Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekülésben vagy ülésmagasít...

Gyerekülésben vagy ülésmagasítón utazhat a gyerek elől az autóban?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem. Csak 150 cm fölött, de akkor már nem kell magasító.

Ill. 0-9 kg-ig babahordozóban, háttal bekötve.

2011. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Úgy, ahogy az első mondja, csak 150 centi és/vagy 14 év fölött.
2011. júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal létezik olyan gyerekülés is ami beköthető menetiránnyal háttal is. (Kérdés, hogy ilyet lehet-e itthon kapni.)
2011. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Tessék anyukák megérteni!

1. vagy 150 cm feletti és akkor úgy ülhet elöl mint egy felnőtt is, vagy

2. hordozóban háttal bekötve, légzsák kikapcsolva.


NINCS MÁS OPCIÓ!

Tessen rögzíteni! (nem csak neked írom, annyi ilyen kérdés volt már)

2011. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

48.§

(7) A gépkocsiban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben kell rögzíteni. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gépkocsi első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták.


(8) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:


a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható)

2011. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

A törvény nem egészen így szól, ahogy belinkelték.

Kimaradt a következő mondat:

A gépkocsi és a mopedautó üléseihez - a vezető ülését kivéve - gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be.


És innentől más a szövegkörnyezet, hiszen a jogszabály azt írja, hogy a vezetőülésen kívül bárhová beszerelhető a gyerekülés - de háttal csak akkor, ha nincs, vagy kikapcsolható a légzsák.


Annyi ilyen kérdés volt már, hogy megkerestem egy közlekedési szabálysértésekkel foglalkozó jogászt (volt rendőr) és megkérdeztem.


Ő is azt írta amit én. A törvény megengedi, hogy BÁRMELYIK ülésre (vezetőülést kivéve) tedd a gyerekülést, az egyetlen kitétel, hogy HÁTTAL csak kikapcsolt légzsáknál lehet.


De ettől függetlenül nem teszem előre, mert veszélyes.


Viszont a jelenleg hatályos rendelet alapján NEM tiltott beszerelni előre. Olvassátok el pontosan a törvényt.

2011. júl. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
off: kérlek utolsó, ha tudsz válaszolj erre, mert nekem ez nem világos. ha van légzsák,akkor menetiránnyal megegyezően előre ültethető a gyermek a gyereküléssel az anyósülésben is? KÖSZÖNÖM, ha válaszolsz!!!!
2011. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem lehet előre bekötni menetiránynak szembe gyerekülést, sem hordozót!!! Én megkérdeztem egy igazságügyi közlekedési szakértőt, mert épp a minap volt erről egy óriási vita itt a gyakorin. Ő is azt mondta: ELŐRE CSAK ÉS KIZÁRÓLAG MENETIRÁNYNAK HÁTTAL LEHET BEKÖTNI HORDOZÓT ÉS GYEREKÜLÉST (már amelyik így beköthető), és azt is csak akkor, ha a légzsákot ki lehet kapcsolni, vagy nincs.

Egyébként rengeteg olyan oldal van a neten, ahol értelmezik oktatók/szakemberek a kresz ezen paragrafusát, és ott is ezt írják, hogy csak így szabad.


Ettől függetlenül: az autóban a legveszélyesebb hely az anyósülés. Kockáztatnád a gyermek életét azzal, hogy menetiránynak szembe beülteted? Ha már oda beköti az ember - mert mondjuk muszáj -, akkor a logika is azt diktálja, hogy legalább menetiránynak háttal tegyük azt, ezzel is őt védve egy esetleges ütközésnél (a gyermekülés háttámlája sokkal jobban védi, mintha szemtől-szembe találkozik mindennel, ami egy ütközés során előfordulhat).

2011. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem igaz amit a 13:19-es ír, itt is egyértelműen le van írva:


[link]

2011. júl. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

13.19 vagyok, én azt írtam le, amit a törvény. Ne ezer éves cikkeket keressetek már elő, hanem olvassátok el a jelenleg hatályos rendeletet, ott NINCS megtiltva. Ahogy írtam fentebb, nem akarom magam ismételni.

És mint írtam, megkérdeztem egy szakembert is.


Tény, hogy tiltani kellene, hiszen nagyon veszélyes. De a jelenleg hatályos jogszabály alapján ha odateszed a gyerekülést, senki nem szankcionálhat. Legfeljebb egy ejnyebejnyét kaphatsz.

2011. júl. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!