Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 20 évesen egyáltalán NEM...

20 évesen egyáltalán NEM vágyom az anyaságra. Ez normális, más is érez hasonlóan?

Figyelt kérdés
Ne mondjátok kérlek, hogy minden normális, és nem kell, hogy az összes nőnek gyereke legyen, és nem csak ebben találhatja meg az ember a boldogságot. Úgy gondolom, hogy később-olyan 9-10 év múlva, 30 éves korom körül-szeretnék csak gyereket szülni. Remélhetőleg addigra már megjelenik bennem az anyaság iránti vágy..mert jelenleg szikráját sem érzem. Pedig nem vagyok egy karrierista, hatalmas célokkal rendelkező valaki, akinek idő kell hozzá, hogy kibontakoztassa és megvalósítsa a céljait. Persze megyek főiskolára, szeretnék egy stabil állást, de semmi extra. Ezt csak azért mondom, hogy tudjátok: nem ezek a dolgok akadályoznak abban, hogy kialakuljon bennem az érzés, hogy KELL. Van barátom, 8 hónapja, nagyon szeretem, és azt hiszem, el tudnám vele képzelni az életem, legalábbis SZERETNÉM, ha idővel mernék majd ilyen hosszútávon gondolkodni, mert perpillanat nagyon bizonytalannak érzem a kapcsolatunkat. Úgy értem, közel sem vagyunk még olyan szinten(legalábbis ő), hogy úgy gondolja, velem tervezi a további életét..de ez ennyi idő után korai is lenne, viszont a kapcsolatunkat tekintve nem lehetetlen, hogy idővel megfogalmazódjon benne. Tehát stabil, biztos partner nincs, úgyhogy gondolom ez is közrejátszik abban, hogy el sem tudok képzelni egy gyereket. Néha meghatódom, amikor kisbabát, avgy kigyereket látok, de különösebben mély nyomokat nem hagy bennem, pedig nagyon-nagyon érzelmes típus vagyok, mindent a teljes valóságában átérzek. Ha véletlenül teherbe esnék, nem tudom, hogy élném meg a helyzetet, de jelenleg azt mondom, hogy-ha borzasztóan megviselne is,- elvetetném. Mert mindent megteszek annak érdekében, hogy ne jöjjön, mert egyáltalán NEM akarom. Fogamzásgátlót szedek, hajszál pontosan ugyanabban az időben(bár tudom, 1-2 óra csúszásnak nincs jelentősége) és többnyire megszakítást is alkalmazunk mellette. Ha ennek ellenére jönne a gyerek..hát nem is tudom, mit tennék magammal. Igazából azért tettem fel a kérdést, mert a hozzám hasonló korú lányok többsége mind úgy vélekedik erről, hogy ha jönni akar, jöjjön..meg hogy el is tudná képzelni, és enm ejti kétségbe a gondolat, h pár éven belül gyereket szüljön. Kicsit kétségbeestem, hogy ennyire ritka az én hozzáállásom..
2011. aug. 17. 07:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia,


én 20 évesen kezdtem a legnagyobb partikra járni, és imádtam.


aztán férjhez mentem 25 évesen és nem akartam töle egyáltalán gyereket. aztán elváltam és 27 évesen megismertem a férjemet és rögtön akartam gyereket. vele olyan biztonságba éreztem magamat hogy rögöt elötörtek az anyai ösztönök. aztán 30 éves lettem mire sikerült.

de van olyan ismerösöm aki szuper kapcsolatban él 30 éves és szuperul keresnek utazgatnak, szép autót vesznek és élvezik hogy mindent megtehetnek.

