Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, akinek a terhesség...

Van olyan, akinek a terhesség következtében kialakult rectus diastasis-a műtét nélkül, esetleg valamilyen speciális torna segítségével javult?

Figyelt kérdés

1 éve szültem, de a két hosszanti egyenes hasizmom kb. 1,5-2 ujjnyira el van távolodva egymástól.

Egy sebészt kérdeztem, ő azt mondta ez tornával nem javítható, csak műtéttel.


2011. aug. 6. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, hogy pontosan mi a gondod, de valami hasonlót itt nem rég olvastam, hogy annyira kinyúlt a hasizma az anyukának, hogy műteni kellett.
2011. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosnak nincs igaza: nekem ikerterhesség után kb tenyérnyi "rés" volt a két izomköteg között.

Nekem is azt mondták, hogy csak mütéttel javitható - de arra a császár után nem volt semmi kedvem, ezért maradt úgy.

Majdnem 15 év után (NEM irtam el!), elkezdtem rendszeresen tornázni (haspréseket 10 * 10-es rendszerben minden második nap) és kb fél év után teljesen zárodtak az izmok, most már megint olyan, mint a terhesség elött volt. Persze ehhez rendszeresen kellett tornázni - és ugyan a célom eredetileg csak annyi volt, hogy megerösitsem a többi hasizmot, ezt csak egy idö után "véletlen" vettem észre.

2011. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hm, ezek szerint erdemes probalkozni a tornaval, hatha segit, de a baratnom gyermeke 3 eves, 2 eve tornazik (egyeb dolog miatt), hasizomra is direkt, hatha segit es neki nem hasznal. Osszel lesz a mutet, mert durvan maradt hasa, most nez ki ugy, mint en kb 30 hetes terhesen neztem ki.

Sajnalom nagyon, mert egyebkent csinos, mindig is az volt, korabban is sokat sportolt, odafigyelt magara, azota is, de neki a torna nem segit.

2011. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem van, de nem vészes. Nekem 1 ujjnyira távolodtak el de elég hosszan. Mindig kockás hasam volt, és a terhesség alatt nem nőtt nagyra a hasam mégis kialakult. Én már 4 héttel a szülés után csináltam haspréseket (orvos azt mondta lehet nyugodtan). 16 hónapja szültem, de nem javult, pedig napi szinten hasazok, bár nem sokat. Nekem a hasam lapos, izmos most is, ez csak akkor látszik, ha mondjuk félig felülő helyzetben befeszítem. Én műteni semmiképp nem műttetném, de az enyém nem is olyan durva, bár én észreveszem, mert még mindig be tudok nyúlni, és ott a rés.
2011. aug. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A Nők lapja Cafe szakértői oldalán találtam egy gyógytornász válaszát miszerint "a rectus diastasis pozitívan csak funkcionális hasizom edzéssel, helyes testtartással és testtudat növeléssel kezelhető". [link]

1034. válasz.

Az alapokat a blogjában is megadta.

Lehet megpróbálkozom ezekkel a gyakorlatokkal.

Engem zavar, hogy annak ellenére hogy nagyon sovány vagyok, a hasam csak reggel lapos, evés után már domborodik is.

2011. aug. 7. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves KÉrdező!

Sikerült tornával javítani a hasadon?

2012. jan. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Be kell valljam, nagyon lusta vagyok, a mai napig sem kezdtem bele a tornába. Így nem tudok nyilatkozni, hogy tényleg hatásos-e a funkcionális hasizom edzés rectus diastasis esetén.
2012. febr. 2. 18:23
 8/8 anonim válasza:
Én is a műtéten gondolkozok, tornáztam is, speciális tornát szabad csak végezni, a HASPRÉS KIFEJEZETTEN TILOS!!! Gonbdoljatok bele, eleve szét van nyílva a has, erre még a felüléssel még rányomjuk a belső szerveket...mi tartja bent ezeket? A rés? Az érdekelne, hogy tényleg totál rendbe jött.e vlkinek, mert hiába is a hasizomerősítés is, ami szétnyílt az nem izom. A két izom köteget összekötő "hártya" vagy szalag nyúlik ki ilyenkor, arra hogy lehet edzeni????
ápr. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!