Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most készülök a lányomnak...

Most készülök a lányomnak oviba ruhákat vásárolni (nadrág, pulcsi) mennyire "ciki" ha nem újat veszek, hanem használtat, és nem a legújabb divatnak megfelelő lesz?

Figyelt kérdés
Teljesen újra nincsen pénzünk, találtam ruhacsomagot, ami nekem tetszene. Nem olyan nagyon divatosak, de egyáltalán nem csúnyák, és hibátlanok.Most hirtelen az a kérdés jutott eszembe, hogy igaz nem fogják őt ezért megszólni?:-( Mert eddig itthonra csak használtat vásároltam, volt pár szép ruhája ha mentünk valahova.
2011. aug. 6. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj már, honnan fogja tudni bárki is, hogy használt az a cucc? :)) Én is most vettem meg mindent, igaz újonnan, de ma kimostam, és holnaptól ráadok mindent, így ő is "használtba" fog menni oviba októberben. Azt szeretném, hogy addig szokja ezeket a ruhákat, és lássam, miben kényelmes neki és miben nem.


Én is vennék használtat szívesen, de én félős vagyok, és nem merek a netről rendelni. Ha láthatnám előtte, úgy viszont megvenném minden gond nélkül. Háda-ban néha szoktam is lőni egy-két jó darabot :))

2011. aug. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

soha nem vittem nekik újat mert tuti aznap kilyukadt elszakadt volna így is egy oviévben legalább 3-4 melegítő naci ment tönkre és a foltos pólókról már nem is beszélek :-))

normális rendes ruhában viszem be és ott átöltözik benti ruhába póló sort vagy szoknya zokni szandi ennyi .-))


amúgy nem ciki mert nem mindenkinek telik rá sőt inkább az a ritka h egy gyerek vadi új ruhákban szaladgál bent

2011. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Használt babaruha boltban fogok neki vásárolni, szép állapotú ruhákat.

Szerintem egyik 3 éves sem fogja megkülönböztetni a másikon látott ruhát, a szülők meg ne az én gyerekemmel foglalkozzanak.

2011. aug. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszaitokat! Nem tudtam, hogy hogyan mennek ezek a dolgok, de így akkor megnyugodtam!:-)
2011. aug. 6. 16:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a fontos, hogy vadi új, márkás ruhákban legyen a kicsi, hanem az, hogy tiszta legyen, és ne legyen a ruhája szakadt. ;) Teljesen felesleges minden újonnan venni, hiszen pl. a Vaterán is nagyon jó kis ruhákat lehet találni, fillérekért... Olyan, hogy meg sem mondod, hogy már volt valakin.


Különben is, mit jelent az egy kisgyereknél, hogy "divatos"? Én nem látok különbséget a mostani, meg a pár évvel ezelőtti ruhák között, legfeljebb lett néhány új mesehős azóta. Na és? :)


Ne aggódj, az ovi nem az Operabál, a lényeg, hogy ápolt legyen a lurkó. :)

2011. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazából nem is igazán éri meg újat venni a gyerekeknek. Mert ha új és szép, akkor néha hajlamosak vagyunk mi szülők arra, hogy állandóan a ruhája miatt szólunk, hogy vigyázzon rá, ne koszolja össze stb. Én egy elég rugalmas ember vagyok, de néha rajtam is eluralkodik ez. De úrrá leszek rajta mindig. Hiszen gyerek, játszania kell és az kosz nélkül nem megy. Max ha ül egyhelyben. De akkor meg nem játszik. Ördögi kör. :)

Szóval lényeg, hogy jobb is ha nincs nekik új ruhájuk.

Pár db esetleg, ha orvoshoz, vagy olyan helyre kell menni, bár akkor is ajánlatos olyan színű ruha, vagy olyan anyagú ruha, amiből a folt könnyen kijön. Mert tuti akkor issza le magát, mikor ebben a szép ruhában van.

Amúgy én is használt ruhákat szoktam venni leginkább a lányomnak. Sokszor még csinosabb mint bárki mást. Igaz nem a legolcsóbb turi, de még mindig jobban kijövök, mintha boltban vásárolok. Olyan új szoknyákat vettem neki, hogy soha senki nem mondja meg róla honnan van. A pólók is olyan strapabírók, meg egyediek és pólóból meg annyi pénzért 10db-ot kapok. Ha foltos lesz van másik, ha nem jön ki a folt mégsem sajnálom annyira. Tehát ezért is jó. Múltkor gondolkodtam rajta, miért dobták ki az adott pólót és miért a turiban landolt. Aztán rájöttem, hogy a nyaka ki van egy kicsit nyúlva, vagy épp alul a varrás kicsit el van csúszva, de nem feltűnő. A gyerekemnek meg nem jó arra hogy összemaszatolja, beletörölje a kezét? Dehogynem. sőt.

:)

Persze azért így is sajnálom, mert nagyon csinos, de hát ez van. De mégsem vettem legalább drágán, ez vigasztal. Meg az, hogy tudom úgy is kinövi és hiába maradna folt nélküli akkor se lenne később jó rá és úgy is új kell. Másik tesó nem nagyon lesz így nincs kinek eltenni. Bár ettől függetlenül tanítom rá, hogy vigyázzon a ruháira, néha mint írtam túlzásba is esek, de aztán leállok.

