Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekülésben utazhat elől a...

Gyerekülésben utazhat elől a gyerek?

Figyelt kérdés
Holnap utaznánk 5-en, de hátul a két gyerekülés közé már nagyon-nagyon szűkösen fér el egy felnőtt ember. Nem tudom, hogy elől szabad -e bekötni a gyerekülést. Légzsák nincs, a gyerkőc 4 éves.
2011. aug. 12. 22:45
1 2
 1/13 anonim válasza:
44%
Ha nincs elöl légzsák, akkor semmi akadálya nincs,tehát utazhat :-)
2011. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Mivel nincs légzsák, így utazhat elöl is egy gyermek. :)
2011. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Menetiránynak háttal, ugye?
2011. aug. 12. 23:15
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Na azért nem egészen. Kisbabák, hordozóban utazhatnak elöl, de 4 évesen gondolom már nem ilyenben utazik. Rendes gyerekülésben nem utazhat elöl.
2011. aug. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Menetiránynak előre tudod csak bekötni az ő ülését, én úgy tudom, hogy ülhet előre. Háttal be ne kösd az ő ülését, mert úgy nem biztonságos.
2011. aug. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
"A gépkocsiban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket - testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben kell rögzíteni. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerbe rögzítve szállítható. A gépkocsi első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel, vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. "
2011. aug. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

7,26 7,27 vagyok

Az előző bejegyzés alapján nem lehet a gyerekülést előre kötni, csak a hordozót.

Hát nem tudom, én már sokszor láttam elöl gyerekülést...

Talán tényleg fel kéne hívni egy kresz-oktatót.

2011. aug. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Már sokszor volt itt kérdés,vissza kéne keresni.Előre csak menetiránynak háttal köthető be gyerekülés,kikapcsolt légzsáknál.Tehát 4 éves gyerek ülése NEM köthető be,mivel azt fordítva nem lehet betenni.Elég egyértelmű a törvény.
2011. aug. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

A férjem rendőr, csak tudja mi a szabály, van hogy a lányunkat előre rakja, ha együtt mennek valahová.

Őt már nem lehet menetiránynak háttal bekötni, csak megegyezően. Ha kisteherautóban utazik a gyerek ahol 3 üléssor van, akkor nem viheti a szülő, mert nem lehet előre bekötni?

Legyen 3 pontos biztonsági öv, amivel be lehet kötni a gyerekülést, meg gyerekülésben legyen, azt mondja a férjem ők ezt nézik és, hogy ne legyen légzsák vagy ki legyen kapcsolva, ha oda van bekötve.

2011. aug. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Pont ebben a témában itt a gyakorin a nemrég kialakult nagy viták miatt én egy igazságügyi közlekedési szakértőt kérdeztem meg, mivel több anyuka nem hitte el, hogy mit írtam, amit már többen is itt (párom rendőr, és egy ismerősünk oktató), illetve több oldalt is linkeltem, ahol értelmezik a szabályokat:

Előre CSAK ÉS KIZÁRÓLAG HÁTTAL lehet bekötni gyerekülést (0-18-asok, 0-25-ösek ilyenek, hogy menetiránynak háttal is beköthetők), vagy hordozót, azt is csak akkor, ha nincs légzsák vagy kikapcsolható. Előre nézve nem biztonságos!!! Egyébként nem véletlenül hívják anyósülésnek: a legveszélyesebb hely az autóban, ezt mutatja a legtöbb baleseti (és sajnos halálozási) statisztika is. És azért is szükséges háttal bekötni elöl - ha már előre kötöd be -, mert az ülés/bébihordó háttámlája, kialakítása sokkal jobban védi a gyermeket egy esetleges ütközés során.

Én úgy gondolom egyébként, hogy egy 4 évesnek már nem találsz olyan ülést, amit menetiránynak háttal be tudnál kötni és biztonságos is lenne neki - ugyebár ő már valószínűleg annyira magas, hogy a lába nem fér el a gyerekülésben, fel kellene tennie az autó ülésének háttámlájára.

2011. aug. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!