Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön is be lehet adatni...

Külföldön is be lehet adatni a 15 és a 18 hós oltásokat? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
Kiköltőzünk németbe a kisfiammal,hogy fogja megkapni a kőtelező oltásokat?Vagy haza kell jönni ha betöltötte a 15.hónapot?
2009. ápr. 18. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha kint eltek, akkor a kinti kulfoldi oltasok ervenyesek ratok.

Mondjuk ha akarod hazahozhatod beoltatni a gyerkocot nemetbol.

De inkabb azt csinald, hogy irasd fel a doktornovel, hogy milyen oltasok a kotelezoek, es amikor nemetben lesztek, a gyerekorvosnak majd megmutatod, hogy magyarban mik a kotelezoek. O mondani fogja, hogy igen ez itt is, ez meg nem...kotelezo Nemetorszagban.

Mi Angliaba koltoztunk ki, es nekunk a 6 eves korban kotelezo oltasrol kuldtek ertesitest itt Angliaban, de mi mar otthon Magyarorszagon azt megkaptuk, igy vittuk a dokihoz a magyar orvostol kapott igazolast!

Kicsit kuszan irtam, de remelem erthetoen azert.

2009. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, én oltás ügyben nem tudok tanácsot adni( legfeljebb azt, hogy kérdezd meg a dokit, mielőtt még kimentek). Csak azt szeretném kérdezni, hogy miből fogtok élni? Gondolom, te otthon maradsz a kisfiaddal és a férjed keres rátok? Vagy ismerőshöz mentek? Esetleg kapsz valami juttatást, amíg otthon vagy a gyerekkel?

Azért kérdezem, mert mi is gondolkodunk rajta. A férjem egy tejgazdaságba mehetne, de én és a gyerek nem tudom mit csinálnánk, miből élnénk.

2009. ápr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

17:27-es nezd meg ezt az oldalt, milyen jogaitok vannak ha kikoltoznetek, es a ferjed munkat vallalna. Mert valoszinu, hogy kint kaptok a gyerekre penzt, hiszen a ferjed ott fizetne az adot! Toluk kerdezhetsz is, valaszolnak 3 napon belul, mindent leirnak az oldalon: euvonal.hu

Sok sikert:)

2009. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Köszi előző!

És mégegyszer bocs kedves kérdező, hogy belekérdeztem!

2009. ápr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A párom már kint van augusztus óta és dolgozik egy vállalkozónál.Mi a gyerekkel otthon leszünk amíg nagyobb nem lesz és én esetleg eltudok menni dolgozni valahova.Köszönöm mindenkinek,akkor először itthon érdeklődök az orvosnál.De szerintetek semmi probléma ha esetleg nem kapja meg az egyik oltást mert mi ez miatt várunk június végéig amíg betöltené a 15.hónapot?
2009. ápr. 18. 18:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkabb kapja meg itthon az oltast, es utana menjetek ki ti is. Elvegre az oltas nagyon fontos, nemhiaba kotelezo, es tudod kint ugysem csinalnatok kulonosebbet. Ugy ertem, nem var a munka, csak hat apuka, de vele aztan ugyis egyutt lesztek utana:)

Nezd meg te is az euvonal.hu-t, es sokat olvashatsz Nemetorszagrol, az egeszsegugyrol, mindenrol!

En is eltem nemetben, nagyon-nagyon szerettem kint elni!!!

2009. ápr. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, meg azt akartam irni, hogy a kinti csaladi potleknak mindenkepp jarjal utana, mert ha joval tobb mint Magyarorszagon, akkor kint megigenylitek, es a magyart lemondjatok.

Ezt ezen az euvonal.hu-n kerdezd meg, hogy jogosultak vagytok-e ra, mivel a parod kint dolgozik.

Szerintem jogosultak lesztek ra, az EU miatt. Csak a nemet osszeget nem tudom mennyi, de gondolom tobb, mint magyarba!

2009. ápr. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Asszem megvárjuk a 15-hóst már az a pár hét nem oszt nem szoroz..
2009. ápr. 19. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!