Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a legutolsó infó, a kisbabá...

Mi a legutolsó infó, a kisbabás anyukák védelmének megszüntetéséről? Hogyan akarják változtatni a Munka törvénykönyvét?

Figyelt kérdés
Marad-e a 3 év védettség? Ki mit hallott utoljára?
2011. aug. 19. 21:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

De kérdező, két eset van, jelenleg:

1, Kirúgnak, a gyerek 3 éves kora után, csak ezt hirtelen , előzmények nélkül, ott tudod meg

2, Kirúgnak, a gyerek 3 éves kora után, de ezt négyszemközt, törvényellenesen, tudod. És ezután, ha bevezették volna, ez a gyakorlat vált volna törvényessé.


Az első esetben szerintem kimondottan segítség lett volna.

A második esetben meg mindegy.

A helyzet a jelenlegihez képest vagy javult volna vagy semmit nem változott volna.

Szóval tényleg nem értem mi a gondod.

Oké nem vagy Fidesz párti és szidni kell a kormányt, de ész és gondolkodás nélkül.

2011. aug. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kezdem az hinni, hogy neked 61%, nincs gyereked, vagy milliomos vagy. Jó, hogy aggódik mindenki, akinek van gyereke, hogy miből fog élni és ha visszaveszik, hogy fogja beszoktatni bölcsiben, oviba a gyerekét. Én, ha már bölcsis lesz, vagy ovis, már annyire nem aggódom, neki már stabil helye van. Aki keres, az talál is munkát, bár ha visszamegyek dolgozni, akkor miért rugnának ki 1 év után??? A munkáltatónak sem jó buli állandóan betanítani egy dolgozót.

Én nem a fideszt szidom, vagy a kormányt, ÉLNI szeretnék ebben az országban nyugodtan, jövőképpel és nem pánikolni állandóan, hogy most mi lesz velünk, hogy érint minket ez az állandó variálás a törvényekkel, mert bérből-fizetésből élünk, nekünk nem mindegy!!!

2011. aug. 23. 17:24
 13/18 sumergo ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező! Kérlek fogd már fel, hogy ha ezt bevezetik, a lényegen semmit sem változtat. A munkáltatód így is, úgy is megválhat tőled a gyermeked 3 éves kora után. Csak az a különbség, hogy törvénymódosítás esetén legalább lesz egy kis időd új munka után nézni. Az óvodába beszoktatást pedig nem értem hogy jön ide, de tényleg, hiszen bárhol is dolgozol be kell szoktatnod. Ha ennyire tartasz tőle, hogy nem lesz munkahelyed, akkor ha már nincs sok hátra a gyesből, menj be a munkahelyedre, és kerek perec kérdezd meg, hogy mire számíthatsz, és ne itt stresszeld magad. Ha nem adnak egyértelmű választ, akkor jobb, ha elkezdesz mielőbb keresgélni, mert valószínű, hogy nem vesznek vissza.


29+2 hkm

2011. aug. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
De okos vagy Te is!
2011. aug. 24. 21:35
 15/18 sumergo ***** válasza:
A kommentjeidből ítélve nálad biztosan! Ha pedig ilyen szerencsétlenül érzed jól magad, ám legyen, nem kell a jó tanácsokat megtalálnod a sorokban!
2011. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
53%

Igen valóban, nálad biztosan sokkal okosabb, ami nem szégyen, hiszen nyilván sajnálatos gyerekkorodból adódóan nem volt lehetőséged elsajátítani az olvasás tudományát.

De az viszont baj, hogy tetejébe még leállsz tudálékoskodni és másokat sértegetsz.

De így végiggondolva, valóban van miért aggódnod, nem lehetsz egy pótolhatatlan munkaerő.

2011. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy Te gondolod magad nagyon okosnak. Olyan volt a munkaköröm, hogy tudom a törvények ellenére is pik-pak ki lehet tenni egy dolgozót az utcára, a vállalkozások nagy részénél így működik. Ha olvasni tudnál, akkor már itt is olvashattad volna, ezt többen is leírták itt és a jelenlegi kormány úgy akarja átformálni a Munkta törvénykönyvét, hogy nem a dolgozóknak, hanem a munkáltatóknak szeretnének kedvezni. És senki sem pótolhatatlan, látod még ezt sem tudod. De ezek szerint csak nekem tűnik úgy, hogy most bármi megtörténhet, most nem lehet akár fél évre sem előre tervezni, de úgy látszik ezt is csak én látom így.
2011. aug. 25. 15:55
 18/18 A kérdező kommentje:
sumergo-nak! Vajon milyen jó tanácsra gondolsz? Tényszerű infókat vártam volna, mint az első pár válaszadótól, hogy "mi a legutolsó infó". Úgy látszik, csak én akadok ki az olyanokon, hogy "minden védettséget el akarnak törölni". Hmm... Érdekes.
2011. aug. 25. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!