Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2011. 03.31-ig tart a munkavis...

Zsizsi kérdése:

2011. 03.31-ig tart a munkaviszonyom egy alapítványnál.2011.10.18-ra szülök .2011. 09.19-től 2011.10.18-ig szabadságon leszek . Hogy járok jól ha szülés elött mondok fel közös megegyezéssel vagy szülés után?

Figyelt kérdés

A munkáltatóm azt szeretné hogy mondjak fel szülés előtt hogy feltudjanak venni egy másik embert helyettem

Hogy járok jól ha szülés elött mondok fel közös megegyezéssel vagy szülés után?


2011. aug. 31. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy felmondj! A világon semmi nem fog neked járni, se TGYÁS, se GYED, mert nem lesz munkaviszonyod. Miután te fizetés nélküli szabadságon leszel addig, amíg a gyerekkel otthon leszel, nekik semmibe nem fogsz kerülni azalatt az idő alatt. A munkaviszonyod dátumát elírtad, nem értem meddig szól a szerződésed -2011.03.30. már rég elmúlt...
2011. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem a dátumokat.

Március már elmúlt. Vagy 2012-re gondoltál?


Lényeg a lényeg NE MONDJ FEL és ne írj alá semmilyen KÖZÖS MEGEGYEZÉS-es papírt. Akkor tényleg nem fog járni semmi, csak gyes + csp.

2011. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szülés után írod alá a közös megegyezést, akkor járni fog mind a tgyás, mind pedig passzívan a gyed.


De nem vagy köteles aláírni semmit, de ha jó viszonyban vagy a főnököddel, és akarsz neki ebben segíteni, akkor szülés UTÁN írd alá. És beszéld meg vele, hogy ha már ilyen jó fej vagy, adhatna valami pluszt.

2011. aug. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

bocsi 2012.03.31.ig van munkaviszonyom...

köszi a válaszokat

2011. aug. 31. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy felmondj! Ha meg mégis meggyőznek, akkor csakis a szülés után. A szerződésed meg automatikusan le fog járni jövő márciusban, aztán vegyenek fel valakit.

De ha a szülés után megszüntetitek a munkaviszonyt, akkor végülis az ellátásokat meg fogod kapni, tehát nincs nagy jelentősége, hogy van-e még munkahelyed. Legfeljebb abból a szempontból, hogy még esetleg pár nap szabid gyűlne addig, amit ki kell fizetniük jövő márciusban, az is egy kis pénz lenne.

2011. aug. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!