Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen az élet Ausztriában...

Milyen az élet Ausztriában vagy Németországban?

Figyelt kérdés
Pár év múlva mindenképp szeretnék kiköltözni, és érdekelne,h milyen a mentalitásuk, mennyire könnyű megélni stb. És főleg hogy kedvesebbek-e, rájuk is jellemző-e az, ami a legtöbb magyarra: irigység, rosszindulat, bunkóság. Turbómagyarok kíméljenek :D
2011. aug. 28. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

én erre azt szoktam mondani, h ilyen kérdésre csupa-csupa szubjektív választ fogsz kapni..


olyan ott kint (bárhol) az élet, amilyet te benvonzol majd magadnak, ahogy te fogsz majd a dolgokhoz állni, ahogy te magad kezeled az adódó élményeket, problémákat stb.

tudom ez nem sokat segít de így van

2011. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.vagyok


de csak h vmi konkrétat is írjak

[link]


néhány blog Németországról



(oldalt Ausztriára is rákereshetsz)



ezekben a blogokban élményeket, tapasztalatokat olvashatsz (gyakran címszóra rákeresve -oktatás, munka stb- első kézből, külföldön élő magyaroktól.

2011. aug. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi is nemsokára kiköltözünk pár hónapra. A férjem már lakott kinn, neki nagyon tetszett.

Sokkal tisztábbak a városok, nincs ennyi szemét az út mellett, mint nálunk. Az üzletek, boltok, ugyanolyanok, Aldi, Lidl ugyanaz, mint itthon. Az emberek nyugodtabbak.

Neki csak a német kaja nem jött be, a nyomi kolbászok, meg a barnaszósz, amit minden kajára öntenek.

Pirospaprikát, feketeborsot, Erős Pistát, pirosaranyat vigyetek, mert ezek nem nem nagyon vannak. :)

2011. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi nyaralni voltunk 2 hete Németországban. Nem nagyvárosba mentünk, Heppenheimbe. Bejártuk az egészet, a környezö városokat is.

Sok emberrel beszéltünk, meg sokmindent tapasztaltunk is. Sokkal nyugodtabbak, mindenki mosolyog rád mikor bemész a boltba, nem unottan jó hogy ki nem rugdos onnan (mint itthon ugye). Nem követ állandóan biztonsági ör, hogy lopsz-e, a fizetés magasan jobb... nagyvárosban munkalehetöség is van.

Mi kimegyünk jövöre. Férjemet biztosra átveszi a cégének a németországi telephelye.

Már csak németül kell megtanulnia. Én angolul beszélek felsöfokon, de sajnos ezt nem mindenhol értik. Meg dolgozni nem mehetek vele.

Az osztrákok taplók, ott mentünk keresztül, néhány napot ott is eltöltöttünk. Nem loptàk be magukat a szívembe. Oda nem mennék...

2011. aug. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!