Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy működik az apa szabadság?

Hogy működik az apa szabadság?

Figyelt kérdés
Úgy értem az apa hogy bizonyítja a munkahelyén h gyereke született és jár neki az apa szabadság?Milyen papírok vagy ilyesmik kellenek hozzá?
2009. ápr. 19. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyermek születését követő 2. hó végéig kell kivenni, 5 munkanap. Valószínű egy szül.akvit be kell mutatni hozzá.
2009. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pótszabadság is jár, egy naptári évben 2 nap/egy gyerek, 4/2 gyerek, 7/3v.több-16 éves korig.

És GRATULA a gyerkőchöz!

2009. ápr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Apa munkahelyen bemutatja a gyerek szül.anyakönyvi kivonatát és 5 nap szabit kap a gyerek születésekor.


Egyéb a gyerek után járó pótszabadság akkor jár Neki, ha Te nyilatkozol, hogy nem veszed igénybe a gyerek után az adott évben és a munkahelyed ezt a formanyomtatványt aláírja. Azaz csak az egyikőtök veheti igénybe az egy gyerek után évi 2 nap pótszabit.


Tehát mindkettő együtt jár : az 5 nap csak apának .

a 2 nap meg egyik szülőnek - ezt ti döntitek el, hogy ki veszi ki, csak nyilatkozni kell.

Üdv: E.

2009. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves Utolsó!

Amíg itthon vagyok gyeden akkor is kiveheti apa a 2 napot ami jár évente?Vagy csak akkor ha mér én is visszamegyek dolgozni?Csak mert úgy tudom h a gyed alatt is gyűlik a szabi.

2009. ápr. 19. 22:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Igénybe veheti apuka is addig. De ha te igényled, akkor hozzáadódik a többidhez és ha majd kiveszed őket, annyival több lesz.

Mi így csináltuk apuval, csak jól megjártuk, mert munkahely váltás, munkanélküli stb volt és az új munkahelyen nem tudta róla vagy mi volt, a réginél sem vette ki, így elveszett az a két nap. De most okos voltam, én vettem ki idén, így már a bérpapíromon látszott is a plusz két nap. Ha tudtam volna, így csináltam volna első évben is. Még ha fel is kell mondanom a régi helyen, vagy letöltöm, akkor is plusz pár nap, ami pénz.

2009. ápr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 3.válaszoló vagyok.

Szóval konkrét példával:

Én 2008-ban szültem és szülés után apa egyből megkapta az 5 nap szabadságot. Majd a munkahelye küldte a formanyomtatványt, hogy a 2 napot 2008-ban ki veszi igénybe.

Én lemondtam róla, főnököm aláírta és apa még 2 napot itthon volt velünk. :)

2009-ben is munkahely küldte a formanyomtatványt és lemondtam a szabiról, én főnököm aláírta és apa itthon volt velünk 2 napot.

Tehát jár a pótszabi.:)


Remélem tudtam segíteni.

Üdv: E.

2009. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

még mindig a 3. válaszoló vagyok

ha nem mondok le apa javára a szabiról akkor a gyed-gyes alatt is jár és gyűlik, tehát ha visszamész dolgozni akkor te kiveheted, de a nyomtatványt ki kell tölteni és apa nem veszi igénybe +munkahelye aláírja, így tudod a te munkahelyeden érvényesíteni.

Üdv:E.

2009. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!