Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 hetes terhes vagyok de még...

Souvenirheart kérdése:

5 hetes terhes vagyok de még csak a petezsák látszódik az ultrahangon. Táppénzre mikor tudok elmenni ha már van embrió? Háziorvos ír ki?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, amikor a nőgyógyászod megállapítja, hogy veszélyeztette terhes vagy.

Életkörülmény, munkakörülmény, stb.. ezek alapján szokták a javaslatot megírni a háziorvosnak, aki utána táppénzre felvesz.

2011. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, mikor tudsz elmenni táppénzre, de a folyamat úgy néz ki, hogy a nőgyógyász ír javaslatot a táppénzre vételre a háziorvosnak, Te pedig ezzel elmész a háziorvoshoz és ott kapod meg táppénzes papírt.
2011. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
engem 8 hetesen írtak ki 5 hetesen voltam először.
2011. aug. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kellett emiatt a háziorvoshoz mennem. Mindent a körzeti nőgyógyász intézett. Ő állapítja meg, h veszélyeztetett vagy-e vagy sem. Csak veszélyeztetettként mehetsz táppénzre. Nekem a munkakörülményeim miatt kellett.
2011. aug. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyász adott egy papírt, hogy veszélyeztetett vagyok és a háziorvos ezen igazolással vett táppénzre, tőle kaptam a tp-s papírt, amit a munkahelyemre adtam le havonta. Mondjuk én korházba kerültem és ott adta a nődoki az igazolást. Szerintem a szívműködéstől adhat ilyen papírt. Háziorvos csak úgy nem tud tp-n tartani, max. 2 hétig, ha tovább is tp-n van valaki, szakorvosi javaslat kell hozzá. 2 éve így volt.
2011. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!