Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire veszitek, vettétek...

Mennyire veszitek, vettétek számításba a családtervezésnél, hogy mekkor a tgyás, gyed összege, meddig jár a védettség a gyes miatt a munkába és, hogy ha jövő április 30-ig születik meg a baba, akkor jár 3 éves gyed/gyes?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem az számit hogy a gyermek egészséges legyen éngem nem érdekelne a gyermekválalásban az ilyesmi,nekünk is volt elég nehéz korszakunk,de tulvoltunk rajta
2009. aug. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon tudtam semmit számításba venni. Úgymond váratlanul fogant. Vagyis elkezdtünk nem védekezni, de két hónapig nem történt semmi, aztán elutaztunk külföldre pár napra pihenni és ott fogant meg. Rá egy hétre, hogy nem jött meg, kezdett gyanús lenni, és mire bebizonyosodott, hogy pocakos vagyok, addigra ki is rúgtak. :(

Na ezután kezdtem el marhára aggódni, hogy lesz-e tgyásom és gyedem. :(

2009. aug. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És el tudtad intézni, hogy legyen?

Gratulálok a kicsihez!

2009. aug. 27. 07:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Az időpontot, nem annyira néztük, de szerintem az összeget igen is mindenki figyeli ... nem mindegy, hogy a bejelentett minimálbér után kapom-e a gyed-et, vagy ki tudok találni valami, amivel feljebb lehet tornázni azt a nevetségesen alacsony összeget. S ezzel nem azt mondom, hogy nem a baba egészsége a legfontosabb, csupán azt, hogy mindenre lehet megoldást találni, s miért ne lehetne egy kicsit anyagilag jobbá tenni az elkövetkezendő 2-3 évet.

Egyszóval, igen. Mi nagyon is számolgattunk egy kicsit azelőtt, mielőtt belefogtunk. Fiatalok vagyunk, s pusztán egy évet kellett még várnunk, hogy a későbiekben is biztosítani tudjuk az anyagi biztonságot is a szeretteljes családi légkör mellé. :)

Szép napot!

2009. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha lehet ilyet mondani, akkor szerencsés időben rúgtak ki. Azonnal elmentem passzív táppénzre, az tartott év végéig. Januártól-júliusig munkanélküli járadék, de én júniusban szültem, így végig biztosítva voltam. Most kapok tgyást, aztán vissza munkanélkülire, azalatt megigényelni a gyedet és akkor azt is kapni fogom.

Szóval, igen, sikerült elintézni. Nem kevés idegeskedés árán, de nekem nagyon nem mindegy, hogy csak 40-et kapok, vagy 80-at. Mert azért nem volt 100 ezres fizetésem.

Köszönöm a gratulációt!

2. voltam

2009. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

sziasztok

mi sem hagyjuk hogy a politikai izék szabják meg egy ilyen fontos döntésünket.

Igaz, utánaszámolgattam, olvastam mi/mennyi, mennyire alacsony, de inkább azért tudjam mire kell számítani, igaz már most úgy gondolom, hogy lehet ha már akkora lesz a kicsi kell keresni kis mellékest, s azért várunk mi is még kicsit hogy közelebb legyünk egy hitel lejárásához, és úgy bátrabban merünk belevágni, bár én így is félek néha, hogy hogy fogunk kijönni, de babát akarunk, és majd megoldjuk!

2009. szept. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!