Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyes után visszamegyek...

Ha a gyes után visszamegyek dolgozni, hány munkanapot kell ledolgoznom, hogy megint kapjam a gyedet ill. a Tgyást?

Figyelt kérdés

Tudna valaki segíteni? A sztorim a következő: novemberben tölti be a kisfiam a 3 évet, a munkahelyemen várnak vissza. A terhesség előtt is folyamatos volt a munkaviszonyom több évre visszamenőleg.

A probléma az, hogy kb 4 évet szeretnék a két gyerkőc között, így nem tudom meddig kellene maradnom a munkahelyemen megint.

A TB info oldalán azt olvastam, hogy a gyed előtt 2 éven belül 365 napig kell biztosítottnak lennem: de ebbe vajon beleszámít a gyed/gyes? Mert ha igen, akkor nincs gond, bármikor eljöhetek szülni.

De ha nem, akkor 365 napot le kell dolgoznom és csak akkor kapok gyedet? És ha nincs meg a 365 nap?

(a fizummal nem lenne gond, mivel a max gyedet kaptam eddig is..)


2011. aug. 9. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
A gyed/gyes is beleszámít.A terhességet megelőző egy év alapján számolják a gyedet,és a tgys-t.Nekem ez a 365 nap még új én úgy tudtam,hogy 180 napot kell dolgozni hozzá.
2011. aug. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Ezt igazán a munkaügyön tudod pontosan megkérdezni.Nekik napra készen tudniuk kell ezeket.
2011. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, 365 nap munkaviszony azért kell, hogy kapj egyáltalán tgyást és gyedet, ami neked megvan, mert van folyamatos munkaviszonyod.

Viszont az ellátások összegét az előző 180 napból számítják, ha nem lesz 180 bérezett, tehát ténylegesen munkában vagy szabadságon töltött napod (a táppénz nem számít), akkor a te esetedben a minimálbérből számolnak.

Tehát kb. fél évet dolgoznod kellene (lehet már terhesen, csak ne kelljen táppénzre menned).

2011. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez jó hír, köszi a választ. Akkor ha jól értem, nem muszáj munkában tölteni a napokat, tehát nem kell 1 évig maradnom. Mert az már úgy sok lenne. Jaj, még mindig nem nagyon értem. :S :)

És ezt a két éven belüli 365 napot sem értem...

Az is baj, hogy nem akarom a munkaügyön megkérdezni, mert nem indíthatok azzal, hogy: hello, visszajöttem, mennyit kell dolgoznom, hogy újra mehessek szülni?

2011. aug. 9. 16:06
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi 3. válaszoló, így már érthető! :)
2011. aug. 9. 16:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy babás ismerősöm(kivel régebben jobban jóban voltunk) is pont így tervezte a második babát, hogy visszamegy előtte dolgozni. És az első kisfia pont ugyanúgy novemberi mint a Tietek. Nagyot mosolyognék ha Te lennél az :))))

G.

2011. aug. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:D :D Hello Gabi! :)
2011. aug. 9. 20:04
 8/9 anonim ***** válasza:

:D

Ti aztán jól egymásra találtatok!!!

2011. aug. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:) Igen, valahogy mindig összefutunk! :)

De Gabi nem válaszol...Na az lenne a legnagyobb poén, ha nem is ő lenne az! :D :D

2011. aug. 10. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!