Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A cégnek ahonnan eljöttem...

A cégnek ahonnan eljöttem szülni, mégis milyen költségei lehetnek abból, ha gyedet kapok az államtól?

Figyelt kérdés
A gyedet nem a cégtől kapom, nem? Akkor nekik milyen költségük van ezzel kapcsolatban?
2011. júl. 29. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
A járulékokat továbbra is fizetnie kell utánad, ami kb. a nettó fizetésednek megfelelő összeg.
2011. júl. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Semmilyen, előző rosszul tudod.
2011. júl. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
A második tudja rosszul, mert a cég ugyan úgy fizeti a járulékokat, hiszen nála dolgozol.
2011. júl. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De hova és milyen járulékot? a gyedből is vonnak járulékokat és adót is ha jól tudom...
2011. júl. 29. 20:12
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Nem fizet semmit, mert nem dolgozol, fizetés nélküli szabadságon vagy. A fizetés nélküli szabadság pedig pont azt jelenti, amit a neve sugall. nem kapsz fizetést.

És a nullát bármennyivel szorzod (számtan első osztály) 0 lesz a vége. Ergo semmiféle fizetési kötelezettsége nincs.

A táppénz harmadát fizeti.

2011. júl. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezért is csodálkozom, mert második gyerekkel mennék most gyedre, és ezzel támadtak le hogy nekik ez rengeteg pénzbe van hogy én otthon "lógatom" a lábam, foglalom az állást és még fizetniük is kell utánam... Az első babámmal mikor gyeden voltam, érdekes módon nem mondták ezt hogy nekik bármilyen fizetési kötelezettségük lenne a gyeden lévő munkavállaló után.
2011. júl. 29. 20:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos vagyok, hogy semmit nem fizetnek. Én most maradok GYES-en a beteg kisfiammal, és a munkáltatóm egyben a legjobb barátnőm is, felhívott mi legyen, írja ki a fizetés nélküli szabadságot, kérdeztem mivel jár ha igen és nem mondok fel vagy ő nem mond fel, azt mondta semmivel, havonta küld egy papírt az APEH-nak, de elektronikusan és csak a dátumot írja át rajta. Ennyi.

Kértem akkor tartson munkaviszonyba, mert ha egyszer akarnék harmadik gyereket, akkor kell a munkaviszony, egyelőre ne szüntessük meg. És mondta rendben.

Biztos nem fizetne utánam, illetve felmondhatna, hiszen elmúlt 3 éves a gyerekem.

2011. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem kell, a kolléganőm után nem fizettek, csak mikor visszajött volna, de nem tudott, 3 hónap szabi járt neki és azután fizettek járulékot, utána közös megegyezéssel elment.
2011. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen a szabiról való visszatérés esetét azt én is ismertem-tudtam.

Köszönöm a válaszokat!!!

2011. júl. 29. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!