Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iker gyerekek esetében mennyi...

Iker gyerekek esetében mennyi gyes jár, ha elmegyek 4,6 illetve 8 órában dolgozni? És mennyi ideig?

Figyelt kérdés

Csak az válaszoljon, aki teljesen biztos a válaszában.

Köszönöm!


2011. aug. 26. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia,ikreim vannak. A gyes 57000 marad amíg max. heti 30 órában dolgozol.Addig bejelentési kötelezettséged sincs. Ha viszont ezt az óraszámot meghaladja a bejelentett munkavégzés,akkor be kell jelentened,és csak szimpla,azaz 28500-at kapsz. De csak 1 éves koruk után lehet dolgozni ilyen feltételekkel. Addig kapod,amig el nem kezdik az iskolát,vagyis minimum 6 éves korukig,de lehet akár 7 éves korukig is. Sőt,-bár ebben nem vagyok biztos- az év decemberéig kapod,amelyikben elkezdik a sulit,mindegy melyik hónapban születtek. De erre nem esküszöm meg,csak mintha ezt olvastam volna,mielött megszülettek nekem is a fiaim.(fél évesek)
2011. aug. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, én is így tudtam, csak el vagyok bizonytalanodva, mert az államkincstár honlapján szó szerint ez van:


"ikergyermekek esetében a gyermekek egy éves kora után időkorlátozás nélkül folytathat azzal a megkötéssel, hogy a gyermekgondozási segélyben részesülő személy ikrek esetében egy gyermek után jogosult a gyermekgondozási segélyre."


Mi a véleményed?

2011. aug. 26. 09:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Tanköteles korukat betöltött év dec 31ig kapod a gyest, vagyis mikor az iskolát elkezdik, az év dec 31ig.

A többiről nem tudom, vagyis úgy tudtam ha visszamegyek dolgozni, akkor csak 1 gyest kapok.

Meg kéne kérdezni az illetékeseket.

Még nem aktuális, csak 1 évesek a fiaim, de érdekel. Ha megtudsz biztosat, leírnád? Köszi!

2011. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is ikreink vannak, a férjem most gyes-en van velük. Jan.1-től új szabályozás van érvényben: ha a kérvényező szülő dolgozik (mindegy, hogy hány órában - az én férjem pl. 4 órára van bejelentve) csak 1 gyes jár, vagyis nem fogsz bruttó 57000 ft-ot kapni, csak ha otthon maradsz velük.
2011. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor ezek szerint ezt (is) elvették. Kb. aki gyereket szült,az mehet a p....ba. Ezzel is csak a feketemunkát segítik.
2011. aug. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor már nme is érdemes utána érdeklődnöm, mert ugye egyik kedves válaszoló már "élvezi" 4 órás munkaviszonnyal az egy gyest:-(

Kapják be!

Mármint, aki elvette a két gyes lehetőségét...

2011. aug. 26. 14:22
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt találtam, 2011 januártól így van:


Gyes esetében feltételek attól függően alakulnak, hogy milyen jogcímen jogosult az igénylő az ellátásra:


A gyermek 1 éves koráig keresőtevékenység továbbra sem folytatható.

“Normál” Gyes folyósítása mellett a gyermek 1 éves kora után heti 30 órában -napi 6 órás munkaidőben- lehet keresőtevékenységet folytatni, vagy időkorlátozás nélkül, ha az igénylő otthonában történik a munkavégzés.

Tartósan beteg, súlyosan fogyatékos gyermek esetében nincs változás, a gyermek 1 éves kora után továbbra is időkorlátozás nélkül folytatható keresőtevékenység.

Ikergyermekek esetében a gyermekek 1 éves kora után időkorlátozás nélkül folytatható keresőtevékenység, azzal a megkötéssel, hogy az ellátásban részesülő személy csak egy gyermek után jogosult Gyesre.

A kiskorú szülő gyermekének Gyesben részesülő gyámja időkorlátozás nélkül folytathat keresőtevékenységet.

A nagyszülő akkor igényelheti a Gyest, ha a szülő is megfelel a feltételeknek, szerencsére a törvényalkotók meghagytak egy kiskaput és a szülő keresőtevékenységének korlátozása nem kizáró ok. Gyes folyósításban részesülő nagyszülő a gyermek(ek) 3 éves koráig keresőtevékenységet egyáltalán nem folytathat, a gyermek(ek) 3 éves kora után heti 30 órát (napi 6 órát) meg nem haladó időtartamban, vagy otthonában időkorlátozás nélkül végezhet munkát. A gyermeket 3 éves koráig napközbeni ellátást nyújtó intézményben (bölcsőde) nem helyezheti el, 3 éves kora után el lehet helyezni. Utóbbinál jelenleg napi 5 órára korlátozik az elhelyezés, ez hogyan alakul január 1-től még nem ismert.

2011. aug. 26. 18:16
 8/9 anonim ***** válasza:
A GYES-t "élvező" válaszoló vagyok: igen, sajna így van, ahogy beírtad a jogszabály idézetet. Én is felháborítónak tartom, hogy ha valakinek 1 gyereke van és elmegy részmunkaidőben dolgozni, akkor megkapja a GYES-t a gyermeke után, viszont ha ikrek mellől mész vissza ugyanígy, akkor úgy csinálnak, mintha már csak 1 gyereked lenne (kivéve, ha tanköteles korukig nem mész vissza dolgozni, mert akkor dupla GYES jár)... :(
2011. aug. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, nekem sem tetszik.

Annyi a kedvezmény, hogy ha 8 órában dolgozunk, akkor is jár a gyes. Egy gyereknél 8 órában már nem jár.

2011. aug. 27. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!