Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Gyed kérdés.

Szucs oliver kérdése:

Mit tehetnék? Gyed kérdés.

Figyelt kérdés

már a tgyásnál is problémák voltak a főnökömmel, nem volt hajlandó kitölteni a munkáltatói igazolást,csak oep megkeresésre, azt is 3 hónap múlva.

Utána nézem és láttam hogy munkáltatóhoz kell benyújtani a papírokat,de ezt nem tudom hogy tegyem,mert nem fogja kitölteni.ha elküldeném neki levélben és ugye kell az eredeti születési anyakönyvi kivonat,akkor félek hogy az is elveszne.mit csináljak?


2011. aug. 11. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell az eredeti, másoltasd le, és a másolatot küldd el, el fogják fogadni (és kötelesek is elfogadni, mert egy hivatalos szerv nem kérhet tőled eredeti iratot akkor, ha azt ő is be tudja szerezni).


Ha mégis kérik, akkor vidd be személyesen, mutasd be, és utána hozd is el. A határozathozatalhoz, és az ügyintézéshez a másolat is elég, hiszen csak adatokat egyeztetnek róla.

2011. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló cipőben járunk,azzal a különbséggel,hogy az én munkahelyemet felvásárolta valaki,aki hagyott egy címet-semmi mást- ahol lehet intézni az t.gyás,gyed...papírokat. Akik állományban voltunk,azokat hagyták állományban,a többieket kivágták. Tavasszal a megadott címen még el tudtuk intézni az 2gyerkőcre járó adókedvezményt -amit velük kellett kitöltetni,vagy nem tudom- most pár hete egyik ismerős küldött ugyan arra a címre ajánlva levelet,amit vissza kaptak azon mód,ahogy az postára került. Nem rég küldtek még egy levelet ajánlva,meg egyet simán,az ajánlottat nem küldték vissza,de választ se küldtek. Nekünk meg jövőhéten kellene feladni a t.gyás igénylőt a munkáltatónak... Én írtam levelet az oep-nek,leírtam mi a gond,és hogy intézhetem e így a t.gyás-t,és mi kell hozzá. Jó 3 hét bele telt,de válaszoltak,még formanyomtatványt is küldtek,2 példányban! Annyit kell tennem majd,ha nem érem el a munkáltatót,hogy a szükséges dolgokat elküldöm az oep-nek,mellékelve pár sorban,hogy nem értem el a munkáltatót.

2 éve amikor a mák elfelejtette az oep-nek elküldeni a gyes-hogy nem jár- igazolást,akkor 2 hónap múlva sokadik telefonra mondták,hogy amit én kaptam,azt ha elfénymásolom is jó, köv. esedékes kifizetéskor utalnak mindent.


A fénymásolatot is elfogadják,ne aggódj!


Sok sikert a pénzhez jutáshoz!!


Üdv:2gyerkőcös,35h.km.

2011. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!