Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen mosóporral mossam az...

Milyen mosóporral mossam az érkezendő kisbabám ruhácskáit? Elég ha kimosom a kölcsön kapott ruhákat, vagy áztassam is?

Figyelt kérdés
Az Arielre gondoltam, de lehet van jobb ennél. Melyik öblitő a legjobb???
2011. aug. 6. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenféle öblitö ERÖSEN allergén - ezért a babának a legjobb, ha semmit nem használsz, csak ecetet, az fertötlenit is, és szagtalanit is.

A mosószerek közül is a legjobb, amiben semmilyen illatositó nincs, és a lehetö legkevesebbet (max az megadottnak a fele) szabad használni.

2011. aug. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az Arielt nem ismerem, én Perwoll-t használok. Öblítőt nem, mert attól felömölhet a babó bőre. Nekem ez bevált, sose volt semmi baj.

A kapott ruhákat szerintem aszerint, hogy mennyire "koszosak". Ha szépek, elég csak mosni.

2011. aug. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

most Persilt.Régen a lányaimnál Arielt,cocolino sensitiv öblítőt soha semmi bajuk nem volt tőle.

Én épp tegnap áztattam be a kisfimnak a ruháit mert kissê állott szaguk volt amit kaptam egy ismrőstől.am szépek.De máskor nem áztatom de vasalni minfent ami az övé lesz.

2011. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hiába használtam érzéeny bőrre való, márkás mosószert, az első gyermekem bőre allergiás lett. Gyermekorvos tanácsára mosószappannal mostuk 1 évig a kislányom ruháit (kézzel) és 4x öblítettük. Most 20 hónapos, visszatértünk a gépi mosáshoz és a mosószerhez, szerencsére már nincs baja tőle.


Most is babát várok, de az biztos hogy az első fél évben csak mosószappant használok a pici ruháihoz (nagyon alapos öblítés mellett), hogy megelőzzem a bajt.

2011. aug. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meglátjuk, milyen lesz a babánk bőre, de én vettem babáknak való hypoallergen folyékony mosószert, és babáknak, csecsemőknek való Gabi öblítőt. Ezzel mostam ki az összes ruhácskáját, és persze fontos az alapos vasalás.

A védőnőm ajánlotta még a Tomit, öblítőnek pedig a Sensitive változatokat. Ha érzékeny lenne az öblítőre, akkor az ecetet.

2011. aug. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mosódió+ecet..én nem kockáztattam mert én is ekcémás voltam amiből aztán kialakult az asztmám.


Volt persze makacs folt bőven, azt kisúroltam vanish szappannal,majd ecettel 1x öblítettem majd mostam a fenti kombinációval.


Megérte mert a lányunknak tökéletes a bőre :o)

2011. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!