Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most lesz 2 hónapos a babám,...

Most lesz 2 hónapos a babám, de még nem intéztem semmilyen támogatást (anyasági, gyed, családi)! Kaphatok visszamenőleg?

Figyelt kérdés
Név problémák miatt húzódik a dolog és nem szerettem volna dupla munkát a papirokkal...
2011. aug. 30. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem rég jártam bent a MÁK-ban és ott mondták, hogy csak 3 hónapra visszamenőleg adnak mindent. Szóval kezdj el intézkedni, mert mikor a kicsi 4 hónapos lesz, akkor csak 3 havi pénzeket tudsz már csak igényelni.
2011. aug. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A netről is ki tudod nyomtatni és add gyorsan postára.


"Az anyasági támogatásra vonatkozó igényt a szülést követő hat hónapon belül lehet benyújtani!"


[link]


A csp, csak 2 hónapra visszamenőleg jár!


[link]


Szerintem az első link kell!


A gyedet az oep-nél kell intézni. Először tgyás-t kapsz!


[link]

2011. aug. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megvan minden szükséges papir, igazolvány stb..., csak az anyakönyvi kivonattal vagyunk bajban! meg ugye a névvel! a probléma az, hogy a "férjem" külföldi állampolgár, magyar törvény nem ismeri el a házasságunkat, igy a baba az én nevemre került. most még mindig majdnem két hónap elteltével várjuk a kormányhivataltól a választ, hogy végre az apasági nyilatkozatot meg tudjuk tenni és a pici apa nevére kerüljön ne az enyémre. eddig én húztam, mert nem akartam, hogy még egy kört kelljen futni, de már nem tudom meddig várjak, hogy végre az apa családnevével tudjam igényelni ezeket. de ezeke szerint, minél előbb kellene! akkorvalószinű, hogy a dupla munkám lesz! köszi a válaszokat!
2011. aug. 30. 08:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Intézd minél előbb, mert ahogy telik az idő, nem fogod visszamenőleg megkapni az összes pénzt, ami jár.

Nyugodtan igényeld így az ellátásokat, a mostani adatokkal.

Ha rendeződik az apai elismerés, akkor maximum írsz egy levelet a folyósítónak, hogy megváltozott a gyermek neve, semmit nem kell majd újra igényelni, nincs vele dupla munka.


Egyébként hol házasodtatok, hogy nem ismerik el itthon? Elutasították a hazai anyakönyvezést? Csak kíváncsi vagyok, mert ott dolgoztam a gyerekek születése előtt.

2011. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!