Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miket kérhet egy óvoda, hogy...

Miket kérhet egy óvoda, hogy bevigyen a szülő és mik azok, amiket az óvoda köteles biztosítani?

Figyelt kérdés

Van-e erre valamilyen törvény, rendelet stb...??

Csak azért kérdezem, mert igen "húzós" listát kaptunk az ovitól, hogy miket kell beszerezni és egy másik egy új család, aki most került a faluba és a legkisebbik gyerekük kezdi az ovit, azt mondta, hogy nálunk, ahol eddig lakot, nem kértek ilyeneket : pl wc papír, zsepi, fogkefe, fogkrém, írólap, szalvéta.... az ovi biztosított mindent.


2011. aug. 1. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Messziről jött meber azt mond, amit akar:)

Nálunkis mindent vinni kell, még ágyneműt is. Ma már nincs pénzük az óvodáknak, ezért kell mindent beadni. Nálunk a bölcsibe is mindent vinni kellett, annyi pelenka meg popsikrém fogyott, hogy szerintem az egész csoport a mienket használta(: De ki tudja ezt ellenőrizni? Ja és nekünk még havi 1000 t-ot is be kellett adni, sosem tudtam meg, mire is.

2011. aug. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1000 Ft-ot
2011. aug. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs semmilyen előírás szerintem(!), de őszintén: ha nem viszel wc papírt, mivel törlik ki a gyereked fenekét?

Nálunk vinni kell wc papír, pzs, szalvéta, szappan. Ők adják az összes többit.

2011. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Változó. Mi több ovit is megjártunk, volt ahol adtak mindent, csak pzs-t vittünk. A másikban meg nem is tudok olyat mondani, amit nem mi vittünk... na jó: ágy, evőeszköz.


Csórók az ovik, egyre kevesebb pénz jut mindenre, ezért terhelik a szülőkre. Régebben nem így volt... De egyre kevesebb helyen tudják megoldani a gyerekek teljes ellátását csak az önkormányzati pénzből :(

2011. aug. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd valószínűleg egy baromian gazdag településről érkezhetett, máshogyan nem tudom elképzelni, hogy tudta volna megvenni az összes dolgot az óvoda az ellátmányból... hogy ennek mennyi az összege havonta az a polgármester és az óvoda vezetője közti komoly számításokon alapuló megegyezésének eredménye. Ugye, ha az önkormányzat szegény, az intézményeknek is kevés jut.. Nálunk pl. havonta 1 csomag wc-papír, 1 szappan, 1 csomag pzs. és még néhány apróság jön ki ebből a pénzből csoportonként. Ugye ez 20-28 gyereknek édes kevés. Ha az mber azt akarja, hogy jusson elég zsepi, szalvéta, wc-papír, kénytelen kérni a szülők segítségét. Ilyenkor vagy magát a megvásárolt dolgokat vagy készpénzt szoktak az óvodák/óvónők kérni. Még így is spórolunk pl. a zsepivel, szalvétával, mert kettévágjuk, hogy ne dobódjon el annyi. de csak képzeld el, mennyi zsepi fogy 1-2 gyerek mellett egy családban náthás időszakban! Akkor több mint 20-nál?

Persze, mikor én 22 éve dolgozni kezdtem, nem kértünk szinte semmit. De az akkor volt!

Az ágyneműt mindig is a szülők biztosították, hisz az a gyereké. Azon rajta van a jele, így mindig ő alszik benne... Szóval az lenne a fura, ha nem így lenne. Így van a párnával is: van, aki visz, a máik nem, mert a gyereke nem alszik párnán.

Az 1000 Ft szerintem meg írószerre, papírra, színes papírra, gyurmára, tehát fogyóeszközökre kellhet, ami nélkül bár meg lehet lenni, de a gyerekek szívesen tevékenykednek velük, az ellátmányból meg kevés jut rá. Pl. volt olyan, hogy a csoportom kapott 10 ezer Ft-ot szeptemberben, hogy jól osszuk be, mert ennyi a pénz december végéig, ebből kell a csoport számára megvenni majd a karácsonyi ajándékokat is (amit az oviban kap a csoport, benti játékokat)... Hogy jutott volna ebből ilyenekre, amit előzőleg írtam? óvónő anyuka

2011. aug. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem még nem ovis, de a kérdésedről eszembe jutott, amikor én jártam oviba (ami már 30 éve volt) akkor is vinni kellett fogkefét, fogkrémet, papírzsebit. Mostanra meg rosszabb lett a a helyzet,szerintem míg ez nem nagy mennyiség addig nincs ezzel gond, most képzeld el az ovi nem fizetheti az összes gyerek zsebijét ha pl. náthás időszak van.
2011. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az 1000 Ft-ot havonta a bölcsiben szedték. Mellette mi vittük a fénymásoló papírt, a ceruzákat, játékokat folyamatosan, szóval azért havi 1000 Ft-ért nem tudom, mit vettek, mert mikor kérdeztem, konkrét választ nem kaptam. Egy iskolában nagyrészt kirándulásra, bábelőadásra fordítják, de a bölcsiben ilyen nincs.
2011. aug. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk (falun) kérnek:

zsepi, wc papír, szalvéta, írólap, fogkrém, saját fogkefe +pohár.

De nem havi rendszerességgel. Szerintem nincs ebben semmi. Nem kell a legdrágábbat venni semmiből, és így nem veri földhöz az embert.

De létezik ma olyan óvoda- ráadásul falun - ahol megtehetik azt, hogy nem kérnek semmit, mindent ők állnak??? Ezt azért kétlem.

2011. aug. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ágyneműt kérnek, meg 3 havonta egy tubus fogkrémet, hetente 1 kg gyümölcsöt, hogy ehessenek néha gyümit is a gyerekek. Én mondjuk ezen akadtam ki, hogy a koszpénzből ez nem jön ki. WC-papírt, papír-írószert nem kérnek, de gondolom, ha náthás, akkor pzs-t viszek. Bár hivatalosan beteg gyerek nem is mehet oviba, szóval erre tuti nem tér ki semmilyen rendelet.
2011. aug. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!