Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a legutolsó infó, a kisbabá...

Mi a legutolsó infó, a kisbabás anyukák védelmének megszüntetéséről? Hogyan akarják változtatni a Munka törvénykönyvét?

Figyelt kérdés
Marad-e a 3 év védettség? Ki mit hallott utoljára?
2011. aug. 19. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Én azt hallottam utoljára,hogy akkora port kavart már csak a tervezet is, hogy rögtön mondták,hogy még csak tervezgetnek ezt azt hoyg hogy is lenne a legjobb,de látva hogy ez nem mehet, mégis inkább extra védettséget kapnak az anyukák/kismamák!

Nekem ezt a párom mondta, amikor minap peneaszkodni kezdtem neki,hogy eltörlik a védelmet, stb...


Ő meg mondta,hoyg a neten olvasta hoyg az már rég nem aktuális.


Ha ez így van, akor lehet hogy megéri hangot adni a felháborodásnak?

2011. aug. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Soha nem volt tervezetben sem a védettség megszüntetése.

Most maradt a régi állapot, nem mondhatja meg előre a munkáltató, hogy majd a védettség UTÁN! ki fog rúgni.

De egyébként érdemes volt tiltakozni, mert így ha vissza akarsz menni, akkor fogják megmondani, hogy kösz, nem kellesz. Én jobbnak találtam volna ha mondjuk a terhesség elején megmondhatja a munkáltató, mert akkor mégis van 4 védett éved, ami alatt képezheted magad, szülhetsz még egy gyereket és az plusz 3 év védettség, kereshetsz munkát már akár GYED alatt is.

Így meg egyik nap védett, másnap munka nélkül. Hogy miért jobb ez?

2011. aug. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha valaki nem marad otthon 3 évig, annak jó. Aki vissza akar menni annak jó, mert nem küldhet el, kvázi 1 évig a munkáltató. Én erre apellálok most, csak épp jövőre lenne számomra aktuális, addig remélem nem változtatnak.
2011. aug. 20. 14:36
 4/18 A kérdező kommentje:

Én a neten keresgéltem és ezt találtam:


Megszűnik a kismamák védettsége?

A tervezet szerint a jövőben megszűnik a felmondási tilalom intézménye is, ami a védelmi időszakban lévőket érintette. Ha a javaslat ilyen formában kerül elfogadásra, akkor a táppénzen lévők, a várandósok, a szülési szabadságon lévők, illetve a gyermeket vagy beteg rokont ápoló fizetés nélküli szabadságukat töltőkkel a védelmi időszak alatt is közölhető a felmondás ténye. Ebben az esetben a felmondási idő a korábbi 15, illetve 30 napos szabállyal ellentétben már a védelmi idő lejártával kezdődik. Erre azért van szükség, mert a korábbi szabályozás nem biztosított valós védelmet a munkavállaló számára, hiszen a védelmi idő lejártával közölt felmondáshoz a munkáltató hozzákapcsolta a munkavégzés alóli felmentés intézményét is. "Ennek következtében a szabály garanciális jellegűnek nem minősült a munkáltatót pedig indokolatlan kifizetések terhelték" - magyarázza a dokumentum.


Változásra lehet számítani a rendes felmondást követő felmondási időt illetően is. A jelenlegi szabályozás szerint ez maximum egy év lehet. "Ez a mérték túlzó, mert elsősorban a nagyobb érdekérvényesítési lehetőséggel rendelkező munkavállalók esetében eredményez indokolatlan kifizetéseket, és sértheti az egyenlő bánásmód követelményét" - derül ki a tervezetből.

2011. aug. 20. 14:37
 5/18 A kérdező kommentje:
2011. aug. 20. 14:38
 6/18 anonim ***** válasza:

a a javaslat ilyen formában kerül elfogadásra, akkor a táppénzen lévők, a várandósok, a szülési szabadságon lévők, illetve a gyermeket vagy beteg rokont ápoló fizetés nélküli szabadságukat töltőkkel a védelmi időszak alatt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! is közölhető a felmondás ténye.


a védelmi időszak ALATT szerint azt jelenti, hogy nincs védelmi időszak????????????????

Nem rúghatott volna ki a gyerek 3 éves kora előtt ezután sem, és foglalkoztatnia kell még egy évet. Csak a különbség annyi, hogy most, ha letelik az az egy év közli a munkáltató, hogy köszi. Ha elfogadták volna a törvényjavaslatot, akkor meg úgy dolgoztál volna, hogy tudod max még egy évig van munkád.

Sosem győzöl meg az jobb egy munkavállalónak, gyerek 3 éves szülinapjáról menve dolgozni, közlik, holnaptól ne gyere. Vagy van pár éved, valamennyicske jövedelemmel munkát keresni.

Valóban egyik sem optimális helyzet, de szerintem jobb lett volna, ha elfogadják a törvényjavaslatot.

És ne gyere azzal, hogy eddig is közölte a munkáltató, mert az törvényellenes és ha nem akarja a munkáltató, hogy milliókra pereljék a munkaügyi bíróságon, akkor nem szólt.

Tudod hány ismerősőm került most lapátra, úgy, hogy szabadság után ment dolgozni és mondták, köszönjük, közös megegyezés vagy rendes felmondás legyen? A munkanélküli meg csak 3 hónap. Úgyhogy ha nem akarnak éhkoppon maradni, igencsak igyekezniük kell és nem tolonganak a munkalehetőségek. Mert amúgy is igen ritka már a rendes foglalkoztatás.

2011. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

a védelmi időszak ALATT szerint azt jelenti, hogy nincs védelmi időszak??????


Ezt én sem értettem, nem egyértelmű, vagy értelmetlen.

2011. aug. 20. 17:30
 8/18 sumergo ***** válasza:
Szerintem egyértelmű. A védelmi időszak alatt (ha nincs védelmi időszak akkor ennek a megfogalmazásnak egyáltalán mi értelme lenne???) megmondhatja, hogy ha az majd letelik, akkor nem tart rád igényt. Jelenleg nem is mondhatja meg előre, csak azon a napon, mikor lejár. Szerintem jobb előre tudni, hogy pl: fél év múlva már nem akar foglalkoztatni.
2011. aug. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ha csak mondja, tanú nélkül, az nem lehet bizonyítani, szóval eddig is megmondhatta.

Akkor rossz a helyzete valakinek, ha 3 évig otthon marad, hogy keres állást (viszi a gyereket is?), ha valahová fel is veszik, akkor hogy tudja beszoktatni a kisgyerekét, akkor már az oviba?

2011. aug. 22. 18:52
 10/18 sumergo ***** válasza:
Ha nem akart pert a nyakába, akkor nem mondta meg előre! A munkahelyemen több ilyen is volt, vígan ment az első munkanapjára az anyuka, aztán ott közölték vele, hogy megkapja a papírjait, mert sajnos nincs neki munka! A gyerek beszoktatásnak meg nem is értem mi köze van ehhez?! Akárhol is dolgozol, így is, úgy is be kell szoktatnod! Elkezded 2 héttel a 3 éves kora előtt, vagy amennyivel előbb úgy gondolod. Valahogy az az érzésem, te pont az vagy, aki minden gondját-baját szereti másra fogni, a megoldások keresése nélkül.
2011. aug. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!