Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nekem sajna nem fog járni...

Ha nekem sajna nem fog járni a GYED (elfelejtették közölni hogy nem jelentenek be, pedig a papirjaim le voltak adva. ) akkor a GYES-t mennyi ideig fogom kapni?

Figyelt kérdés

És esetleg jogosult leszek még valamilyen támogatásra vagyígy jártunk és nem fogok semmit se kapni?

23 hetes aggodó kismami


2009. ápr. 19. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
gyes 3 évig, és családi. Ennyi. Jól kicsesztek veled nem mondom...
2009. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
3 évig jár a gyes. havonta a családi. szülés után egyszeri anyasági támogatás.
2009. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

azért tehetnél egy próbát az apeh-nál hogy a munkaügyisek nézzenek már utánna mi okból nem voltál bejelentve és hogy ezt miért is utólag közölték veled. Ha tudod bizonyítani hogy te igen is ott dolgoztál akkor meg lesz kötve a kezük. Ez nem per,csak "érvényesíed" a jogaid. Az meg baromira nem mindegy hogy 2 évig 25 ezret kapsz vagy mondjuk 50 ezret. Legalább is a mai világban nem. Sztem.

Egy példa. volt egy munkahelyem ahol mindíg igérték hogy majd ekkortol bejelentenek...ugrálni nem tudtam mert voltak 20-an a helyemre. Pont dolgoztam mikor jöttek a munkaügyisek ellenőrizni. Kérték a szerződésem amit nem tudtam adni mivel nem is volt. Kérdeztek egy dátumot hogy mióta dolgozom itt. Én elmondtam . Jéééé...láss csodát 3 nap mulva attól a naptól kezdve bevoltam jelentve. Itt még szó nem volt terhességről vagy bármiröl...csak arról hogy ne szórakozzanak már. neked itt nagyobb a tét,fuss pár kört.

2009. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se hagyd ennyiben ha visszamenőleg 6 hónapot befizet a munkahelyed kaphatsz mindent. Szorongasd meg kicsit a nyakukat ha már ilyenek voltak.
2009. ápr. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nagy szemétség a munkáltatódtól!

Menj el a munkaügyi bíróságra,felügyelőségre vagy elég az is, ha tértivevényesen írsz nekik levelet, telefonálsz, hogy nem jelentettek be. Ők majd megteszik a szükséges lépéseket...

Engem kevesebb napra jelentettek be, fizetni sem akartak, feljelentettem őket, és minden rendbe jött..


APEH, TB... itt is kérhetsz segítséget!

Sok sikert, ne hagyd magad, mert nem mindegy!!!!!


Majd írd meg, mit sikerült intézned.

2009. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyes 3 évig, családi pótlék, egyszeri anyasági támogatás 4x terhesgondodáson részt vettél minimum alapfeltétel.

De semmikép sem hagyd annyiban!

2009. ápr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajna semmit nem tudok csinálni:(Maszek kibolt és fizu kézbe kaptam.És sajna én voltam a hülye azért mert még fizu papir után se kapáloztam.Így igazolni se tudom hogy ott dolgoztam.
2009. ápr. 20. 17:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát jó figyelmetlen voltál! Ilyet ne csinálj többet! Bérpapír a minimum havonta! Aztán máskor érdeklődj utána inkább hivatalos helyen!

Mondjuk sajnos a jelen helyzeteden sajnos ez már nem segít!

Hát akkor az jár amit leírtunk!

Sajnálom! De azért sok boldoságot kívánok és könnyű szülést majd! És ne aggódj ilyenen, majd lesz valahogy! Reméljük pozitívan fognak alakulni a dolgotok! Hogy a párodnak jól fizető állása lesz vagy lehetősége másodállásra ami elég a picire! Vagy nagyszülők segítsége, bármi! Kívánom, hogy minden jól alakuljon!

2009. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!