Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szocpolt eltörölték, igaz?...

A szocpolt eltörölték, igaz? Van helyette valami segítség az államtól lakásvásárláshoz?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves kisfiunk,akivel albérletben élünk.Most adódott egy lehetőség lakásvásárlásra,és szeretnénk tudni,segít-e valamit a gyerekbarát állam... Tudtok valami infót?
2011. jún. 16. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, semmi ilyesmi nincs. Pedig mi is szívesen igénybe vennénk...
2011. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos, semmi.

Szó van róla, hogy visszahozzák a szocpolt, de hogy megtörténik-e valaha.....

2011. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A másik kérdés, hogy milyen feltételekkel. Mert amikor volt, akkor benne volt többek között, hogy egyik fél sem lehet 40 éves kor felett...

Én most várom a 3. babánkat, és hamarosan 35 leszek, naná, hogy a férjem már átlépte ezt a határt.

2011. jún. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tervben van valami, de még csak nagyon a tervezés elején járnak. Elvileg jövő januártól lesz új lakástámogatási rendszer, de hogy mi és milyen feltételekkel, azt szerintem még senki sem tudja.

Mindenesetre ha tudtok, érdemes kicsit várni, hátha mégis lesz belőle valami.

Ami most van, az a kamattámogatott lakáshitel, alacsonyabb kamattal. A bankoknál érdeklődhetsz utána.

2011. jún. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem a szocpol sosem volt nagy segítség. Maximum annak, akinek egyébként is volt pénze, de aki valóban építkezésre akarta költeni, annak nem volt nagy segítség, sőt mivel számla kellett mindenről, még rosszabul járt az illető, mintha feketén építkezett volna.

Az unokatesóm saját maga épített volna a házát és így hat millió volt a költségvetése, visszadobták, hogy nem lehet, minimum 15 millió legyen és ennek 70-80%-ról számla kell, nem győzte a számlákra költeni a szocpolt, nem beszélve arról mennyit lenyúlt a bank.

Lakásvásárláshoz, meg minimális összeg volt, használt lakásvásárláshoz meg nem is járt.

2011. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szó szerint az utolsók közt voltunk akiknek sikerült felvenni. 2,5-3 évvel ezelőtt vettük fel 2 gyerekre. Elég sok feltétel volt. Mi építkeztünk erre 10 milliót vettünk fel, és 2 gyerekre 2,4 szocpolt adtak, kombinálták állami kamat támogatott hitellel, és kötelezően kötni kellett lakás kasszát. Szerencsére forint alapú a hitelünk, nem mintha könnyű lenne fizetni mert ok, hogy forint, de a férjem a válság végett már 3x vesztette el az állását...

No lényeg a lényeg, hogy miután felvettük 2 hétre rá kitört a válság , nem adtak többet se szocpolt mert megszüntették, és jó ideig hitelt se. De ehhez az egészhez, volt egy kevés önerőnk, anyukámék házát is leterhelték, és azt is amit építettünk. Már 2 éve benn lakunk, épp most intézzük, hogy csak a mienkén legyen jelzálog, mert húgomék is akarnak hitelt felvenni. A bank kb közel 1 millával vett már le minket minden féle jogcímen, folyósítási díjak, elbírálási díjak, közjegyzői, ilyen illeték, olyan illeték, most ki akarják találni, hogy szerződés módosítás kell fizetni, hogy átirassák a jelzálogot, holott a legelső szerződésben már eleve így eggyeztünk meg velük. A számlákra meg tényleg vadászik az ember építkezés alatt....

2011. jún. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!