Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apa igényli a gyedet...

Ha az apa igényli a gyedet akkor nekem munkahely kell?

Figyelt kérdés
Párom lenne az aki igényli a gyedet,mert én munkanélküli voltam.Viszont itthon én tudnék dolgozni vállalkozásban,mert azt szeretnénk indítani.Így megkapja a gyedet a párom?
2009. ápr. 17. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez azt jelenti, hogy mindketten otthon lennétek?


Mert a GYED nem jár a párodnak, ha dolgozik. Munka mellett csak a gyes-t igényelheti, azt is csak a betöltött egy éves kor után.


Ha ő otthon marad a babával GYED-en, te pedig otthon dolgozol vállalkozóként, szerintem semmi akadálya, hogy ő igényelje.

2009. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Természetesen az apa is mehet gyedre ha megvan az elmúlt két évben a 180 napja. Ekkor neki kell kérnie a fizetés nélküli szabadságot, és semmilyen anyagi juttatásban (kivéve szerzői jogokból származó bevétel) nem részesülhet.

Az anyának ilyenkor nem kell feltétlen dolgoznia, de a gyerek után semmilyen plusz ellátásban nem részesülhet. Tehát nincs olyan, hogy apa GYEd-en, anya pedig gyes-en van.

2009. ápr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Párom nem dolgozna,hanem itthon lenne,én dolgoznék,bár azt is itthon.
2009. ápr. 17. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is apa van GYED-en,igaz én is itthon vagyok.Nekem is van munkahelyem,de csak ritkán kell bemennem,de a fizumat megkapom.Teljesen mindegy,h te otthon vagy,vagy sem,van munkahelyed,vagy nincs.
2009. ápr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!