Itthon is törekszem arra , hogy olyan nadrágot, pólót, szoknyát vegyen fel amit nem sajnálok. Abban azt csinál amit akar, kisebb kivételekkel.

Bár voltam már úgy is, hogy nem volt szívem befogni itthonra egy adott ruhát, mert bár oviba nem volt jó, de itthonra sem. Így maradt ilyen boltbajárós, utcai szabadidős ruhának. bár volt hogy így kinőtt egy két pólót, de pont ezért törekszem arra, hogy vagy nagyon itthonra való legyen, vagy nagyon oviba való.

Szóval a lényeg, ne aggódj, más gyerekén is van használt ruha. Nem kell azt tudni senkinek hogy honnan van. Kaptad max ennyi. De még ennyit sem kell elmondani. Van és kész.

Amúgy meg lehet te megveszed, más meg tényleg kapja valakitől, rokonától, ismerősétől és az is haszált. A gyereknek bőven jó hogy az oviban összekoszolja ha úgy alakul a dolog. Az oviba azért annyira nem vigyáznak rájuk. Sőt. Meg hát mi a vigyázás? Ha játszik szépen a többiekkel és örömmel de közben nyakig kosz lesz akkor az a legjobb. bár hirtelen váratlanul éri a szülőt a kép, de a lelke nyugodt lesz hogy jól érezte magát a gyerek, és ez a legfontosabb. Mert ha maga mellé ülteti, ugyan koszos nem lesz, de jól sem fogja magát érezni.

Úgyhogy ne aggódj!

Az óvónőknek sem az lesz a fontos, hogy mennyire divatos, hanem hogy tisztán és tisztességesen hordod a gyereket az oviba. Persze hallottam már olyan oviról hogy az óvónők nagyon nézték ki mibe van, de ha olyan helyre kerülsz, onnan el kell jönni. A gyerek azért van hogy játszon. Persze tanítani kell hogy figyeljen a ruhájára, ne abba törölje a kezét, de van amit nem lehet megakadályozni.

Kitartás.

A netes vásárlásnál nagyon figyelj arra hogy minden ruhát láss a képen, a beleírt méret csalóka is lehet, ezért cm-t mindig kérj és nézd meg otthon hogy az jó e gyerekedre.

Azt kalkuláld be, hogy esetleg nem mindig teljesen olyan mint a képen. Néha a kép is csalhat. A lehető legtöbbet kérzdezz meg az eladótól. valamint lehet olyan is, hogy egy adott csomagban lesz olyan ruhadarab amit majd nem is tudsz majd használni, mert esetleg nem áll jól a gyereken, nem megy rá, vagy épp valahogy nem stimmel. Persze ezek ritka esetek, de idővel gyakorlott leszel.

Vagy ha a netes vásárlás nem jön be, akkor vigyél el egy db-ot a gyerekedéből a turiba, amit bemutatsz ott, hogy tudják és ahhoz méred ha találsz valamit. volt olyan ismerősöm aki a saját lányának nem tudott ruhát venni, vagy csak így, vagy hogy elvitte őt is és rápróbálta. Én meg vettem az ő lányának egyet így látatlanba. Kinek milyen érzéke van. De gyakorlattal sokat lehet tanulni.

Kitartás! Ne aggódj!

2011. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a kedves és biztató szavakat, nagyon aranyosak vagytok!!:-)
2011. aug. 6. 18:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Semennyire. kényelmes legyen a ruhája, és ne érjen egy vagyont, mert néha még el is vész egy-egy darab. A jelét varrd vagy írd bele mindenbe! Szerintem inkább az ciki, ha valaki délután ott veszekszik a gyerekkel, hogy miért koszolta össze a játszóruháját. Nálunk akik messzebbről jönnek, és nem akarnak egy maszatos gyerekkel buszozni, az utcai ruhát egy külön helyre teszik a polcon, és visznek másikat is, ami az udvari játékhoz való. Erre tökéletes a foltozott térdű, toldott szárú nadrág, toldott pulóver. Bár az én anyukám olyan ügyesen hosszabbítja meg a ruhák ujját, derekát, hogy senki se mondja meg, hogy nem úgy vettük.
2011. aug. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi nyáron bementünk délután 2 órára az oviba "körülnézni", kint voltunk a kertben a többi gyerkőccel. Utána megfogadtam, hogy a szép ruháinkat az ovinak a közelébe nem engedem, mert kegyetlenül nyúzzák a gyerekek. Én spec biztosan használt rucikat használok majd ovisnak. Teszveszen, vaterán vannak gyönyörű, keveset használt ruhák, ruhacsomagok. Én a tavaszi ruháit innen válogattam össze és kb a tizedét fizettem így, pedig keveset használt, újszerű ruhákat vettem. Csak azt sajnálom, hogy 2,5 éves korában kezdtem ez ezt, addig meg vettem a méregdrága új ruhákat, amit 5 perc után összekoszolt
2011. aug. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3.5 éves a kislányom,mi is most készülünk az oviba.A családi ruhatár 99%-át jobbnál jobb,trendi,divatos de TURIS!!ruha teszi ki.Ugyan még csak 110-es a mérete,de már van a szekrényben 128-as ruha is,mert 110ft.-ért nem akartam otthagyni egy vagány nadrágot.Személy szerint én imádok turizni és lesz@rom,hogy valaki lenéz-e vagy sem amikor belépek a belvárosban lévő turiba.
2011. aug. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!