Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül Németországban...

Mennyibe kerül Németországban az élet? Gondolok átlag lakbérre, rezsire és az élelmiszerre. Nem feltétlen konkrét számokra gondolok. Pl. A fizetéshez képest. Volt már aki pici gyerekkel utazott ki és vállalt munkát?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 09:46
 1/5 anonim válasza:
Szia! Mi a férjemmel itt élünk, 3 hónapja itt is szültem. 2 éve vagyunk kint, a férjem fizetéséből élünk. A lakbérben általában benne van a rezsi is, nekünk a megélhetés kb. 1300 euro, ebből 600 euro az, ami kaja, ruha, stb. Persze így nem élünk nagy lábon, sokkal többet is el lehetne költeni. Most egy 1 szobás lakásban lakunk, épp nagyobbat keresünk a baba miatt, valamivel drágább lesz, de szerintem nem sokkal.
2010. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia !

Mi is itt élünk kint a párommal.(8 éve)Háromszobás lakást bérlünk ez 350 eu + a rezsi+szemétszállítás.Az egészségügyi kártya havi 140 eu /fő, ez is attól függ melyik biztosítónál vagy bejelentkezve.Az egészségügyi kártya meg ha kisgyerekkel jössz ki az mindenképpen kell,mert amit kikérsz otthon a tb-nél azzal itt nem foglalkoznak,meg ahol el is fogadják ott is kifizettetik veled a kezelést de otthon abból a pénzből szinte semmit nem kapsz vissza,ez tapasztalat.A kaja árak egy kettőt leírok: kenyér 1.70 , 2 eu tej: 45 cen-től ásványvíz 25 cent-től stb .Az élelmiszerekre sokat el lehet költeni, én szoktam az akciós dolgokat nézni és akkor abból többet vásárolok,a ruhák például nem olcsók.Ha egy keresetből akartok kijönni havi szinten nagyon oda kell figyelni a dolgokra.A barátnőmék is szintén Magyarok itt laknak velünk egy faluba , és csak a srác dolgozik,de azért kijönnek 1 fizuból,de nem sokat tudnak félretenni.Gondoljátok meg , ha biztos a meló és jó a fizu akkor meg kell próbálni, ha pedig ketten melóztok az még jobb.Remélem sikerrel jártok.Én szurkolok nektek:)

2010. ápr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Most még csak gondolkodunk rajta, h szerencsét próbálunk, mivel lakáshitelünk van és már annyira sokat fizetünk, hogy tényleg csak napról, napra élünk. Ez hosszú távon sajnos nem fog menni. Ezért gondolkodunk a kiutazásban. Csak azt nem tudom, hogy ha én is dolgoznék (szeretnék) , akkor a picúrt természetesen bölcsibe kell adni. De olyat is olvastam, h Németországban nincs is bölcsőde. Akkor ki vigyáz gyerekekre? Illetve ha bölcsibe adom, ott meg csak németül beszélnek, a gyerek meg csak magyarul.....
2010. ápr. 21. 08:39
 4/5 anonim válasza:
Első vagyok. De igen, van itt is bölcsi, de fizetős, a fizetésed egy bizonyos százaléka, pontosan nem tudom, még nem jártam utána. Amiatt meg ne aggódj, hogy csak németül beszélnek, a picik nagyon hamar megtanulják az új nyelvet. Ahol mi lakunk, ott a bölcsiben német gyerek alig van, a német szülők jobban szeretik a Tagesmuttereket, ők vigyáznak a gyerekekre napközben. Bölcsibe inkább a külföldi (török, lengyel, orosz, stb.) gyerekek járnak.
2010. ápr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. ápr. 22. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!