Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás külföldön -...

Gyerekvállalás külföldön - csak egymásra számítva?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, egymáson kívül senkink sincs (szülők,rokonok,barátok), sőt, az ország anyanyelvét sem beszéljük (angolul szinte mindenhol boldogulunk). Barátnőm viszont 35,így nem sokat várhatunk már a gyerekvállalással, pedig 5-6 évet még jó lenne itt pénzt keresni.


Nem túl hátrányos a gyerek lelki fejlődése szempontjából, ha nincsenek nagyszülei,unokatesók,senki,csak a két szülő (és a szülőktől se lát szociális érintkezést, pl. összejárást más családokkal)?


Van olyan, akik szintén "rambóként", kizárólag egymásra számítva,idegen környezetben alapított családot - és boldogok?:)


2011. okt. 30. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Mi is kulfoldon elunk,itt is szultem.Mindenki otthon van,annyi szerencsenk van hogy van mas babas ismerosunk is.Bar veluk sem talalkozunk azert minden heten.

Az en szuleimmel minden nap skype-ozunk,ferjem szuleivel ritkabban.Szerintem nem hatranyos "kozeli csalad" nelkul hiszen jatszohazba,bolcsibe ,oviba,suliba ugyanugy fog jarni.Meg azert evente egyszer-parszor hazamentek,gondolom.

2011. okt. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, mint ti: angolul beszélünk, az itt elég, de nem az a hivatalos nyelv.

Én itt szültem, és nem bántam meg. Igaz, még kicsi, de nem hinném, hogy bármi hátránya van a szociális fejlődésben. Nagymamáékkal, barátnőmékkel majdnem minden nap skype-olunk, a kezdetektől mutattam neki a képernyőt.

Én már valamennyire beszélem, de legalábbis értem a helyi nyelvet, úgyhogy járunk úszásra is, nagyon szereti, le szoktunk menni a játszótérre, ott is boldogan barátkozik. Hamar fog bölcsibe menni, hogy minél többet hallja a helyi nyelvet, mert tőlünk csak magyart tanul. Iskolában meg majd bejön a harmadik, az angol.

A gyerekek nagyon okosak, nagyon hamar megértik, hogy nem nincsen nagyszülő, unokatesó, stb., hanem messze laknak, és csak ritkán találkozunk személyesen.

Amúgy nem kell elzárkózni azért, mert nem a helyi nyelvet beszéli valaki. Megkérdeztem én is, mehetek-e úszásra attól, hogy angolul beszélek, nem volt gond. Sőt, más is volt a csoportunkban.

2011. okt. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi boldogok vagyunk. A lanyunk mar kulfoldon szuletett (ferjem nem magyar).

35 eves a baratnod es meg 5-6 evet varnatok? Szerintem ne! MAr igy sem fiatal. Biztos nehez lesz az elejen, de utana minden megoldodik.

Lesznek barataitok stb, aztan meg a baratnod is munkaba allhat egy ido utan.

Ja es nyelvtanulas!

2011. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet teljes az élete úgy is, hogy keveset látja a nagyszülőket. Ezt csak te látod problémának, mert a te szüleid, velük éltél jó ideig, neked hiányoznak. De egy gyereknek elsősorban a szüleire van szüksége amíg kicsi. Nagyon sok gyerek gond nélkül felnő úgy, hogy alig látja a nagyszüleit, sőt úgy is hogy nem is ismeri őket.

Ha ti boldogok vagytok abban az országban, akkor bátran vállaljatok gyereket, mert akkor a gyerek is boldog lesz.

Én sajnos nem vagyok boldog ahol most élek, pontosan ezért, mert hiányzik a családom otthonról. A gyerekünk ezt még nem érti, nekik a nagyszülők csak olyan emberek, akikkel pár havonta találkozhat és ennyi. De próbálok ezen változtatni, mert ha én nem érzem jól magam, akkor ez később a gyerekemen is vissza fog tükröződni.

2011. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo: En is ugyanigy vagyok mint te. Nem vagyok boldog itt kulfoldon mert nagyon hianyzik a csaladom. Pedig amugy anyagilag meg mindenhogy jobb itt.


Kerdesre:

En 2 eve voltam otthon utoljara akkor volt 2-4 honapos a fiam (2 honapot voltunk otthon) . Tehat a fiam nem emlexik rajuk. Most mar 2,5 eves es kezdi erteni,hogy mi a helyzet. Mostanaba nagyon nehez mert mikor skypon beszelunk a szuleimmel es a vegen elbucsuzunk neha elsirja magat vagy mondja,hogy Ne!! (ne bucsuzzanak el).

Persze,probalom minel tobbet tarsasagba vinni. De most elkoltoztunk onnan ahol eddig laktunk pedig ott mar jo kis tarsasagunk volt. Ilyenkor meg mikor jon be a hideg akkor a jatszotereken mar alig latni gyereket.

Vasarnaponkent jarunk magyar tarsasagba, ott van egy nala 1 evvel idosebb kislany akit nagyon szeret. Neha csutortokon is talalkozunk veluk. De ezt leszamitva nem nagyon van kivel osszejarni.

En ugy latom,hogy ez igenis hatrany. Legalabbis az en fiamnal mert O extran tarsasagi leny mint en (az anyja :)


Mivel a baratnod mar 35 eves en nem varnek a babavallalassal. Ha tudtok baratkozzatok csaladosokkal ,hogy ne szenvedjen hianyt a gyereketek majd kesobb.

2011. nov. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!