Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, vagy hogyan...

Mit gondoltok, vagy hogyan viszonyultok, ha megláttok egy elhízott gyereket?

Figyelt kérdés
Most itt a kolléganőm 7-8 éves gyereke,aki egész nap a net elött játszik és nasizik.Pedig neki futkozni kellene.Szegény alapból el van hízva,vagy inkább többnek néz ki mint egy molett alkat.Az anyja vékony.Tudom nehéz elhelyezni a gyereket ilyenkor nyáron,delehet otthon is ezt csinálja ha így néz ki.Én sajnálom,mert szerintem ez nem jó nevelés, h. elhízlaltatja a gyerekét és ennek ellenére ugyan úgy veszi neki a csokikat.
2011. aug. 8. 12:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Néha nem csak a nasi áll az elhízás mögött. Ismerek egy kislányt, azt hittem róla, hogy agyonnasiztatják a szülők. Aztán egyszer a játszótéren elkezdtem beszélgetni az anyukájával, és ő mondta, hogy bizony a kislányának hormonproblémái vannak. (Ha jól emlékszem, pajzsmirigy).


Ezek után én már nem ítélek elsőre.


A kolléganőd kislánya az általad leírtak alapján azért duci, mert sokat nassol. Ez már a szülő hibája, mármint az, hogy nem ösztönzi a gyereket mozgásra, nem küldi ki a szabadba, hanem hagyja, hogy a gép előtt üljön.

2011. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Könnyű kívülről beledumálni a nevelésbe, és véleményt mondani. Gyere vissza ha lesz neked is. Nyilván nem jó ez a dolog, de nem olyan egyszerű megoldani hogy mozogjon a gyerek. Tudod mikor munka után hazaér az ember, akkor mos, főz, takarít, és leckét ír a gyerkőccel. Nincs már energiája hogy kimnejenek futkározni, vagy sportolni, és sokszor idő sincs rá, úgy le vannak terhelve a gyerekek és a szülők is. Az enyémek még ovis és bölcsis, de mire fél hatra hazaérek, és megcsinálom a házimunkát, éppen hogy csak fürdetés, mesélés, és alvás van. Lövésem sincs hogy lehetne beiktatni többet. Főleg hogy ilyen esetben a gyereknek sem lételeme a mozgás, tehát noszogatni kellene, de kinek van erre energiája.
2011. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

Az ember nem a netnek szül gyereket, azt nevelni kell, igen mozgásra is.

Mikor elhízott gyereket látok bevallom sajnálni kezdem, mert nem lehet könnyű neki, aztán megkérdezem magamtól, én mit tennék és mindig arra jutok, hogy valamit biztos. Nem lehet a fáradtságra fogni a gyerek helytelen életmódját. Gyerek szivem segíts anyának, utána sétálunk egyet. Tény, én nem vagyok ebben a helyzetben, de annak aki igen, nem rögtön támadni kellene.

Persze, fáradt az ember, érthető, de a gyereke meg a gyereke akiért felelősséggel tartozik.

2011. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Először eszembe jut, hogy lehetséges, beteg. Netán örökölte az alkatát, genetika.

Ám a környezetemben az összes elhízott gyereknél egy ok van: a napi 8-10 étkezés, rengeteg kóla, chips, csoki, nyalóka, ücsörgés a gép előtt, a tévé előtt...

Nekem három gyerekem van, napi 5, max. 6 étkezés van. Mindhárom átlagos méretekkel rendelkezett ezidáig, 11, 8 és 3 évesek.

Mi legalább heti hatszor elmegyünk futni a nagyobbakkal. Bicajozni heti egy-két alkalommal. Nagyon sokat tehet a gyereke egészségért az, aki csak napi negyed óra intenzív mozgásra buzdítja!

2011. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Második vagyok. Képzeld, nem vagyok ilyen helyzetben. A kicsim nagyon is sovány, a nagyobbikom meg korának megfelelő értékekkel bír. Nyilván odafigyel az ember, hogy ne csokival tömje a gyerekét, de a hétköznapi hajtásba egyszerűen nem fér bele a közös mozgás. Max hétvégén, amikor szoktunk is járni kirándulni. De jelen pillanatban én pl. nagyvécézni is max a munkahelyemen jutok el, vagy otthon éjfélkörül ha mindenki alszik. Szóval ismétlem, hogy aki nincs benne, jöjjön vissza ha terelget már 1-2 gyereket. Én is úgy gondoltam hogy sokmindent másképp csinálok majd, csak a realitás felülírja a terveket. Az élet nem egy idilli amerikai családi film. Engem nem csak az bánt hogy együtt mozogni nincs időnk, de abba az esti 2,5 órába hogy tudnátok belezsúfolni mindent? Most komolyan. És pl egy 1,5 és egy 4 éves gyereket ellátni sem olyan egyszerű, hogy "helló fiam, menjél fürödj meg, moss fogat, aztán alvás"
2011. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13.10-es Te hogy csinálod? Mikor érsz haza munkából hogy ennyi időtök van?
2011. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%
Hülye szülő szegény gyereke
2011. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Van időm bőven, mert GYES-en vagyok:)
2011. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélkezek. Duci, hát duci. Az azonban biztos, hogy ha a gyerekem egészségéről van szó, akkor nem lehet kifogás a mozgásszegény életmódra sem az időhiány, sem az anyagiak. Egy használt bicaj nem drága. És nálunk - bármilyen fáradtak is vagyunk - minden délután az a program, hogy kimegyünk biciklizni. (Kivéve, ha apokaliptikus az idő, de néha még akkor is.) Rossz időben pedig irány a játszó. Nem érdekel, ha úszik a lakás, a gyerekem fontosabb.


Ettől függetlenül: gusztustalannak tartom, hogy már a kis óvodások is piszkálják a kövér társaikat, és kiközösítik őket a kövérség miatt. (Láttam már ilyet.) A kövér gyereket ugyanis nem ítélem el, de azt a felnőttet igen, amelyik már az ovis gyerekének is azt tanítja, hogy a kövérség az valami megbocsájthatatlan dolog, bélyeg, aminek a viselőjét el kell lökni magunktól...

2011. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
3. vagyok. Terelgetem a gyerekeimet, mint említettem nem a netnek szültem őket. És nekem úgy is megy a nagywc, hogy közben vigyorogva néznek reggelente. Mint említettem volt, az én gyerekeim nem elhízottak, de ha azok lennének tennék értük.
2011. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!