Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idos (ek), es hogyan...

Mennyi idos (ek), es hogyan szolit (anak) titeket a gyermeke (i) tek? Kifogasolhatonak/rendellenesnek talaljatok-e, ha a gyerek a keresztnevukon szolitja a szuleit?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 18. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

16 éves lány és 14 éves fiu.Anya,és Anyóka.

Becézés anyacukorka

Még soha nem szólitottak a keresztnevemen,nem tudom hogyan reagálnék rá,de rosszul esne.

2009. ápr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 15éves 3,5 éves,és 10 hónapos.

Anyának anyunak szólítanak.

És igen,rendellenesnek tartanám ha nem így hívnának.

2009. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyának szólít 4,5éves kislányom.

Volt egy időszak amikor tanulta a neveket, s nekünk is úgy szólt,de szerencsére hamar leszokott róla. Nem esett jól.

2009. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Miért esne rosszul? Ugyan már... Nekem a nagyobbik lányomnak volt egy időszaka (mondjuk úgy 3-4 éves lehetett), amikor egy ideig a keresztnevemen szólított, mert azt mondta, hogy neki tetszik a nevem. Én nem bántam, nem ez határozza meg a dolgokat. De aztán visszatért az "anyu"-hoz.
2009. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Az én 4 éves lányom kb. 2 éves kora óta a keresztnevemen szólít!Ha másokkal beszél Anyának hív.Engem egyáltalán nem zavar, hogy így szólít és nem tartom rendellenesnek.Sokan csodálkoznak rajta, nekem is furcsa volt először.A család is megszokta már meg én is.Apukáját egyébként Apának hívja!
2009. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Az én fiam még picike, másfél éves, de anyának hív. De azon se bántódnék meg, ha a keresztevemen hívna. Nekem is volt időszakom, amikor anyukámat Zitának hívtam, nagymamámat meg Mártának :) Nagymamám mindig azt mondta, hogy őt az ilyen nem zavarja, hiszen ezt is lehet tisztelettel és szeretettel mondani.
2009. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

18 hós kisfiam igy mondja "anyanya" , mama - jelentése - vegyél fel :-))

az apja - papa

nem tudom hogy reagálnék ha keresztnevemen szólítana

2009. ápr. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki azt enged meg a gyerekenek, amit jonak lat! Hogy ti hogyan szolitjatok egymast a csaladban senkire nem tartozik, es mindegy, hogy nekunk tetszik-e a keresztneves szolitas avagy sem.

A kisfiam 7 eves, es mami-nak szolit, kulfoldon elunk, itt az anya mamit jelent. Volt, hogy mondta a keresztnevemet, de az apukaja nem engedte meg neki, nagyon mergesen leallitotta errol a gyerkocot.

Nekem olyan furcsan hangzott a kis szajabol a keresztnevem, de igazabol annyira nem volt rossz.

Egyszer hallottam egy anyukat Nemeto.-ban, aki a 6 eves kisfiat fuzte arra, hogy a keresztneven szolitsa ot, mert nem birta elviselni az anya, hogy azt kiabalja neki a boltba, mindenhol a fia, hogy MAMIIII!

Hat latod, mindenki mashogy gondolja.

2009. ápr. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még csak 1 éves lesz a kisfiam, anyának, de még vmikor nyanyának hív:), de szerintem ha a nevemen szólítana az se lenne gáz, attól még szerintem ugyanúgy szeret:)
2009. ápr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, miért kellett azokat lepontozni, akiket nem zavar, ha a gyerekük a keresztnevükön szólítja őket. Ennyire nehéz egyeseknek elfogadni mások véleményét???
2009. ápr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!