Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A magántanulóság mit jelent,...

A magántanulóság mit jelent, kijön a családhoz a tanár, vagy be kell vinni az iskolába minden nap és külön foglakoznak vele a tanárok? Nem szeparálódik így el?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ezt jelenti, jó is lenne. :)


Azt jelenti, hogy vállaljátok, hogy a gyereked otthon, egyedül, a tanárok által kiadott tananyagot megtanulja és félévkor/év végén ezekből vizsgát tesz.


Tehát ha van pénzed rá, akár minden tárgyra felkérhetsz egy magántanárt, de általában magától tanulják a gyerekek a dolgokat.


És igen, elszeparálódik, a másik veszélye pedig, hogy nem veszi majd olyan komolyan a tanulást, hisz könnyű úgy, hogy akkor kel fel, amikor akar, "ó, majd jövő héten elkezdek tanulni", meg "még van időm a vizsgáig", aztán ott van pár héttel a vizsgák előtt, nem sok jó sül ki ebből általában.


Nagyon indokolt esetben elmegy a magántanulói státusz, de egyébként én nem ajánlom.

2011. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
bizony, nagyon indokolt esetben! tanár vagyok, voltam már bent ilyen vizsgán. hát, siralmas általában nemcsak a tudás, de még a szókincs is.
2011. aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!