Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 3 évesnek is vannak...

Más 3 évesnek is vannak képzeletbeli barátai?

Figyelt kérdés
Kisfiam egy pár hete napi szinten hajtogatja: várj anya, ide a barátom ül, vagy a hintában itt van velem a barátom is, gyere anya, nézd meg milyen szépet építettünk a fiúkkal...stb. Normális ez? Ha kérdezem, hogy milyen fiúkkal? Itt van mellettem, nem látod?
2011. aug. 17. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2év9hós lányom van, mostanában emleget egy fekete cicát, aki néha vele van. Néha elmegy megetetni, aztán elaltatja. Még új ez a dolog, de szerintem az lesz, mint nálatok.

Olvastam erről a képzeletbeli barát témáról, a lényeg az, hogy hagyni kell a gyereket, nem szabad rászólni, hogy nincs ilyen, hanem még lelkesíteni is lehet (tényleg, és hogy vannak ma a barátaid, stb)

Ez normális jelenség, élénk fantáziára utal, másra nem, szóval nem gond vagy ilyesmi.

2011. aug. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

persze h lehet

és nem is baj amit előttem mondták anno nekem is volt "senki bácsi" volt a neve :-))) még 7-8 évesen is beszélgetem vele esténként

2011. aug. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem mostanában azt szokta mondani a kislányom, hogy a másik apukája ezt így, meg úgy csinálja,stb.Én is csak néztem rá, de mikor megkérdeztem ki az a másik Apukája, csak mosolygott. Reméltem, hogy ez azt jelenti, hogy játék az egész. Csak a férjem meg ne hallja, hogy a másik apukám így - meg úgy:)
2011. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 3 éves és van egy kislány barátnője Puppi.Így nevezi.Van az asztalnál helye és vele szokot beszélgetni, játszani.De nem mindig.Sőt neki is kell mesét mondanom.
2011. aug. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 eszter74 válasza:
Az én kisfiam, Levi amikor bekerült az Óvodába, hetekig mesélt egy bizonyos Leventéről aki a barátja. Minden nap megkérdeztem, hogy kivel játszott, és mindig az volt a válasz, hogy a Leventével. Egy nap mondtam az ovónőnek, hogy mutassa meg a Leventét, mire közölte, hogy nincs másik Levente, csak az én fiam. Szóval, mivel új volt a környezet, meg minden, barát híján, saját maga volt a barátja. Persze mikor szembesítettem vele, ő váltig állította, hogy de igen, van másik Levente. Szóval ráhagytam, és egy idő után amikor beilleszkedett, már a valós barátairól mesélt.
2011. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Márciusban volt 3 éves a fiam. Neki is van egy barátja, portisszia-nak szólítja. Először csak lestem, de minden nap emlegeti. Van más barátja is, ő is láthatatlan, ül mellette, játszik vele, kérdezi hogy mért nem látom...én nem látom, de ő igen és jókat játszik "vele".
2011. aug. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az en lanyom 2 es fel evesen kezdte. Kutyusai, cicai, halai, babai vannak. Eteti, altatja, hordozza, pakolassza, beszel hozzajuk, megszidja oket.

A legviccesebb az volt, amikor a jardan talalt halakat es a ruhajaba osszegyujtotte oket, majd mikor mar nem fertek es tul nehezek voltak, beontotte egy godorbe, ami akvarium volt szerinte. En hagyom, hogy kepzelodjon, nagyon aranyos, egyesek szerint meg nem kell egyaltalan tamogatni az ilyen kepzelgesekben.

2011. aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lányom még nem volt 2 éves, mikor az öccse született. Eleinte ennek tudtam be a dolgot, mikor mesélni kezdte, hogy a kislánya nem akar megszületni. Ez heteken át téma volt, majd egyik nap közölte, hogy megszületett végre. Azóta is nevelgeti, lassan 2 év telt el azóta. Mára játékbaba vette át a szerepét, akit mellesleg Lackónak hívnak... :) Én mindig érdeklődöm hogy van épp a gyereke, boldogan mesél róla/róluk mikor mennyien vannak. :)Szerintem nincs ezzel semmi baj.
2011. szept. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!