Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Biztosított vagyok e gyed...

Biztosított vagyok e gyed alatt? (ha véletlenül babát szeretnék és gyes alatt születne akkor járna e nekem a tgyás, gyed? ) főiskolát végeztem és utána 1 évet dolgoztam. Most gyeden vagyok. (2009 év végén szültem, nov. Végéig dolgoztam)

Figyelt kérdés
2010. júl. 8. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A munkaviszonyod él még? Csak akkor vagy biztosított, ha a munkaviszony nem szűnt meg. Ha határozatlan időre vettek fel, és úgy jöttél el szülni, akkor él a munkaviszony, biztosított vagy. Ha megszűnt a szerződésed, akkor nem vagy biztosított, nem jár a második baba után csak gyes.
2010. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
él még a szerződésem. Abszolút nem jár más csak a gyes a második babára? vagy csak azoknak jár csak gyes akik már nem biztosítottak?
2010. júl. 9. 08:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha él a munkaviszonyod, akkor szülés után újra jár minden ami az első babával, viszont akkor rá már nem fogod kapni a GYES-t csak a családit.

Szóval ha él a munkaviszony akkor BIZTOSÍTOTT vagy !

2010. júl. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Látom írtál ki másik kérdést is.Az a válasz a helyes.
2010. júl. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ék a szerződésed, az azt jelenti, hogy él a munkaviszonyod is, csak fizetés nélküli szabadságon vagy. Így biztosított vagy, minden munkaviszonyhoz kötött juttatás jár neked, a tgyás, és a gyed is. A gyes alanyi jogon járó juttatás, jelenleg az veheti igénybe, akinek vagy nincs munkaviszonya, vagy nem elég ideje van a kicsi két éves koráig. Neked biztosan elég időd van két éves korig, mert a tgyás és a gyed ideje is beleszámít. Így te gyest nem fogsz kapni a második babával. (jelenlegi szabályozás szerint)
2010. júl. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!