Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt olyan, hogy nem tudtátok...

Volt olyan, hogy nem tudtátok milyen "elvek" alapján neveljétek a gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Én 21 éves vagyok, és mondhatni elég szigorú nevelést kaptam. Egyszerűen "kitörni" se tudok a szülők makacssága miatt, mert úgy kezelnek mint egy 15 évest. Jelenleg még tanulok, tehát önálló keresetem nincs, azt kell tennem (véleményük szerint) amit itthon meghatároznak, ha egy kis ellenállást is mutatok az akaratukkal szemben, akkor kiraknak itthonról. Próbáltam velük beszélni, megpróbáltam bizonyítani azt, hogy már felnőtt vagyok, elmentem dolgozni iskola mellett, de semmi nem hatott rájuk.


21 éves létemre 2x voltam eddig bulizni (házi buliban), barátaim nincsenek, 3 éve vagyunk együtt a párommal nevetséges körülmények között, de ennek ellenére nagyon szeretjük egymást és kitartunk egymás mellett. Hetente 1x tudunk találkozni 7-8 órát, és este 9-re itthon kell lennem! Ha nem vagyok itthon, bezárják az ajtót belülről, és a kulcsot benne hagyják, hogy ne tudjak bejönni. Együtt alvásról szó se lehet, mert egyik oldalról se támogatják a szülők azt, hogy az ő házukban ilyet tegyünk. Lényegében havonta 1.5 napot töltünk együtt! Tegnap már kínomban ezen egyszerre sírtam és nevettem...


4-5 év múlva szeretnénk kisbabát ha anyagilag sikerül magunkat összeszedni (elköltözni+ valamicskét spórolni), meg persze ha a kapcsolatunk a továbbiakban is úgy alakul ahogy kell.


A probléma viszont az, hogy fogalmam sincs, hogy fogok gyermeket nevelni, mert legtöbbször az ember arra alapoz amit hozott (látott) / kapott otthonról. Én ilyen szigorban nem szeretném nevelni a gyermeket, mert nekem se vált előnyömre, és sokat szenvedek miattuk, viszont ellenkező esetben meg félek, hogy ki fog csúszni a kezemből idővel, ha nem leszek elég szigorú.


Ti mi alapján nevelitek a gyermeketeket? Úgy, ahogy ti azt jónak érzitek, vagy azért tudat alatt ott van az a nevelés is amit ti kaptatok a szüleitektől? Vagy pont a rossz tapasztalatok miatt a ti nevelésetek ellenkezőjét kapja a gyermek?


Bocsi, ha hülye kérdés, de ma ezen gondolkodtam, és érdekelne, hogy Anyukaként ki, hogy vélekedik erről...


2011. júl. 27. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig az érzéseim szerint csinálom, de kb. nagyjából úgy, ahogy a szüleimtől láttam, mert nekem az tetszett. Nálunk is volt szigor, de volt hozzá szeretet, sok beszélgetés, hogy mit miért nem szabad, és mindig megértettük az öcsémmel együtt, hogy pld. miért kell este 9-re otthon lennünk például. (anyuék elmondták, hogy pár éve sötétedés után vertek félholtra egy kamaszfiút tőlünk nem messzire, és meg kell értsük, hogy nagyon szeretnek minket ahhoz, hogy ekkora "szabadságot" kapjunk, mert nem mi vagyunk rosszak, hanem sajnos sok rossz más ember van).


Szóval én is úgy csinálom, hogy határozottan, (ez nagyon fontos) de szeretettel, megmagyarázva mindent!

2011. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Te is jól látod a dolgokat, az a szigor sem jó, ahogy a szüleid nevelnek, de olyan laza sem lehetsz, hogy mindent megengedj a gyereknek. Tehát meg kell találnod a középutat. Mindig a saját belátásod szerint kell nevelni, de a szüleid nevelési elvéből is példákat vehetsz, ha az éppen pozitívan hat a gyerekre.

Én is így teszek mindig. Engem nem neveltek szigorban, viszont nem is csinálhattam mindig azt amit szerettem volna. Szerintem nagyon jó nevelést kaptam. A gyerekemet mégis a saját belátásom szerint nevelem, de mindig eszembe jut hogy adott helyzetekben anyukám hogy viselkedett volna ilyenkor velem, és annak akkor mi lett a következménye rám nézve. Ha jó, akkor én is így teszek, ha nem akkor másképp.

Tehát nem kell mindent másképp csinálni mint a szülők, csak azt aminél úgy érzed hogy később rossz hatása lesz, és ezt saját tapasztalatból tudni fogod.

2011. júl. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Huh. Ez egy irtó nehéz helyzet, amiben vagy.

Nálam fizikai korlátozás nem volt anyám részéről, "csak" lelki.

Először is a legfontosabb, hogy ebből kitörj valahogyan. Valamilyen módon költözz el otthonról. létezik pl. nővérszállás. Vagy keress egy idős nénit, akit lakhatás fejében picit gondozni kell, vagy bármit (más most nem jut eszembe).

És járj el valakihez beszélgetni.(Nem kell pszichológus feltétlenül, azért nem ezt írtam), hanem egy felnőtt, akiben megbízol, és akit ismersz, akár nagynéni vagy valaki. Kérj segítséget.

Az szuper, hogy van kapcsolatod, én azért nem javasolom, hogy Vele költözz most össze, mert bizonyos dolgokkal nem szabad terhelni a párunkat, amit előbb magunknak kell megoldani. (Persze itt nehéz határvonalat húzni, és talán nem is kell, csak arra gondolok, hogy ebből a szülői szigorból nem lehet ő a "megmentőd", hanem előbb meg kell menekülnöd, és aztán tudsz egy egészséges kapcsolatot felépíteni. Ez ugyebár elég nehéz, heti pár órában, szabadság nélkül)

Nekem 10 évembe telt, mire úgy ahogy szabad vagyok anyámtól egy év pszichológus is benne volt, és ez utóbbira épp akkor volt szükség, amikor megszülettek saját gyerekeim. Sajnos rengeteg jött és jön ma is vissza az otthoni mintából (gondolok itt a legelső reakciókra, ami ösztönösen jön az emberből, mielőtt még lenne ideje átgondolni, hogy mit is csinál). Sok munka, és türelem, saját magammal szemben is.


Nem lehetetlen, de sok munkára lesz szükséged, és képes leszel SZERETŐ ANYUKÁVÁ válni!


Minden jót Neked!

2011. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!