Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor éreztétek először, hogy...

Mikor éreztétek először, hogy jöhet a következő baba?

Figyelt kérdés
Lányom egy éves, és későbbre terveztük a kistesót, de mostanában nagyon úgy érzem, szívesen lennék újra terhes. Szerintetek inkább a tervünkhöz ragaszkodjunk, vagy a érzéseinkre hallgassunk? Amúgy csak 1 vagy másfél év múlva terveznénk.
2011. aug. 3. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb 7-8 éves korában
2011. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A szüleim akkor érezték, hogy jöhet a következő baba, amikor tesóm 3 éves múlt. 4 éves volt a nővérem, amikor megszülettem, mellesleg egy héttel születtem később, mint ő! :)
2011. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos volt a lányom, de csak 3 hónap múlva jött össze a 2. baba. Azóta van egy 15 hónapos és 3 éve lányom :).

Tervezünk 3.-at és már most bevállalnám, csak sajnos most már nagyon muszáj befejeznem az egyetemet. Gondolnom kell a jövőre is, mert a melóhelyem miatt nagyon nem mindegy.

2011. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1 éves volt a lányom, amikor megfordult a fejemben, de még szerettünk volna várni vele. Így várhatóan 3 éves lesz, amikor a kicsi megszületik (kopp kopp, remélem a kicsi kivár és nem szüleetik meg hamarabb december végénél)... Tehát mi tartottuk magunkat a tervünkhöz, az érzéseinkkel szemben.
2011. aug. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor kisöttem a kórházból a fiam születésekor. :) Majd 2-3 év múlva tervezzük.
2011. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szules utan par nap mulva mar gondoltam ra. Most 6 hos a baba es meg mindig igy gondolom. Remelem, mihamarabb ujraindulnak a ciklusok es vegre megint terhes lehetek:)
2011. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nos. Nemmindegy,hoyg terhes szeretnél lenni és érzelmi fellángolás, vagy valóban újabb pici gyermeket szeretnél minden ezzel együtt járó dologgal.

Ugyanis a terhesség csak 9 hónapra szól, a baba meg ugye nem.


Ezt azért mondom, mert kb a lányom 6 hós koráig azonnal akartam másodikat, 6 hós korától kb másfél éves koráig azt mondtam,hogy nekem nem lesz több gyerekem ez tuti!!!!

Aztán másfél éves korától elkezdtem vágyakozni azután,hoyg ismét terhes legyek, DE! közben éreztem hoyg sem fizikailag sem lelkileg nem állokészen egy következő babára. És a család sem.

Lányom éppen addigra lett olyan szinten negylány,hoyg mindent az ég világon meg tudok vele beszélni,kicsit jobban ki is nylt a világ számára ezáltal, nagyon nagyon sok vele való foglalkozást igényel, és nagyon sok dolgot tudunk élvezettel közösen csinálni,sokfelé megyünk.Ki kell élvezni ezt az időszakot, gondoltam, és amúgy is még én sem vagyok kész rá.

Hiába szerettem volna terhes lenni,az eszem és a szívem is azt mondta, még ne.


Aztán amikor már nagyon akartunk másodikat, akkor átbeszéltük, hoyg ezt az idei nyarat megadjuk még amgunknak családként is és párként is, sokat játszink és kirándulunk a gyerkkel, és persze végre több időt szánunk egymásra is.

Na ez a része a tervnek nem jött be, mert az első védekezés mentes hónapban megfogant a kistesó (áprilisban), így bár ennek a nyárnak ilyen téren lőttek (nehéz első trimszteren vagyok túl, mostmeg már pocakosodom erősen), januárban megszületik a második babánk. Akkor lesz a lányom 2 éves 8 hónapos.


Hát így éreztem én.. bocs,hogy hosszú lett, csak még annyira friss az érzés.

2011. aug. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves elozo, az elotted szolo vagyok. Nyilvan nem azert irtam, hogy szeretnek terhes lenni, mert nem gondolom komolyan. Miert kell "belekotni" ebbe? Nagyon szeretnek meg babat, es bar teny es valo, hogy eleg faraszto az eleje, de ugy erzem megbirkozom ezzel, segitegem is van boven, ha szuksegem lenne ra. Az anyagi hatter is adott. Lelkileg is felkeszult vagyok es persze mondhatom, hogy erett is valamennyire igy 30 evesen. Meg jo lenne a kicsi korkulonbseg:) Az is igaz, hogy szeretnek 3 gyereket es mar 30 eves vagyok, szoval, nem sok idom van...
2011. aug. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Es annyit, hogy ket kisebb testverem van, igy tudom, milyen a nagyobb csalad, mivel jar a gyerelvallalas. Arrol nem beszelve, hogy en is szultem mar, igaz meg csak 6 honapos a baba es a neheze meg csak most jon majd, de ezen az alapon akkor mindenki csak egy gyereket vallaljon. Ertem en, amit szerettel volna elmondani es egyet is ertek, hogy akkor vallaljunk gyereket, ha mar keszen vagyunk ra (kiveve a veletlen, akkor is megtartanam, nem vagyok abortusz parti). Csak azt szeretnem mondani, hogy en komolyan gondolom:)
2011. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak: nem biztos, hogy a neheze most jön ám, nálunk az eleje volt nagyon nehéz, és ahogyan nőtt, egyre könnyebb lett mindig, tehát nem törvényszerű, hogy nehezebb legyen egy 2 hünapossal, mint egy egy évessel. :-)
2011. aug. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!