Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha szülést megelőző 2 évben...

Ha szülést megelőző 2 évben volt 8 majdnem 9 hónap munkaviszonyom, de ez 2006-2007-ben volt, jelenleg munkanélküli vagyok, akkor most 2008-ban (október 18.-ra vagyok kiírva) jár nekem a gyed? És mit vesznek alapul a számításánál?

Figyelt kérdés
2008. márc. 5. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
sajnos nem... 300 napon belül 180 nap munkaviszony kell, ha jól tudom... nekem 1-én jár le, nagyon remélem kibírja a babóca addig, már nagyon ki akar jönni...
2008. márc. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. én 2005. július 1-től dolgoztam 2007. aug. 31.-ig. Utána munkanélkülin voltam november 26.-ig, majd november 27-től dolozom újra. Azt mondták a Magyar Államkincstárnál, hogy a munkanélküli ugyan számít majd az évek számánál a nyugdíjnál, de a GYED-hez nem. Tehát ezért kezdtem el dolgozni nov.27.-én, hogy minél hamarabb meglegyen a 6 hónap munkaviszonyom. 3 hónapot dolgoztam és most márciustól már itthon vagyok táppénzen. Így lesz GYED-em, amúgy nem lett volna. A mostani munkaviszonyom pedig jún. 30.-ig van, én meg jú. 1-re vagyok kiírva. Bőven elég lesz. Ennyi.
2008. márc. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
június 1-re vagyok kiírva, csak lemaradt.
2008. márc. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

2 éven belül 180 napnak kell meglennie!!!

2008. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!