Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nekem csak most esett le?...

Nekem csak most esett le? Gyes alatt van csak védettség.

Figyelt kérdés

Ha 6 órába gyes mellett dolgozol, van védettség a gyerek 3 éves koráig, de ha 8 órába, akkor nincs gyes és védettség sem, akkor csak 30 napig nem rughatnak ki.

Szívás!


2011. aug. 8. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A védettség a gyerek 3 éves koráig van, független attól, hogy GYES-en vagy e vagy nem.
2011. aug. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
az új helyzet szerint szerintem sem. Hisz épp azt tárgyalja, hogy a fő státuszodnál mikor mondhatnak fel neked. És ha 8 órában dolgozol, akkor dolgozónak számítasz.
2011. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem ezt ma mondta a munkaügyi központból egy jogász, rákérdeztem, ezt a válszt kaptam. Az Mt.ben ez van:

"e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve - a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermek hároméves koráig terjedő"

Rendes felmondással nem lehet felmondani. Akkor most mi van???

2011. aug. 8. 15:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Eléggé le lehet maradva az a jogász (bocs, hogy így ismeretlenül ezt mondom), mert jópár évvel ezelőtt az általad is idézett paragrafus úgy szólt, hogy gyes igénybevétele mellett a gyermek három éves koráig. Ezt módosították úgy, hogy ne kelljen gyesre is jogosultnak lenni. Ez szerintem pont akkor volt, amikor előzőleg megszabták, hogy csak részmunkaidőben dolgozhatsz, és az hátrányos lehetett sok anyára nézve.

A ma hatályos Mt.-t jól olvasod: ha te vagy az utolsó (mármint a két szülő közül), aki igénybe vette a fizetés nélküli szabit, akkor a gyerek három éves koráig te állsz felmentési védelem alatt. Persze rendkívüli felmondási okot kereshet és találhat a munkáltató, de azt szépen rendesen meg kell indokolnia.

A leendő Mt.-ről meg majd akkor, ha itt lesz...

2011. aug. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Első és utolsónak igaza van. Felmondási védelem alatt állsz a gyermek 3 éves koráig, akár igénybe veszed a gyest, akár nem.
2011. aug. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

15:47!


Olvasd már el ezt mégegyszer...

"e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve - a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermek hároméves koráig terjedő"


Ott van, hogy FIZETÉS NÉLKÜLI SZABADSÁG IGÉNYBEVÉTEL NÉLKÜL IS.

Magyarán nem kell GYES-en lennie, a gyerek kora számít.

2011. aug. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezt akkor úgy kell érteni, hogy a gyeremek 3 éves koráig nem mondhat fel? Vissza akarok menni, ha 2 éves lesz a kisfiam, 6 hóval előtte jelzem és vissza kell, hogy vegyen? Nem mondhat fel? Én nem akarok közös megegyezést aláírni, akkor maradok itton 3 évig.
2011. aug. 9. 21:47
 8/11 A kérdező kommentje:
Mármint ha nem akar visszavenni, akkor maradok itthon, nem akarom, hogy akár a gyes alatt is megszűnjön a munkaviszonyom.
2011. aug. 9. 22:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Rendes felmondással nem mondhat fel, köteles munkát biztosítani. Arra sem hivatkozhat, hogy pl. megszűnt a munkaköröd stb., mert akkor kell vmi mást találnia. Vagy ha nem, akkor otthon ülsz, és ő munkabért fizet neked.

Rendkívüli felmondási okot persze kereshet és találhat is, erre vigyázni kell.

2011. aug. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor miért beszélnek össze-vissza? Épp azért hívtam fel a munkaügyi kp-t, hogy ott a jogi osztályon mégis illene tudniuk. ????????????
2011. aug. 11. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!