is es a nagyobbat is, de ugy, hogy rendszeresen megemliti, hogy osszeturmixolna nekik a kajat, vagy szetnyomkodna villaval, nem-e lenne jobb. Vagy pl teljesen ledobbent, amikor eladtam a nagyobbik gyerek babakocsijat, vagy amikor valtott a fiam motorrol rollerre, mindig a motort akarta neki visszaadni, mondogatta, hogy o meg olyan kicsi.

De amikor a rugdalozokat adtam el 2-3 honapja, akkor is tobbszor rakerdezett, hogy biztosan el akarom-e adni, nem-e lenne meg jo valamelyik a masfel evesre, merthogy olyan aranyos egy baba rugdalozoban, o meg abban latna oket szivesen.

Szoval 100%, hogy nalunk az a helyzet, hogy szeretne, ha meg kisebbek maradnanak a gyermekeim.


EGeszen veletlenul nalatok nincs valami egyeb jele annak, hogy Anyosod szeretne, ha a lanyod mar 5-7 eves gyermek lenne? Tehat valamiert a fejeben az az idilli kep el, hogy neki mar egy nagyovodas/kisiskolas unokaja van?

Veletlenul nem szervez pl olyan programokat, vagy nem jatszik vele olyan jatekokat, ami mar egy nagyobb gyereknek valo?

2011. júl. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is így van a dolog, de azért nem enyire durva :O Anyósom mindig egy-két számmal nagyobb ruhát vesz a lányunknak "majd belenő" alapon, de én ezt nem bánom. Nagyon messze laknak, az ország másik végén, ritkán jön, ezért is hoz több méretű ruhát, hogy "kitartson" a következő látogatásáig :) (évente 2szer, 3szor jönnek). Értem én a logikáját, csak a lányomat sajnálom néha, mert van, hogy fel akarja venni valamelyik ruhadarabot, és hiába mondom, hogy az még nagy rád, majd nemsokára felveheted, neki "csorog érte a nyála" :)

2011. júl. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Első unoka, elég durva volna, ha már ennyire akarná, hogy nagy legyen..Bár én szeretnék még neki tesót, de állítom neki meg túl piciket fog majd venni :D
2011. júl. 27. 14:28
 9/10 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Nálunk nem a ruha méretével van a gond!Álltalában megkérdezi mit hozzon ez tök szuper sterintem ha az is lenne a végeredmény.Pl most nyárra elég sok ruhát kaptunk,vettem igazábol ami nem volt az az ujjatlan body és polo.Mondtam azt szivesen veszem ha ilyeneket hoz neki persze a méretet megbeszélve.No beállitott rövidujjú body-val amiböl annyi van.És éppen akkora méretüvel amit most használ.De már kezdem megszokni az ilyen akcióit!

2011. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Bár az én anyósom lenne ilyen!A tied legalább vesz valamit.

Igaz az én pici lányom még a pocakban van, (30 hetes vagyok) de anyósom majomnak becézgeti,amitől azt hittem neki megyek mikor meghallottam,mikor megtudta hogy kislány lesz húzta a száját hónapokig mert ő fiút várt,és ahogy elnézem a mai napig sem örül neki.Velünk lakik,és engem nem kímél.Hatalmas pocakom van,és már nem bírok semmit úgy mint az elején,de engem küld le boltba, ( a negyedik emeleten lakunk,lift nincs) sokszor majd kiköpöm a tüdőmet,és emeletenként kell megállnom pihenni.

Sokszor amit művel más ember már nem bírná...végtelen türelmem van így is.Már meg lett neki mondva az is ha direkt idegesít engem,nem fogja látni az unokáját,mert a szobába be sem engedem.Ha pedig miatt lesz valami baja a picinek,esetleg koraszülött lesz,akkor meg messze kerüljön el engem.

Hidd el irigyellek hogy ilyen anyósod van.Bár nekem lenne ilyen.A ruhákkal kapcsolatban pedig válogasd ki ami tetszik,amit később ha a kislányod nagyobb lesz rá tudsz majd adni,a többit pedig add oda valakinek.

Üdv: 30 hetes kismami

2011. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!