Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan anyuka akinek gyermekéne...

Olyan anyuka akinek gyermekének "képzeletbeli" apukát anyakönyveztek nem bánta meg?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves elmúlt.Lassan rendezni kell az apai státuszt(3 éves korig).Apuka is akarta Őt ,de 16 hetes terhesen szakítottunk.Azóta sem jelentkezett.Tud a gyerekről ha kerestem(2x)levélben nem reagált.Azóta van új párja és egy fél éves picije.Nem tudom mit tegyek:( Valószínű úgy sem foglalkozna a gyerekkel ezért nem akarok pereskedni.A nevét nem kérném mert szeretném ha vinné tovább a család vezetéknevét.Azért viszont az furcsa lenne ha egy idegen név kerülne az anyakönyvbe.
2011. aug. 10. 08:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Apa ismeretlen ilyen bejegyzés nincs?

Hivatalosan lemondott a gyerekről?

Tett, van apasági nyilatkozat?

Te most egyedül vagy?

Ha van párod ő nem vállalná az apaságot?

2011. aug. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm a választ!Nem mondott le róla,el sem ismeri.Úgy tesz mintha nem is lenne:(Azóta megszületett a 3.gyereke 3.anyától.Sajnos vagy az igazi apát vagy egy gyámhatóság által kitalált apát írnak be.Én szívem szerint azt szeretném ha az apai rész üresen maradna,de ezt nem lehet.Ezért kérdeztem a tapasztalatokat.
2011. aug. 10. 10:56
 3/19 anonim ***** válasza:

[link]


Nemrég volt erről riport az Rtl-en.

2011. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szia.Az én kislányomnak is képzelt apa van bejegyezve.Én mindjárt az elején elrendeztem.A gyerek az én nevemet viseli és édesapám anyukájának lánykori vezetékneve+a női keresztnév férfi változatát adtam meg képzelt apa adatának.PL:apukám édesanyját Kiss Alexandrának hívják.A gyerek képzelt apja Kiss Alexander.

Ha tudnám,hogy beperelem és akkor sem fogja érdekelni a gyerek megtenném,de tudom,hogy a bosszú hajtaná.A történetem és a gyerekeink kora is hasonló.

2011. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

az rtl-es műsort én is láttam. valóban, vagy az igazi apa nevét írják be, vagy egy kitalált nevet, ami, valljuk be, nagyon hülyén hangzik.

én tuti az igazi apa nevét kérném, akármennyire is nem foglalkozik a gyerekkel.

2011. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi a franc értelme annak, hogy kitalált nevet irnak be? És ha 30 év mulva elkezdi keresni aput, de nem tudja a gyerek, hogy a kivonatban szereplö név teljesen kitalált....??? Én ezt nem értem. Miért nem irható be, hogy ismeretlen?
2011. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is a válaszokat!Ezt a riportot én is néztem,sőt utána a hosszabb változatot is.Igazából azt nem értem én sem,hogy miért nem lehet üresen hagyni az apa helyét?Elég rossz lesz később a gyereknek megértenie,hogy miért"nincs"apukája nem még azt megérteni,hogy miért másik név van benne!A későbbiek során szerintem joga van tudni ki az édesapja,ha esetleg fel akarja keresni.Miért kell megbonyolítani egy idegen névvel?
2011. aug. 11. 07:59
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha viszont ugy gondolod , joga van tudni kesobb, ki az apja, irats be az igazi nevet, de kapja a te csaladnevedet. Ugysem fogja erdekelni az anyakonyvi kivonata, csak akkor, ha nagy gyerekkent az apja utan erdeklodik. Igy nem lesz semmi zavar a fejeben szerintem.
2011. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Barátnőm dettó ugyanígy járt.

Végigcsinálták a hercehurcát, dns teszt, stb.

A kivonatban az apa neve szerepel de a gyerek az anya nevét viseli.

Gyerektartást viszont kap!!!

És az apa ugyanúgy nem foglalkozik a picivel, nem is ismeri.

Szerintem mondd meg az igazi apát! Ne foszd meg ettől (később még örököl is majd tőle)

ha eddig nem érdekelte a gyereke akkor ezután se fogja, nem ezen múlik.

2011. aug. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elismertetném vele a gyereket,az anyakönyvi kivonatba bekerülne a neve,a gyerek viszont a te neveden maradna,ma már ezen semmi furcsa nincs.Viszont gyerektartást mindenképpen fizettess vele,mert a felelőtlenségének a következményeit viselnie kell.Egy gyerek nem kiskutya,h ha nem kell hát nem törődök vele többet.Nem kötelező látnia,de igenis segítse anyagilag az életét.És közben arra gondolj,h ez nem a te pénzed lenne,hanem a gyerekedé.
2011. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!