2011. aug. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ja, és amit enm írtam, hogy iszonyatosan fiatalnak érzem magam, és úgy gondolom, hogy ez az időszak már nem jön vissza..ilyenkor kell, hoyg mozgalmasabb legyen az ember élete, hogy éljen, ismerkedjen,( nem szexre gondolok, inkább érzelmi dolgokra, új tapasztalatokra ilyen téren).És ezt is úgy mondom, hogy nem vagyok kimondottan bulizós típus, akinek ebből állna a fél élete..mégis, szerintem az ember még közel sem mondható felnőttnek ilyen korban, még ha jogilag annak is számít. Persze nem lehet erre hiovatkozni, és nyilván próbálni kell a lehető legfelelősségteljesebbnek lenni. Szóval én úgy gondolom, hogy az anyaságnak nem ebben a korban van az ideje. Megértem, és teljesen normálisnak tartom, ha valakinek mégis így alakul, mert tudom, hogy vannak lányok, akikben ilyenkor már ezerrel tombolnak az anyai ösztönök.
2011. aug. 17. 07:59
 3/15 anonim ***** válasza:
20 évesen az ember jóesetben még javában egyetemista,mondjuk durván 23-24 éves korig is eltolódhat ez,szaktól függően.Utána ha talál az ember munkát,pár évig melózni is kell,mert ugye a gyes az kevés meg nem lehet életcél.Szerintem manapság egy nőnek se az a legfőbb álma,hogy otthon babázzon rögtön az egyetem,főiskola után,szóval a karrier nagyon fontos lett,és az egész kitolódott...Azért ha akarsz egyáltalán babát -merthogy senki nem fog érte ostorral korbácsolni,ha végül nem lesz gyereked,35 éves korig szerintem célszerü belevágni a babaprojektbe,mert utána már macerább,plusz te se akarod ugye,hogy 60 évesen legyen egy karonülő,bőgő,ordító csecsemő a talpad alatt?
2011. aug. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Persze, szerintem az normális.

Én 28 évese szülte az első.

2011. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen én sem vágytam gyermekre, holott már egy ideje együtt jártam akkor a mostani férjemmel.

Még bőven főiskolás voltam, bulikba jártunk, nagyon élveztem.

A kislányunkat 27 éves koromban szültem, most 29,5 éves vagyok.

2011. aug. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen én el sem tudtam volna képzelni hogy szüljek

eszem ágában nem volt, buliztunk minden nap :))

32 évesen szültem

2011. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

minden napra jut egy tök ugyan ilyen kérdés...

Hát ha nem vágysz rá, akkor ne szülj, ennyi. Engem még 3 évvel ezelőtt is ki lehetett kergetni a világból a baba kérdéssel, 33 évesen szültem, nekem ez volt az ideális. Pont nem érdekeltek a társadalmi, családi elvárások. Aki akar szüljön, aki meg nem, az ne. Egyáltalán nem ritka a hozzáállásod, tapasztalatom szerint a nők inkább a 20-as éveik végén, 30-as elején vállalnak gyereket, legalábbis mikor én szültem, csak ilyen korú kismamák voltak. (kivéve egy roma kislányt, akinek 19 évesen a 3. gyereke született, és fél óránként járt ki a gyermekágyból bagózni.... na, erről nem is akarok véleményt nyilvánítani).

2011. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is élj, bulizz! Én 35 éves korig nem vágytam gyerekre, pedig már 10 éve megvolt a férjem. De 35 évesen egyik napról a másikra nagyon szerettem volna babát. Szerencsére hamar összejött. Most 2 éves és eszméletlen boldogság, a világ legcsodálatosabb érzése! De 20 évesen nem lett volna ekkora türelmem. Meg kell várni, hogy az ember valóban vágyat érezzen az anyaságra!
2011. aug. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kezdek megnyugodni, hogy enm vagyok teljesen abnormális..22:55-ös! Tudnál nekem linkelni hasonló kérdéseket?Csak mert én többféleképpen is beírtam keresőbe, de semmit nem dobott ki, pedig kíváncsi lennék az ottani válaszokra.
2011. aug. 19. 07:17
 10/15 anonim ***** válasza:

22 éves koromig irtóztam a gondolattól, hogy gyerekem legyen. Komolyan olyan hevesen tiltakoztam ellene hogy ihaj, ha szóba került a téma. Most 25 éves vagyok és már alig várom hogy gyerekem legyen. Egy éven belül tervezzük, hogy neki állunk a projektnek :)

Az ember szinte napról napra változik. 23 éves koromban felébredtem a párom (most már férjem) mellett ránéztem és tudtam, hogy én tőle gyereket akarok. Azóta várunk a megfelelő időre (ugye én akkor még egyetemista voltam és hasonlók).

2011. aug. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!