Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy főiskolát/egyetemet...

Egy főiskolát/egyetemet végzett bölcsödei dolgozónak milyen fizetése van?

Figyelt kérdés

Illetve az óvónőnek, vagy a bölcsödei dolgozónak jobb a fizetése?


Köszönöm a normális válaszokat!


2011. aug. 2. 21:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Hát, ha a fizetés miatt mennél gondozónőnek, óvónőnek, akkor inkább felejtsd el!

Az óvónők kezdő fizetése a közalkalmazotti bértábla F kat. ami most brutto 122 000, ez nettó kb 86-90 ezer. A gondozónők ennél kicsit kevesebbet kapnak, mert ők "csupán" felsőfokú szakképzésen végeznek, így nem is kapnak diplomát, csupán egy oklevelet.. végzettsége OKJ 55-ös, amire "E" kategória adható. Ez most a minimálbér változás miatt bruttó 94.000.- forint + talán némi pótlék

2011. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

A bölcsödei gondozónőnek nem kell főiskolai/egyetemi diploma, elég az OKJ-s végzettség. Így max E kategóriába sorolhatják. Óvónő az F-ben van.

[link]

2011. aug. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
anyum 20 éve óvónő, 110 ezer körül kap, plusz benzinpénz, és kajajegy. Kezdő óvónő kevesebbet kap. Csak ezt tudom, a többit nem.
2011. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

nem a fizetés miatt jelentkeznék ide, hanem mert imádom a kicsiket :))))

de nem szeretnék olyan helyre jelentkezni, ahol nagyon minimális fizetéssel tudok elhelyezkedni...

egyébként van az ELTE-n ill. Debrecenben is csecsemő és kisgyermeknevelői szak, úgyhogy bölcsibe is kellhet:))

köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 2. 22:28
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Igen, van, de csupán OKJ-s képzést ad. Nyugodtan nézz utána! Én óvónő vagyok, néhány éve végeztem el a tanítóit Baján. Ott is volt ilyen szak, de csak egy OKJ-s oklevelet kaptak, akik ott végeztek... Pedig ugyanúgy 3 év, mint az óvónői..

[link]

2011. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

az ELTE is csak OKJ-t ad?:O

de utánanézek majd :)

2011. aug. 2. 23:03
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben a szakmában úgy van pénz, ha magánóvódában dolgozik valaki, és ott esetleg több pénzt kap, vagy ha bébiszitterkedik- ezzel rengeteget lehet keresni, csak általában nem bejelentve. Külföldön nagyon jól el lehet helyezkedni bölcsisként is, óvónőként is. Kisgyermekgondozóból hiány van egész Európában. Itthon pedig saját vállalkozással lehet nyitni napközit például. Úgyhogy lehetőségek itt is vannak, akár külföldön, akár itthon, csak terveznie kell az embernek. Ja, és ha valami egyebet elvégzel mellette vagy utána, az is dobhat a fizetéseden, pl ha sérült gyerekekkel tudsz foglalkozni, vagy mondjuk babamasszázzsal is.

Nekem lennének ötleteim, ha most kéne kitalálnom, mi legyek! :)

2011. aug. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
2011. aug. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

igen, a külföld elég csalogató amúgy is, de nagyobb az esélyem, ha először van egy kis munkatapasztalatom, bár az már van nem hivatalos úton (unokahúgom miatt) :D

kedves utolsó: pont ezt néztem, csak nem levelezőn, hanem nappalin :) na meg államilag támogatotton:)

2011. aug. 2. 23:38
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy van főiskolai csecsemőgondozói szak, a bölcsödébe nem kell. Hidd el, a húgom is ott dolgozik, főiskolai diplomával: a főnöke megmondta, hogy nem számít, hogy van diplomája, mert a munkájához nem kell. Tudod, Tescoban is lehetsz pénztáros 3 diplomával minimálbérért...
2011. aug. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!