Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavarja az az embereket,...

Miért zavarja az az embereket, ha egy név régen ritka volt és most elterjedt? Miután elterjedt, utána már nem is tetszik sok embernek, pedig előtte esetleg tetszett.

Figyelt kérdés

Én sose az alapján választanék nevet, hogy milyen gyakori. Nem tudom, másokat ez miért zavar. Főleg, hogy pár év múlva már másik név lesz a legnépszerűbb. Amikor kicsi voltam, "mindenki" Kati volt, most meg már sokkal kevésbé adják ezt a nevet. Szóval nem marad sokáig ritka vagy népszerű egy név, mert úgyis pár év múlva átalakul az arány.

Csak pár név, ami gyakori (legalábbis lépten-nyomon ilyen nevekkel vagyok körülvéve), mégis szép nevek szerintem:

Viktória, Nikolett, Dóra, Dorina, Krisztina, Anett stb.

Zsolt, Péter, Krisztián, Gábor, Zoltán, Csaba stb. sorolhatnám.

Miért baj az embereknek, ha ezek a szép nevek másoknak is tetszenek?

Úgysem lehet megjósolni, hogy mikor lesz népszerű egy név. Például amikor én születtem, a városunkban én voltam a 2. olyan személy, akit azon a néven hívtak (kisváros, de megyeszékhely, szóval nem olyan pici), ma meg már lépten-nyomon "minden" kislányt így hívnak - ahogy én hallom állandóan ezt a nevet.


2011. aug. 19. 23:19
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Örülök, hogy azért nem mindenki gondolja így.

Viszont így már értem azokat is, akik nem akarnak gyakori nevet adni. Belegondolva egy tucat-vezetéknévhez tényleg jól jön a ritka keresztnév. Vagy pedig gyakori keresztnév, de abból kettő. :)

2011. aug. 29. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!